
Narváez draagt zege op aan overleden ploegleider
CESENATICO (ANP) - De Ecuadoraan Jhonatan Narváez dacht donderdag na de winst in de twaalfde etappe van de Ronde van Italië aan zijn dit voorjaar overleden ploegleider Nicolas Portal. De Fransman was zeer geliefd bij Ineos-Grenadiers. "Dit is mijn eerste overwinning in de WorldTour. Ik heb zo veel geleerd van Nicolas. Ik wil deze overwinning opdragen aan hem", sprak Narváez in Cesenatico.
Narváez bereikte na een solo in de stromende regen de finish nadat zijn medevluchter Mark Padoen uit Oekraïne lek was gereden. "Mijn ploegleider zei: probeer een beetje op hem te wachten. Maar de wedstrijd ging op dat moment erg snel en toen ik het tijdsverschil meekreeg, besloot ik toch voor mijn kans te gaan en ben ik vol doorgereden tot de finish."
Narváez bezorgde zijn ploeg, die kopman Geraint Thomas al na drie dagen door een val kwijt was, de derde ritzege in deze Giro. Zijn Italiaanse ploeggenoot Filippo Ganna had al twee etappes gewonnen. "Toen ik wakker werd dacht ik al dat ik vandaag een hoofdrol wilde vervullen. Ik heb geen probleem met regen en kou. Ik heb liever dit weer dan de hitte. Ik ben heel trots dat we samen met de ploeg onze rug gerecht hebben na het uitvallen van Geraint."
Meer uit Sport
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Raoul Ehren (52) heeft zijn eerste grote titel met Nederland veroverd. De hockeysters werden zondag onder zijn leiding Europees kampioen in Mönchengladbach. Nadat Nederland het gastland Duitsland eerder in de groepsfase al met 5-1 had verslagen, was Oranje in de finale opnieuw de betere ploeg. Nederland won de eindstrijd met 2-1.
59 minuten geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - Pien Sanders (27) noemt de gewonnen EK-finale tegen Duitsland "een zwaarbevochten zege". "Het was misschien niet de mooiste wedstrijd van ons", zei de verdedigster van Oranje na afloop van de 2-1-overwinning tegen de NOS. "We hebben wel strijd geleverd. En we hebben de finale wel gewoon gewonnen."
1 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn in Mönchengladbach voor de vijfde keer op rij Europees kampioen geworden. Het elftal van bondscoach Raoul Ehren versloeg Duitsland in de finale met 2-1.
1 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez heeft de Grote Prijs van Oostenrijk in de MotoGP gewonnen. Márquez won zaterdag ook al de sprintrace op het circuit van Spielberg. De Italiaan Marco Bezzecchi begon op poleposition en eindigde bij de GP op de Red Bull Ring als derde achter de Spanjaard Fermín Aldeguer.
4 uur geledenAIGLE (ANP) - De Zwitserse wielrenster Elise Chabbey heeft de Ronde van Romandië gewonnen. Ze liet haar leidende positie in de derde en laatste etappe niet echt meer in gevaar komen.
5 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zaterdag de finale op het masterstoernooi van Cincinnati bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Duitser Alexander Zverev in twee sets (6-4 6-3).
16 uur geledenMARSTRAND (ANP) - Zeiler Duko Bos heeft bij de EK in het Zweedse Marstrand zilver veroverd in de ILCA 7-klasse. Hij eindigde eigenlijk als derde achter de Britse winnaar Michael Beckett en George Gautrey. Die laatstgenoemde Nieuw-Zeelander kwam niet in aanmerking voor een medaille op de EK.
21 uur geleden