Napoli klimt dankzij ruime zege op Udinese naar tweede plek
NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om een deelnamebewijs voor de Champions League van komend seizoen geen fout gemaakt. Het elftal van coach Gennaro Gattuso versloeg Udinese met 5-1. Napoli steeg door de winst naar de tweede plaats.
De Pool Piotr Zielinski opende in de 28e minuut de score voor Napoli, kort daarna gevolgd door de 2-0 van Fabián Ruiz. Kort voor rust zorgde Stefano Okaka Chuka voor de aansluitingstreffer.
Oud-PSV'er Hirving Lozano, die een basisplaats had, nam in de 56e minuut de 3-1 voor zijn rekening. Giovanni Di Lorenzo maakte de 4-1 en in blessuretijd bepaalde Lorenzo Insigne de eindstand. Dries Mertens viel in bij Napoli. De Belg liep afgelopen weekeinde nog een blessure op, maar die bleek mee te vallen.
Bij Udinese had Marvin Zeegelaar een basisplaats. Thomas Ouwejan kwam in de tweede helft binnen de lijnen.
Napoli heeft na 36 wedstrijden 73 punten. Atalanta en AC Milan hebben allebei 72 punten maar hebben een wedstrijd minder gespeeld. Nummer 5 Juventus staat op 69 punten en moet de 36e wedstrijd ook nog afwerken. Alleen de nummers 1 tot en met 4 in Italië kwalificeren zich voor de Champions League.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
8 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
9 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
9 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
18 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden