Napoli klimt dankzij ruime zege op Udinese naar tweede plek
NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om een deelnamebewijs voor de Champions League van komend seizoen geen fout gemaakt. Het elftal van coach Gennaro Gattuso versloeg Udinese met 5-1. Napoli steeg door de winst naar de tweede plaats.
De Pool Piotr Zielinski opende in de 28e minuut de score voor Napoli, kort daarna gevolgd door de 2-0 van Fabián Ruiz. Kort voor rust zorgde Stefano Okaka Chuka voor de aansluitingstreffer.
Oud-PSV'er Hirving Lozano, die een basisplaats had, nam in de 56e minuut de 3-1 voor zijn rekening. Giovanni Di Lorenzo maakte de 4-1 en in blessuretijd bepaalde Lorenzo Insigne de eindstand. Dries Mertens viel in bij Napoli. De Belg liep afgelopen weekeinde nog een blessure op, maar die bleek mee te vallen.
Bij Udinese had Marvin Zeegelaar een basisplaats. Thomas Ouwejan kwam in de tweede helft binnen de lijnen.
Napoli heeft na 36 wedstrijden 73 punten. Atalanta en AC Milan hebben allebei 72 punten maar hebben een wedstrijd minder gespeeld. Nummer 5 Juventus staat op 69 punten en moet de 36e wedstrijd ook nog afwerken. Alleen de nummers 1 tot en met 4 in Italië kwalificeren zich voor de Champions League.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
1 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
7 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
21 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
22 uur geleden