Napoli klimt dankzij ruime zege op Udinese naar tweede plek
NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om een deelnamebewijs voor de Champions League van komend seizoen geen fout gemaakt. Het elftal van coach Gennaro Gattuso versloeg Udinese met 5-1. Napoli steeg door de winst naar de tweede plaats.
De Pool Piotr Zielinski opende in de 28e minuut de score voor Napoli, kort daarna gevolgd door de 2-0 van Fabián Ruiz. Kort voor rust zorgde Stefano Okaka Chuka voor de aansluitingstreffer.
Oud-PSV'er Hirving Lozano, die een basisplaats had, nam in de 56e minuut de 3-1 voor zijn rekening. Giovanni Di Lorenzo maakte de 4-1 en in blessuretijd bepaalde Lorenzo Insigne de eindstand. Dries Mertens viel in bij Napoli. De Belg liep afgelopen weekeinde nog een blessure op, maar die bleek mee te vallen.
Bij Udinese had Marvin Zeegelaar een basisplaats. Thomas Ouwejan kwam in de tweede helft binnen de lijnen.
Napoli heeft na 36 wedstrijden 73 punten. Atalanta en AC Milan hebben allebei 72 punten maar hebben een wedstrijd minder gespeeld. Nummer 5 Juventus staat op 69 punten en moet de 36e wedstrijd ook nog afwerken. Alleen de nummers 1 tot en met 4 in Italië kwalificeren zich voor de Champions League.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. De Noorse aanvaller heeft een basisplaats omdat zijn ploeg veel spelers mist. Aanvoerder Davy Klaassen, Takehiro Tomiyasu, Kian Fitz-Jim en Youri Regeer ontbreken in de selectie van de club uit Amsterdam.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de derde landstitel op rij alleen in theorie nog mislopen na een zwaarbevochten thuiszege op FC Utrecht: 4-3. De ploeg van trainer Peter Bosz boog aan de hand van uitblinker Ismael Saibari een vroege 2-0-achterstand om in een voorsprong, maar moest in de slotfase de gelijkmaker incasseren van invaller Jesper Karlsson. Couhaib Driouech maakte in de blessuretijd de winnende treffer voor de Eindhovenaren.
1 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Real Madrid heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Bayern München schade opgelopen in de Spaanse titelstrijd. De nummer 2 van La Liga ging bij Real Mallorca met 2-1 onderuit.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten heeft met veel pijn voortijdig het veld verlaten in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 29-jarige international van het Nederlands elftal leek na een uur spelen in een duel om de bal een knie te verdraaien en bleef op de grond liggen. Schouten ging per brancard met zijn handen voor zijn ogen naar de zijlijn, waarbij hij werd toegezongen door het thuispubliek.
3 uur geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft drie dagen voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League bij Real Madrid op de valreep gewonnen van SC Freiburg. De koploper van Duitsland draaide in de slotfase van het uitduel een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Armando Obispo doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Utrecht in de Eredivisie. De centrale verdediger had een basisplaats, maar kreeg klachten tijdens de warming-up. Yarek Gasiorowski neemt de plaats van Obispo naast aanvoerder Jerdy Schouten in.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.
5 uur geleden