Napoli klimt dankzij ruime zege op Udinese naar tweede plek
NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om een deelnamebewijs voor de Champions League van komend seizoen geen fout gemaakt. Het elftal van coach Gennaro Gattuso versloeg Udinese met 5-1. Napoli steeg door de winst naar de tweede plaats.
De Pool Piotr Zielinski opende in de 28e minuut de score voor Napoli, kort daarna gevolgd door de 2-0 van Fabián Ruiz. Kort voor rust zorgde Stefano Okaka Chuka voor de aansluitingstreffer.
Oud-PSV'er Hirving Lozano, die een basisplaats had, nam in de 56e minuut de 3-1 voor zijn rekening. Giovanni Di Lorenzo maakte de 4-1 en in blessuretijd bepaalde Lorenzo Insigne de eindstand. Dries Mertens viel in bij Napoli. De Belg liep afgelopen weekeinde nog een blessure op, maar die bleek mee te vallen.
Bij Udinese had Marvin Zeegelaar een basisplaats. Thomas Ouwejan kwam in de tweede helft binnen de lijnen.
Napoli heeft na 36 wedstrijden 73 punten. Atalanta en AC Milan hebben allebei 72 punten maar hebben een wedstrijd minder gespeeld. Nummer 5 Juventus staat op 69 punten en moet de 36e wedstrijd ook nog afwerken. Alleen de nummers 1 tot en met 4 in Italië kwalificeren zich voor de Champions League.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
32 minuten geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
5 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
8 uur geleden