Napels hernoemt Stadio San Paolo in 'Diego Armando Maradona'
NAPELS (ANP/AFP/RTR) - Napels heeft de naam van het voetbalstadion San Paolo officieel vernoemd naar Diego Armando Maradona. Dat heeft de stad besloten, tien dagen na de dood van de Argentijnse voetbalvedette, die tussen 1984 en 1991 voor Napoli uitkwam.
Burgemeester Luigi de Magistris van Napels had al enkele uren na het overlijden van Maradona op 25 november voorgesteld het stadion te vernoemen naar de sterspeler. Ook Aurelio de Laurentiis, de voorzitter van voetbalclub Napoli, schaarde zich al snel achter dat plan. De hele gemeenteraad is akkoord, meldde de stad in een verklaring.
Maradona wordt door het stadsbestuur geprezen als "de grootste voetballer aller tijden die, met zijn immense talent en magie, zeven jaar lang het Napoli-shirt heeft geëerd en de club twee scudetti (Italiaanse titels) en andere prestigieuze bekers heeft bezorgd en in ruil daarvoor eeuwige en onvoorwaardelijke liefde van de stad heeft ontvangen".
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
39 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
48 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
11 uur geleden