Nagasaki blijft bij weigering Israël bij herdenking kernaanval
NAGASAKI (ANP) - De burgemeester van de Japanse stad Nagasaki volhardt in zijn besluit om de Israëlische ambassadeur niet uit te nodigen voor de herdenking van de kernaanval op zijn stad. Dat zei de bestuurder nadat duidelijk was geworden dat meerdere landen daar bezwaar tegen hebben gemaakt, bericht omroep NHK. De ambassades van de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk dreigen de plechtigheid te boycotten.
Burgemeester Shiro Suzuki spreekt over een zwaar besluit en zegt dat het niet politiek gemotiveerd is. Hij wil naar eigen zeggen dat de ceremonie rustig kan verlopen. Volgens Suzuki is de herdenking voor zijn stad de belangrijkste dag van het jaar. "Na uitgebreid te hebben stilgestaan bij de kwestie en het risico op een onverwachte situatie, heb ik het besluit genomen de Israëlische ambassadeur niet uit te nodigen."
De burgemeester noemde het teleurstellend dat vertegenwoordigers van sommige andere landen nu ook weg dreigen te blijven. Hij sprak de hoop uit dat zij volgend jaar wel weer meedoen. Het is dan tachtig jaar geleden dat de VS de Japanse steden Hiroshima en Nagasaki bombardeerden met kernwapens tijdens de Tweede Wereldoorlog. De Israëlische ambassadeur Gilad Cohen woonde de herdenking in Hiroshima dit jaar wel bij.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
3 uur geleden