Nadal: ongelooflijk om opnieuw in de finale te staan
PARIJS (ANP) - Tennisser Rafael Nadal bereikte voor de dertiende keer de finale van Roland Garros na een overwinning op de Argentijn Diego Schwartzman. Hoewel de Spanjaard de partij in drie sets naar zich toetrok, sprak hij van een lastige wedstrijd. "Het is ongelooflijk om opnieuw in de finale te staan", zei hij. "Dit is een heerlijk moment."
"Ik wist dat het moeilijk zou worden tegen Diego, vooral onder deze omstandigheden", reageerde Nadal na zijn zege. "Hij maakt meer breaks op de tour dan andere spelers. Het was ook tot aan het einde een zware wedstrijd. Twee weken geleden in Rome verloor ik van hem. Ik ben blij met hoe ik nu speelde en dat ik me heb verbeterd. Dit was een goede overwinning van mij."
Nadal won alle twaalf voorgaande finales die hij op het Franse grandslamtoernooi speelde. Hij kan met de zege op Roland Garros op twintig grandslamtitels komen. Dat zijn er evenveel als de Zwitser Roger Federer.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
8 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
12 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden