Nadal herhaalt dat 2024 'mogelijk' zijn laatste tennisjaar wordt
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse tennisser Rafael Nadal heeft herhaald dat hij waarschijnlijk in 2024 zijn carrière beëindigt. In een interview met zender Movistar+ bekende hij tevens dat hij dit jaar twee operaties heeft ondergaan om zijn heupblessure te verhelpen.
"Ik heb gezegd dat 2024 misschien mijn laatste jaar is en dat blijf ik zeggen, maar ik kan het niet 100 procent bevestigen", aldus de 37-jarige Nadal. De winnaar van 22 grand slams liep de heupblessure op bij de Australian Open in januari en heeft sindsdien niet meer gespeeld.
"Ik hoop dat ik weer kan terugkeren op de tennisbaan en dat ik een wedstrijdniveau kan halen, maar de mensen moeten niet verwachten dat ik de Australian Open of Roland Garros ga winnen. Dat is echt nog een stap te ver. Ik ben me bewust van de moeilijkheden waarmee ik te maken heb. Aan de ene kant is dat de leeftijd, anderzijds zijn dat de fysieke problemen."
Nadal zegt ook dat hij graag de tennisser met de meeste grandslamtitels hadden willen zijn. "Zonder twijfel, maar ik ben er niet door gefrustreerd dat Novak Djokovic er inmiddels 24 heeft behaald. Ik denk ook dat Novak het intenser beleeft allemaal. Voor hem zou de frustratie groter zijn geweest als hij niet de meeste grand slams had gehad."
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
15 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
15 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
22 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
1 dag geleden