Nadal herhaalt dat 2024 'mogelijk' zijn laatste tennisjaar wordt
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse tennisser Rafael Nadal heeft herhaald dat hij waarschijnlijk in 2024 zijn carrière beëindigt. In een interview met zender Movistar+ bekende hij tevens dat hij dit jaar twee operaties heeft ondergaan om zijn heupblessure te verhelpen.
"Ik heb gezegd dat 2024 misschien mijn laatste jaar is en dat blijf ik zeggen, maar ik kan het niet 100 procent bevestigen", aldus de 37-jarige Nadal. De winnaar van 22 grand slams liep de heupblessure op bij de Australian Open in januari en heeft sindsdien niet meer gespeeld.
"Ik hoop dat ik weer kan terugkeren op de tennisbaan en dat ik een wedstrijdniveau kan halen, maar de mensen moeten niet verwachten dat ik de Australian Open of Roland Garros ga winnen. Dat is echt nog een stap te ver. Ik ben me bewust van de moeilijkheden waarmee ik te maken heb. Aan de ene kant is dat de leeftijd, anderzijds zijn dat de fysieke problemen."
Nadal zegt ook dat hij graag de tennisser met de meeste grandslamtitels hadden willen zijn. "Zonder twijfel, maar ik ben er niet door gefrustreerd dat Novak Djokovic er inmiddels 24 heeft behaald. Ik denk ook dat Novak het intenser beleeft allemaal. Voor hem zou de frustratie groter zijn geweest als hij niet de meeste grand slams had gehad."
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
19 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geleden