NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion
HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
In de gespeelde minuten in Friesland veranderde niets meer aan de stand. NAC, de nummer 17 van de Eredivisie, wist zondagavond al dat de degradatie een feit was door de resultaten bij de overige wedstrijden. De zege op Heerenveen was pas de zesde overwinning van het seizoen. De club uit Friesland bezet de achtste plaats.
Boy Kemper scoorde zondag twee keer voor NAC. Hij schoot in de slotfase van de eerste helft van afstand raak, waarna hij na rust een strafschop benutte. "Heel bijzonder dit", reageerde aanvoerder Kemper na afloop bij ESPN. "Het is voor mij de eerste keer dat ik een thuiswedstrijd in een ander stadion speel. Het is verre van ideaal. Een 2-0-zege op Heerenveen is een goede prestatie, maar we hebben er niets meer aan. Een te klein doekje voor het bloeden bij een te grote wond."
Ook Heerenveen-aanvoerder Luuk Brouwers was ontevreden. "Het bevalt me niet, voor mijn gevoel verlies je nu twee keer. De wedstrijd werd op een vervelende manier gestaakt en dat wil niemand. Omdat het restant nu in Heerenveen was, scheelde het ons in ieder geval vier uur reistijd."
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."
21 minuten geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
2 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.
17 uur geleden