NAC-fans verdacht van rellen in Kuip mogen zaak thuis afwachten
ROTTERDAM (ANP) - De drie NAC-supporters die verdacht worden van betrokkenheid bij de rellen na de wedstrijd Feyenoord-NAC zitten niet langer in voorarrest. Ze mogen na hun voorgeleiding aan de rechter-commissaris woensdag hun zaak in vrijheid afwachten, meldt het Openbaar Ministerie in Rotterdam. De drie krijgen wel een gebiedsverbod voor het stadion van NAC tijdens wedstrijden en ze mogen zich niet ophouden bij voetbalwedstrijden in Nederland.
Het trio, mannen van 22, 41 en 45 jaar oud uit Breda, wordt aangeklaagd voor poging tot zware mishandeling en daarnaast ook voor openlijk geweld.
De verdachten hoorden bij een groep NAC-supporters die zondag na de wedstrijd in de Kuip onder andere een horecakraam omgooiden en vernielden. Daardoor raakten vijf horecamedewerkers bekneld tegen een hek. De ME moest eraan te pas komen om de orde in het stadion weer terug te brengen.
Het onderzoek van de politie Rotterdam, onder leiding van de officier van justitie, is nog gaande. Het OM sluit meer aanhoudingen niet uit.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
9 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
9 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
9 uur geleden