NAC Breda verslaat Fortuna dankzij late goal invaller Kostorz
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft ten koste van Fortuna Sittard de tweede zege van het seizoen geboekt. In het eigen Rat Verlegh Stadion werden de Limburgers met 1-0 verslagen.
Het doelpunt viel pas in de 85e minuut. De Poolse aanvaller Kacper Kostorz kopte raak uit een corner van Dominik Janosek. Het betekende het vijfde doelpunt van NAC dit seizoen en drie van die goals werden gemaakt uit een standaardsituatie.
De matchwinner was acht minuten eerder in de ploeg gekomen voor Elías Már Ómarsson. Die heeft dit seizoen nog niet weten te scoren voor de Bredanaars. Voor Kostorz was het zijn eerste doelpunt voor NAC. Hij werd in de zomer overgenomen van FC Den Bosch, waar hij vorig seizoen in 38 duels zestien keer tot scoren was gekomen.
Rode kaart
NAC-trainer Carl Hoefkens maakte het doelpunt van Kostorz vanaf de tribune mee. De Belgische coach werd met een rode kaart weggestuurd wegens aanmerkingen op de leiding.
In de eerste helft was Alen Halilovic namens Fortuna het dichtst bij een doelpunt. NAC wist vrij weinig kansen te creëren. Het leek op 0-0 uit te draaien, maar de invaller bezorgde het Brabantse publiek nog een juichmoment op het 'Avondje NAC'.
Een kleine maand geleden won NAC ook van Ajax, toen met 2-1. De drie andere duels gingen verloren.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
7 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
7 uur geleden