NAC Breda verslaat Fortuna dankzij late goal invaller Kostorz
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft ten koste van Fortuna Sittard de tweede zege van het seizoen geboekt. In het eigen Rat Verlegh Stadion werden de Limburgers met 1-0 verslagen.
Het doelpunt viel pas in de 85e minuut. De Poolse aanvaller Kacper Kostorz kopte raak uit een corner van Dominik Janosek. Het betekende het vijfde doelpunt van NAC dit seizoen en drie van die goals werden gemaakt uit een standaardsituatie.
De matchwinner was acht minuten eerder in de ploeg gekomen voor Elías Már Ómarsson. Die heeft dit seizoen nog niet weten te scoren voor de Bredanaars. Voor Kostorz was het zijn eerste doelpunt voor NAC. Hij werd in de zomer overgenomen van FC Den Bosch, waar hij vorig seizoen in 38 duels zestien keer tot scoren was gekomen.
Rode kaart
NAC-trainer Carl Hoefkens maakte het doelpunt van Kostorz vanaf de tribune mee. De Belgische coach werd met een rode kaart weggestuurd wegens aanmerkingen op de leiding.
In de eerste helft was Alen Halilovic namens Fortuna het dichtst bij een doelpunt. NAC wist vrij weinig kansen te creëren. Het leek op 0-0 uit te draaien, maar de invaller bezorgde het Brabantse publiek nog een juichmoment op het 'Avondje NAC'.
Een kleine maand geleden won NAC ook van Ajax, toen met 2-1. De drie andere duels gingen verloren.
Meer uit Voetbal
GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
31 minuten geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
2 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
3 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
4 uur geleden