Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nabestaanden Peter R. de Vries wilden verdachten ‘in ogen kijken’

Nabestaanden Peter R. de Vries wilden verdachten ‘in ogen kijken’

AMSTERDAM (ANP) - Ingrijpend en confronterend. Zo omschrijft de partner van Peter R. de Vries de eerste openbare zittingsdag van de moordzaak maandag. Voor de kinderen van de misdaadverslaggever was het spannend en emotioneel. Zijn goede vriend Peter Schouten noemt het een beladen dag.

"De partner van Peter R. de Vries wilde heel graag bij de zitting aanwezig zijn, omdat ze de verdachten wilde zien. De verdachten die ervoor hebben gezorgd dat Peter plotsklaps uit het leven gerukt is", zegt de woordvoerder van de partner van De Vries. "Zij en Peter hadden prachtige toekomstplannen. Dat is haar in een moment ontnomen en dat is natuurlijk vreselijk. Daarmee is ook zij voor het leven getekend. Ze noemde het enorm confronterend om de verdachten te zien."

De kinderen van De Vries en hun moeder woonden maandag de zitting bij met een eigen slachtofferadvocaat. "Ze waren gespannen in aanloop hiernaar toe. Het was het eerste moment waarop ze de verdachten in de ogen konden kijken. Dat brengt spanning en emotie met zich mee", zegt advocaat Annemiek van Spanje. "Maar wat er vandaag is besproken, daar zat weinig verrassends bij. Op alles waren we redelijk voorbereid."

Beladen dag

Delano G., volgens het Openbaar Ministerie de schutter, beriep zich tijdens de zitting op zijn zwijgrecht. Medeverdachte Kamil E. zei niets met de moord op De Vries te maken te hebben en presenteerde een alibi.

Peter Schouten, goede vriend van Peter R. de Vries, noemt het een beladen dag. Schouten is de advocaat van kroongetuige Nabil B. in het grote liquidatieproces Marengo, De Vries was vertrouwenspersoon van de kroongetuige. Het vermoeden is dat de moord te maken heeft met de rol die De Vries had in het Marengoproces.

"Ik heb er zaterdag en zondag best veel over nagedacht. Ik heb ook niet goed geslapen vannacht, maar ik had me voorgenomen de emoties vandaag opzij te zetten", zei Schouten. "Ik ben hier vooral om te luisteren naar het bewijsmateriaal, hoe voortvarend het onderzoek wordt opgepakt en naar wat de verdachten te zeggen hebben. Ik ging ervan uit dat ze weinig te zeggen hebben. Dat bleek bij verdachte Delano G. het geval te zijn. De andere verdachte Kamil E. heeft tot mijn stomme verbazing wel een verklaring afgelegd. Die zegt: ‘Ik ben onschuldig en ik wist niet wie ik vervoerde en ik heb geen wapens gezien’. Tegelijkertijd lag er een machinepistool in de auto waar zijn DNA op zat. Dat is op zijn minst bijzonder."

Meer uit Binnenland

Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

1 uur geleden
Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

5 uur geleden
Parkeerplaatsen Scheveningen en Kijkduin vol met strandgangers

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.

9 uur geleden
Kabinet heeft nog geen excuses van Israël om behandeling flotilla

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.

11 uur geleden
Ruim 160 gevangenen geëvacueerd na brand gevangenisvleugel Vught

VUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.

12 uur geleden
Persoon overleden door brand in seniorencomplex Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.

13 uur geleden
Tientallen asielzoekers weer terug bij aanmeldcentrum in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.

15 uur geleden