Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na wisselvallige en koele zomer is ook kans op warme nazomer in september klein

Na wisselvallige en koele zomer is ook kans op warme nazomer in september klein

BEVELAND - Het was wellicht niet de zomer waar we op gehoopt hadden. Geen summer of love, maar een koude zomer met veel regen. Wie gehoopt had op een warme nazomer, wordt ook teleurgesteld. Er wordt volgens Weeronline een normale septembermaand verwacht. 

Al maandenlang zorgt een vastgeroest weerpatroon met lagedrukgebieden in de buurt van Nederland voor wisselvallig weer. Een lange hete zomer was het dus niet dit jaar. En helaas gaat die er ook niet meer komen, de wisselvalligheid zal ook in september voortduren. Dat stelt Weeronline op basis van berekeningen van verschillende weermodellen. “Waarschijnlijk krijgt Nederland aan het begin van de maand met een noordenwind te maken. Dat levert enkele buien op en vrij lage temperaturen voor de tijd van het jaar. Gedurende de maand neemt de kans op westenwinden toe en wordt het wisselvalliger met gematigde temperaturen.” 

Het is echter nog de vraag hoe wisselvallig het precies wordt. “Dat heeft alles te maken met orkanen op de Atlantische Oceaan. September is de orkaanmaand bij uitstek en deze stormen kunnen in sterk afgezwakte vorm richting Europa komen. Wanneer zo’n ex-orkaan in de buurt van Nederland komt te liggen, levert dat bij ons flink wisselvallig weer op.” Maar een koers ver ten westen van de Britse Eilanden veroorzaakt in Nederland juist een periode met nazomerweer. Dit zou een normale septembermaand betekenen. “Bij een normale septembermaand horen veel dagen met temperaturen van 17-21 graden. Ook enkele dagen met nazomerweer zijn onderdeel van een normale september en op dat soort dagen kan het met 25 graden zomers warm worden.” Toch zullen deze dagen echt in de minderheid zijn en zal vrij koel weer met enkele buien de overhand houden. Over de hele maand zal er dan gemiddeld zo’n 79 millimeter regen vallen. 

Meer uit Beveland

Vlaketunnel en Dampoortaquaduct wegens werkzaamheden twee nachten dicht

MIDDELBURG - Rijkswaterstaat voert in mei onderhoud uit aan de Vlaketunnel bij Kapelle en het Dampoortaquaduct bij Middelburg. Ze kondigt afsluitingen aan om weggebruikers te attenderen op een langere reistijd.

8 uur geleden
Groene Pluim voor timmerfabriek De Mol

HEINKENSZAND - Timmerfabriek De Mol uit Heinkenszand heeft de Groene Pluim ontvangen voor haar opvallende inzet op het gebied van duurzaamheid en sociaal beleid. Wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele reikte de erkenning uit aan eigenaar Marco Traas.

10 uur geleden
Waterschap Scheldestromen houdt ruim acht miljoen euro over aan 2024

GOES - De jaarrekening over 2024 van waterschap Scheldestromen is opgemaakt. Van de begroting à ruim 165 miljoen euro is 8,2 miljoen euro overgebleven.

11 uur geleden
‘Uit Noord-Beveland ontbreken nog veel verhalen’

GOES - "Vrijheid is niet vanzelfsprekend." Met die woorden vat Stef Traas, directeur van het Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp, de kern van zijn missie samen. 

13 uur geleden
Europa Kinderhulp zoekt vakantieouders in Zeeland

GOES - Europa Kinderhulp biedt vakanties bij vakantiegezinnen aan voor kinderen uit diverse Europese landen. Maar er is ook een groeiende groep kinderen uit Nederland die een onbezorgde vakantie goed kunnen gebruiken. In o.a. Zeeland wordt er daarom nu alvast gezocht naar gezinnen die komende zomer een kind willen uitnodigen.

1 dag geleden
Nieuwe hoogspanningsverbinding tussen Rilland en Borsele in gebruik, weghalen 104 oude masten begint

BORSSELE/RILLAND - Netbeheerder Tennet heeft de nieuwe 380 kV-hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland officieel in gebruik genomen. 'De transportcapaciteit van de bestaande 380 kV-verbinding tussen Borssele en Rilland is hiermee meer dan verdubbeld', laat Tennet weten. Nu de nieuwe masten klaar zijn, kan het afbreken van de oude beginnen.

1 dag geleden
Meld je aan als mantelzorger in Borsele

BORSELE - Woon je in de gemeente Borsele en zorg je wekelijks voor een naaste? Dan kun je je inschrijven als mantelzorger bij het Welzijnshuis Borsele. Inschrijven kan al vanaf 6 jaar via www.welzijnshuisborsele.nl.

1 dag geleden