Na vier jaar afwezigheid was het Thools Bierfestival terug met ruim 200 bezoekers
THOLEN - Na vier jaar afwezigheid bracht het Thools Bierfestival afgelopen zaterdag opnieuw bierliefhebbers samen in de stad. De derde editie van dit evenement trok maar liefst tweehonderd enthousiaste bezoekers naar de binnenplaats van de Gasthuiskapel. Charel Wolvekamp, medeorganisator van het bierfestival, beschouwt deze ‘supergeslaagde dag’ als een groot succes: “We hadden geluk met het weer en de stemming was fantastisch.”
Het Thools Bierfestival, georganiseerd door ex-uitbater Charel Wolvekamp van Meulvliet en Marlies Draaijer van ‘t Wienuus, vond voor het eerst plaats in 2018. Helaas kon het festival de afgelopen vier jaar niet doorgaan vanwege verschillende uitdagingen, zoals de coronapandemie. Maar afgelopen zaterdag 23 september was het eindelijk zover. Het bierfestival keerde na een afwezigheid van vier jaar terug naar Tholen.
Het festival had geluk met het nazomerse weer. Wolvekamp: “De dag begon met een regenachtige ochtend, maar gelukkig klaarde het weer op in de middag. Precies op tijd voor de start om 14.00 uur.” De bezoekers werden tot negen uur ‘s avonds getrakteerd op bier en gezelligheid. DJ Barry zorgde voor live muziek. Hoewel één bierbrouwerij op het laatste moment moest afzeggen, stonden er toch vijf verschillende brouwerijen uit Nederland en België klaar om meer dan vijftig verschillende biersoorten aan de menigte te presenteren.
Speciale gastDe bierbrouwerijen kwamen onder andere uit Steenbergen, Bergen op Zoom en het Vlaamse Braschaat. Een bijzondere gast van het festival was Luud van Dijke, een oud-Tholenaar die tegenwoordig in België woont. Hij reisde speciaal met zijn brouwerij 2930 voor het festival terug naar zijn geboorteplaats. Van Dijke begon acht jaar geleden met het brouwen van zijn eerste bieren in de buurt van Antwerpen.
Volgens Charel Wolvekamp is het plan om volgend jaar een vierde editie van het Thools Bierfestival te organiseren: “De bedoeling is zeker om een volgende editie door te laten gaan, gewoon rond dezelfde tijd, ergens eind voorjaar begin najaar.” Het festival blijft voornamelijk mannen aantrekken, met ongeveer 90 procent van de bezoekers op zoek naar speciaalbieren. Het Thools Bierfestival mag van Wolvekamp als een succes worden omschreven.
Charel Wolvekamp: ‘Al vanaf de jaren tachtig is mijn interesse in speciaal bier groot’
Meer uit Tholen
THOLEN - De Zero Waste Week komt van 18 tot en met 24 april voor het eerst naar Tholen. Tijdens deze week leren inwoners hoe ze afval kunnen verminderen. Er zijn workshops, een wandeltocht en een handwerkcafé.
6 uur geledenTHOLEN - Tijdens voorbereidende schoonmaakwerkzaamheden bij buitenzwembad De Spetter in Tholen is schade aan het tegelwerk geconstateerd. Plaatselijk laten het tegelwerk en de glazuurlaag los, wat zeer scherpe randen veroorzaakt. Dit zorgt voor een veiligheidsrisico en dat de geplande openingsdatum in mei niet haalbaar zal zijn.
23 uur geledenTHOLEN / RIJSBERGEN / BREDA - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft donderdag een gevangenisstraf van 5,5 jaar geëist tegen een 61-jarige man uit Tholen. De man is eigenaar van een Nederlandse zeeschip, waarmee twee cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika en Afrika waren gepland. Tegen een 48-jarige man uit Rijsbergen eiste het OM een gevangenisstraf van 3,5 jaar voor zijn aandeel in de zaak. Een vrouw van 49 uit Breda wordt verdacht van schuldwitwassen van crimineel geld. Tegen haar werd een taakstraf geëist.
1 dag geledenTHOLEN - Voor walstroom in de Thoolse haven krijgt de gemeente steeds nul op het rekest bij Rijkswaterstaat. Dat zegt het college op schriftelijke vragen van PvdA-GroenLinks. Het onderwerp wordt wel steeds aangekaart, maar geld en netcongestie staan het plan in de weg.
1 dag geledenTHOLEN - Veiliger fietsen tot je honderdste, wie wil dat nou niet? Op woensdag 15 april kunnen 55-plussers op Tholen meedoen aan de Doortrapdag. Ze krijgen tips van specialisten, zoals een fysiotherapeut en een fietsenmaker, en leren veilig fietsen op een oefenparcours. De dag wordt afgesloten met een groepsfietstocht.
2 dagen geledenTHOLEN - De Flex is vanaf maandag 20 april ook beschikbaar in de gemeente Tholen. Onlangs zijn in alle kernen al groene hub-borden geplaatst. Er zijn meer dan zeventig opstapplaatsen. Met dit flexibele vervoer kun je wanneer je wil door heel Zeeland reizen, ook 's avonds en in het weekend.
2 dagen geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen maakte woensdagavond zijn opwachting in de finaleweek van De Slimste Mens. De oud-Tholenaar werd in meerdere afleveringen de slimste van de dag en keerde daarom terug. Maar al snel bleek dat hij het nu een stuk lastiger had.
2 dagen geleden