Na vier jaar afwezigheid was het Thools Bierfestival terug met ruim 200 bezoekers
THOLEN - Na vier jaar afwezigheid bracht het Thools Bierfestival afgelopen zaterdag opnieuw bierliefhebbers samen in de stad. De derde editie van dit evenement trok maar liefst tweehonderd enthousiaste bezoekers naar de binnenplaats van de Gasthuiskapel. Charel Wolvekamp, medeorganisator van het bierfestival, beschouwt deze ‘supergeslaagde dag’ als een groot succes: “We hadden geluk met het weer en de stemming was fantastisch.”
Het Thools Bierfestival, georganiseerd door ex-uitbater Charel Wolvekamp van Meulvliet en Marlies Draaijer van ‘t Wienuus, vond voor het eerst plaats in 2018. Helaas kon het festival de afgelopen vier jaar niet doorgaan vanwege verschillende uitdagingen, zoals de coronapandemie. Maar afgelopen zaterdag 23 september was het eindelijk zover. Het bierfestival keerde na een afwezigheid van vier jaar terug naar Tholen.
Het festival had geluk met het nazomerse weer. Wolvekamp: “De dag begon met een regenachtige ochtend, maar gelukkig klaarde het weer op in de middag. Precies op tijd voor de start om 14.00 uur.” De bezoekers werden tot negen uur ‘s avonds getrakteerd op bier en gezelligheid. DJ Barry zorgde voor live muziek. Hoewel één bierbrouwerij op het laatste moment moest afzeggen, stonden er toch vijf verschillende brouwerijen uit Nederland en België klaar om meer dan vijftig verschillende biersoorten aan de menigte te presenteren.
Speciale gastDe bierbrouwerijen kwamen onder andere uit Steenbergen, Bergen op Zoom en het Vlaamse Braschaat. Een bijzondere gast van het festival was Luud van Dijke, een oud-Tholenaar die tegenwoordig in België woont. Hij reisde speciaal met zijn brouwerij 2930 voor het festival terug naar zijn geboorteplaats. Van Dijke begon acht jaar geleden met het brouwen van zijn eerste bieren in de buurt van Antwerpen.
Volgens Charel Wolvekamp is het plan om volgend jaar een vierde editie van het Thools Bierfestival te organiseren: “De bedoeling is zeker om een volgende editie door te laten gaan, gewoon rond dezelfde tijd, ergens eind voorjaar begin najaar.” Het festival blijft voornamelijk mannen aantrekken, met ongeveer 90 procent van de bezoekers op zoek naar speciaalbieren. Het Thools Bierfestival mag van Wolvekamp als een succes worden omschreven.
Charel Wolvekamp: ‘Al vanaf de jaren tachtig is mijn interesse in speciaal bier groot’
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Senioren Vereniging Vosmeer viert komend jaar haar 75-jarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan ontvangt de vereniging een incidentele subsidie van 2.925 euro van het college van burgemeester en wethouders. Hiermee kan de vereniging een mooi programma neerzetten.
12 uur geledenSINT-ANNALAND - Stichting Corazon is begonnen met de Caritas-koffieactie, een initiatief waarmee inwoners kunnen bijdragen aan een warmere en eerlijkere samenleving. Het idee: door een pak Fairtrade biologische koffie te bestellen, steun je niet alleen duurzame landbouw, maar ook mensen in de eigen omgeving.
16 uur geledenSINT-ANNALAND - Sinds 2021 organiseert het bestuur van de Dorpsgemeenschap Sint-Annaland speciale welkomstbijeenkomsten voor nieuwe inwoners van Sint-Annaland. Voor wie hier net zijn komen wonen of die wachten op de oplevering van hun nieuwe woning. Deze avonden zijn een ludieke vorm van inburgering in het dorp aan de Krabbenkreek.
1 dag geledenTHOLEN - Een groepje Tholenaren organiseren op Tweede Kerstdag een speciaal kerstdiner voor mensen die kerst anders alleen zouden doorbrengen. Zij willen ervoor zorgen dat niemand tijdens de feestdagen eenzaam hoeft te zijn.
1 dag geledenTHOLEN - De meteorologische winter start dit jaar zacht, met temperaturen die regelmatig boven normaal uitkomen. Volgens Weeronline blijft het in de eerste helft van december nat, somber en onstuimig, zonder kans op echt winterweer. Richting kerst neemt de kans op winterse neerslag iets toe, waardoor de kans op een witte kerst stijgt naar 10 à 15 procent.
1 dag geledenTHOLEN - Jongeren kunnen op dinsdag 16 en donderdag 18 december terecht bij verschillende locaties in de gemeente voor een kop warme chocomel. Jongerenwerkers en buurtsportcoaches van het team Jij op Tholen nodigen hen uit om even langs te komen voor een praatje en gezellig samenzijn.
2 dagen geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 29 november allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 10.
2 dagen geleden