Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na vier jaar afwezigheid was het Thools Bierfestival terug met ruim 200 bezoekers

Na vier jaar afwezigheid was het Thools Bierfestival terug met ruim 200 bezoekers

THOLEN - Na vier jaar afwezigheid bracht het Thools Bierfestival afgelopen zaterdag opnieuw bierliefhebbers samen in de stad. De derde editie van dit evenement trok maar liefst tweehonderd enthousiaste bezoekers naar de binnenplaats van de Gasthuiskapel. Charel Wolvekamp, medeorganisator van het bierfestival, beschouwt deze ‘supergeslaagde dag’ als een groot succes: “We hadden geluk met het weer en de stemming was fantastisch.”

Het Thools Bierfestival, georganiseerd door ex-uitbater Charel Wolvekamp van Meulvliet en Marlies Draaijer van ‘t Wienuus, vond voor het eerst plaats in 2018. Helaas kon het festival de afgelopen vier jaar niet doorgaan vanwege verschillende uitdagingen, zoals de coronapandemie. Maar afgelopen zaterdag 23 september was het eindelijk zover. Het bierfestival keerde na een afwezigheid van vier jaar terug naar Tholen.

Het festival had geluk met het nazomerse weer. Wolvekamp: “De dag begon met een regenachtige ochtend, maar gelukkig klaarde het weer op in de middag. Precies op tijd voor de start om 14.00 uur.” De bezoekers werden tot negen uur ‘s avonds getrakteerd op bier en gezelligheid. DJ Barry zorgde voor live muziek. Hoewel één bierbrouwerij op het laatste moment moest afzeggen, stonden er toch vijf verschillende brouwerijen uit Nederland en België klaar om meer dan vijftig verschillende biersoorten aan de menigte te presenteren.

Speciale gast

De bierbrouwerijen kwamen onder andere uit Steenbergen, Bergen op Zoom en het Vlaamse Braschaat. Een bijzondere gast van het festival was Luud van Dijke, een oud-Tholenaar die tegenwoordig in België woont. Hij reisde speciaal met zijn brouwerij 2930 voor het festival terug naar zijn geboorteplaats. Van Dijke begon acht jaar geleden met het brouwen van zijn eerste bieren in de buurt van Antwerpen.

Volgens Charel Wolvekamp is het plan om volgend jaar een vierde editie van het Thools Bierfestival te organiseren: “De bedoeling is zeker om een volgende editie door te laten gaan, gewoon rond dezelfde tijd, ergens eind voorjaar begin najaar.” Het festival blijft voornamelijk mannen aantrekken, met ongeveer 90 procent van de bezoekers op zoek naar speciaalbieren. Het Thools Bierfestival mag van Wolvekamp als een succes worden omschreven.


Lees ook

Charel Wolvekamp: ‘Al vanaf de jaren tachtig is mijn interesse in speciaal bier groot’

Meer uit Tholen

Meisje op brommer raakt gewond na botsing met paaltje bij Poortvliet

POORTVLIET - Een minderjarig meisje is dinsdagavond gewond geraakt toen zij met haar brommer ten val kwam op de Kadijk bij Poortvliet. Volgens de politie botste ze daarbij tegen een paaltje.

5 uur geleden
Opgelet: Slaakbrug vanaf donderdagavond tijdelijk dicht vanwege onderhoud

SINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) is van donderdag 28 tot en met vrijdag 29 mei afgesloten vanwege onderhoud. Rijkswaterstaat voert dan werkzaamheden uit aan de voegovergangen en opleggingen. Zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan zijn dicht. Als het werk uitloopt, wordt er doorgewerkt tot en met zaterdag.

6 uur geleden
Woning in Sint-Annaland drie maanden gesloten na vondst 399 hennepplanten

SINT-ANNALAND - Burgemeester Marleen Sijbers heeft besloten een woning met bijbehorend erf aan de Van den Bosstraat in Sint-Annaland voor drie maanden te sluiten. Begin april trof de politie in de woning een professionele hennepkwekerij aan met honderden hennepplanten. De sluiting gaat in op 28 mei.

20 uur geleden
Let op: Op deze dag stuurt de overheid een NL-Alert testbericht naar jouw telefoon

WEST-BRABANT/THOLEN - Maandag 1 juni verstuurt de overheid rond 12:00 uur een NL-Alert testbericht. Zo test de overheid het alarmsysteem om zeker te weten dat NL-Alert werkt in geval van nood. Ook kan je controleren of je een NL-Alert ontvangt bij een noodsituatie. Met de NL- Alert App ontvangen Brabanders aan de grens ook NL-Alerts als zij verbonden zijn met een Belgische zendmast. 

23 uur geleden
V.V. Vosmeer viert 80-jarig bestaan: ‘Gezelligheid én sportiviteit staan voorop’

OUD-VOSSEMEER - Het jaar 2026 staat bij V.V. Vosmeer in het teken van feest; de Vosmeerse voetbalvereniging staat dit jaar uitgebreid stil bij haar 80-jarig bestaan. "Met meer dan 150 leden en nog steeds een toenemend ledenaantal in de afgelopen anderhalf jaar staan we er beter voor dan een aantal jaren geleden. Sportief gezien hebben we er sinds de oprichting in 1946 weleens beter voor gestaan, maar ook hier is een stijgende lijn in te zien. Dit jaar is ons damesteam kampioen geworden en dus gepromoveerd", zo vertelt voorzitter Aike Hommel. Op 3 juli beleeft het jubileumjaar zijn hoogtepunt met een wedstrijd tegen FC de Rebellen, clinics voor de jeugd en een afsluitende feestavond op sportpark De Vossenberg. Al meer dan 50 jaar de vertrouwde thuisbasis van de club.

1 dag geleden
Het Holland Huis in Scherpenisse krijgt beschermde status als rijksmonument

SCHERPENISSE - Het Holland Huis in Scherpenisse wordt aangewezen als rijksmonument. Het Thoolse college vindt de cultuurhistorische waarde van het gebouw dusdanig belangrijk dat het bij de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap een positief advies heeft uitgebracht voor deze beschermde status.

2 dagen geleden
UWV Zeeland: ‘Honderd vacatures open voor vrachtwagenchauffeurs in Zeeland’

ZEELAND - In Zeeland staan momenteel honderd vacatures open voor vrachtwagenchauffeurs. Volgens UWV Zeeland kunnen zij-instromers daarbij een oplossing zijn: mensen die overstappen naar een ander beroep. Werkgevers kunnen zo hun zoektocht naar personeel verbreden.

2 dagen geleden