Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na uitstel World Economic Forum volgt afstel topbijeenkomst

Na uitstel World Economic Forum volgt afstel topbijeenkomst

ZÜRICH (ANP/RTR) - Het World Economic Forum (WEF) wordt dit jaar helemaal niet meer gehouden. Eerder werd de internationale topbijeenkomst al eens verplaatst en uitgesteld, en daarna nogmaals uitgesteld. Vanwege de aanhoudende coronapandemie heeft de organisatie nu besloten om het WEF voor 2021 te schrappen.

Doorgaans komen regeringsleiders, topbestuurders uit het bedrijfsleven en politici aan het begin van het jaar in het Zwitserse Davos bijeen om te bespreken wat de wereld nodig heeft. In verband met de virusuitbraak werd het WEF aanvankelijk verplaatst naar mei met als locatie Singapore. Door de verdere verspreiding van het coronavirus koos de organisatie er in februari al voor om de top verder uit te stellen, tot augustus. Als alternatief was er begin dit jaar wel een virtuele bijeenkomst, de Davos Agenda.

Het de bedoeling dat het WEF volgend jaar wel weer wordt gehouden. Maar waar en wanneer dat precies zal zijn, zal later bekendgemaakt worden. Het evenement vindt al decennia vrijwel ieder jaar plaats in Davos. Het Zwitserse skioord werd iedere winter een week overgenomen door de mondiale politieke en bedrijfselite. Alleen in 2002, in de nasleep van de terroristische aanslagen in New York, verhuisde het circus uit solidariteit voor een keer naar die Amerikaanse miljoenenstad.

Meer uit Financieel

Bessent: heb niet met Chinese ambtgenoot over tarieven gesproken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft zondag gezegd dat hij tijdens bijeenkomsten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington afgelopen week contact had met zijn Chinese ambtgenoten. Ze hebben daar volgens Bessent niet gesproken over de impasse rond de tarieven van president Donald Trump.

6 uur geleden
India verwacht forse groei economie ondanks onzekerheden

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase economie groeit dit jaar naar verwachting met 6,5 procent, meldt de centrale bank van het land. Daarmee zou het de snelstgroeiende grote economie ter wereld zijn, ondanks de toenemende wereldwijde onzekerheden.

7 uur geleden
Oud-DNB-baas denkt niet dat Trump Fed-voorzitter Powell ontslaat

AMSTERDAM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat Federal Reserve-baas Jerome Powell niet ontslaan, verwacht oud-president van De Nederlandsche Bank (DNB) Nout Wellink. "Ik denk niet dat dit zal gebeuren, ook daargelaten dat het bijna onmogelijk is om hem te ontslaan", zei Wellink zondag in het tv-programma Buitenhof.

8 uur geleden
Fastfashionsite Shein verhoogt prijzen in aanloop naar heffingen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fastfashionwebshop Shein heeft de Amerikaanse prijzen voor zijn producten verhoogd, vooruitlopend op de aanstaande importheffingen die gaan gelden voor kleine pakketjes. Onder meer jurken en speelgoed zijn voor Amerikaanse consumenten recent flink duurder geworden, heeft persbureau Bloomberg onderzocht.

9 uur geleden
Tesla spoort Canadezen aan: koop auto geprijsd voor heffing

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft zijn prijzen in Canada verhoogd en moedigt Canadese kopers aan om snel auto's aan te schaffen die zijn geïmporteerd voordat er tegenmaatregelen werden genomen op voertuigen die in de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Op de Canadese website van de Amerikaanse elektrische autofabrikant prijkt een banner met de tekst: "Ontdek voorraden die voor de tarieven geprijsd werden zolang de voorraad strekt."

11 uur geleden
Apple verliest terrein op Chinese smartphonemarkt

SINGAPORE (ANP) - Apple heeft in het eerste kwartaal van dit jaar minder smartphones verkocht in China, meldt onderzoeksbureau Canalys. De iPhone-maker verscheepte in de eerste drie maanden 9,2 miljoen toestellen naar China en zakte daarmee naar de vijfde plek van bestverkopende smartphonefabrikanten in het grote Aziatische land.

12 uur geleden
China verruimt regels rond belastingteruggave voor toeristen

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de regelingen verbeteren voor buitenlandse toeristen om btw terug te vragen op producten die ze in het land kopen. Daarmee hoopt het Aziatische land de bestedingen van bezoekers te stimuleren. De voorgenomen maatregelen zijn onderdeel van China's inspanningen om de economie een impuls te geven, aangezien de binnenlandse vraag nog steeds achterblijft.

12 uur geleden