
Na twee jaar weer oldtimers in het centrum van Goes
GOES - Aanstaande zondag zal het centrum van Goes voor het eerst in lange tijd weer gevuld worden met oldtimers. Nadat de jaarlijkse Molentocht de afgelopen twee jaar niet door kon gaan zal de tocht dit jaar weer als vanouds plaatsvinden. Om het weekend nog feestelijker te maken zal op zaterdag en zondag ook nog eens Goes Autostad van start gaan.
Al tientallen jaren is de jaarlijkse oldtimer tocht vaste prik. Vele liefhebbers komen met hun oldtimers uit Zeeland, delen van Nederland, België en zelfs Engeland om de route te rijden. De auto’s starten op vliegveld Midden-Zeeland waarna ze langs verschillende Zeeuwse molens zullen rijden, om vervolgens te eindigen in het centrum van Goes. ‘’Dit jaar rijden er ruim driehonderd auto’s mee. Dat zijn veel verschillende oldtimers, van oude vrachtwagens tot de welbekende kevers’’, vertelt Rob Strating, bestuurslid bij de Molentocht. De Grote Markt, Singelstraat en het Bleekveld voor De Mythe zullen gevuld staan met klassieke auto’s. ‘’Het thema dit jaar is de Facel Vega, een luxe auto van Franse afkomst die nog duurder was dan Rolls-Royce. Die zullen een speciale plek krijgen en daar zal ik ook het één en ander over vertellen.’’ Maar niet alleen over de Facel Vega zal Strating vertellen, ook de rest van de auto’s zal hij voorzien van commentaar. ‘’Ik ben echt met een passie voor auto’s geboren’’, zegt hij. ‘’Naast mijn baan als onderwijzer ben ik dertig jaar geleden met mijn eigen autokrant begonnen en zo werd ik automobiel journalist. Ik zal dus mijn kennis over de auto’s en vrachtwagens die in Goes binnenkomen met veel plezier delen met de mensen!’’ Ook voor de liefhebbers van moderne auto’s is er zaterdag 14 mei leuks te doen, want dit jaar zal voor Goes Autostad van start gaan. ‘’Goes is met de vele autobedrijven wel het automobiel-middelpunt van Zeeland te noemen en daarom wordt het nu naast Modestad ook Autostad. Er zullen die dag op de autoboulevard bij de verschillende merkendealers feestjes zijn, waarbij speciale dingen te zien zullen zijn zoals de nieuwste Opel Astra, waarvan er nog meer één in Nederland is. Ook zullen er foodtrucks en exotische auto’s zijn als Lamborghini’s en Ferrari’s. Het wordt een groot feest!’’
Meer uit Beveland
Colijnsplaat - Proefboerderij De Rusthoeve in Colijnsplaat heeft van de Provincie Zeeland een subsidie van 180.000 euro ontvangen voor de voortzetting van het project 'Biobased Innovation Gardens Rusthoeve'. Met dit project wordt onderzoek gedaan naar nieuwe teelten en toepassingen die bijdragen aan een duurzamere, toekomstbestendige landbouw. De cheque werd overhandigd door gedeputeerde Jo-Annes de Bat en Arno Vael tijdens de jaarlijkse Biobased Versnellingsdag op De Rusthoeve.
8 uur geledenGOES - Van 22 juli tot en met 1 september voerde de gemeente Goes een opvallende test uit om te kijken hoe alert inwoners en bedrijven zijn op verdachte situaties. Op verschillende plekken in de gemeente werd een aanhanger neergezet met zogenoemde 'drugsvaten'. De vaten waren deels afgedekt met een zeil, maar bewust zichtbaar voor voorbijgangers.
11 uur geledenHEINKENSZAND - Aan de Zuidzakse Dijk in Heinkenszand komt een recreatief park van ongeveer 9 hectare groot, vergelijkbaar met 18 voetbalvelden. Inwoners kunnen nog tot 15 september meepraten over de invulling van het terrein, dat vanaf 1 april 2027 wordt ingericht. De aankoop van de grond en de aanleg worden betaald uit de compensatieregeling van de Rijksoverheid voor gebieden waar de infrastructuur van windparken op zee aan land komt.
11 uur geledenGOES - Al 10 jaar is uitzendbureau Covebo een betrouwbare schakel in de regio voor vakmensen in de bouw en techniek. Onder leiding van Dinant Sijp, teammanager, en Moniek Kuijlaars, vestigingsmanager voor zowel Goes als Breda, groeit de vestiging gestaag. Vanuit een persoonlijke aanpak en met oog voor competenties en karakter begeleidt Covebo Goes werkzoekenden naar passend en vast werk.
13 uur geledenGoes - Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten om geen extra parkeerplaatsen en geen voetgangersbrug aan te leggen bij De Sprienke, een school voor speciaal (voortgezet) onderwijs. Het plan wordt niet uitgevoerd omdat de maatregel slechts een deel van de overlast van taxibusjes zou verminderen, er weinig draagvlak is onder omwonenden en de kosten met ongeveer 300.000 euro hoog zijn.
16 uur geledenHEINKENSZAND - Het Leger des Heils organiseert op zaterdag 6 september 2025 een inzamelactie voor kinderfietsen. Tussen 10.00 en 12.00 uur kunnen mensen hun tweedehands fiets inleveren bij het Leger des Heils aan Clara's Pad 6 in Heinkenszand.
21 uur geledenNOORD-BEVELAND - De Eurobus, die al bijna twintig jaar ouderen en mensen met een beperking in Noord-Beveland op stap helpt, vierde dinsdag een bijzonder jubileum. Burgemeester Loes Meeuwisse stapte mee aan boord voor een feestelijke rondrit over het eiland.
1 dag geleden