Na twee jaar is het Weekend van de Wetenschap terug
DEN HAAG (ANP) - Mensen die geïnteresseerd zijn in de wetenschap kunnen zaterdag en zondag hun hart ophalen tijdens het Weekend van de Wetenschap. Op tientallen plekken kunnen ze terecht voor demonstraties. Vorig jaar gingen de evenementen niet door als gevolg van de uitbraak van het coronavirus.
In wetenschapsmuseum NEMO in Amsterdam is zaterdagochtend en zondagochtend een liveshow voor kinderen. Die wordt gepresenteerd door Klaas van Kruistum, met medewerking van onder andere astronaut André Kuipers. De show wordt rechtstreeks gestreamd. Bij een sterrenwacht in het Brabantse Oudenbosch kunnen mensen een komeet maken, in Batavialand in Lelystad leggen archeologen uit hoe ze werken en in het Twentse Denekamp wordt een uitleg gegeven over de poten van een slang. Ruimtevaartlab ESTEC in Noordwijk is zaterdag en zondag ook te bezoeken, net als de Zeesluis IJmuiden die nog in aanbouw is.
De laatste editie van het Weekend van de Wetenschap, in 2019, trok ongeveer 155.000 bezoekers.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie houdt er rekening mee dat de twee jongens die op nieuwjaarsdag in het Amsterdamse Piet Wiedijkpark werden doodgeschoten, uit willekeur zijn gedood. Dat meldt zij dinsdag.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het online journalistieke platform De Correspondent is op zoek naar een nieuwe hoofdredactie. Hoofdredacteur en oprichter Rob Wijnberg gaat in een andere rol verder bij het platform en ook adjunct-hoofdredacteuren Rosan Smits en Maaike Goslinga gaan bij De Correspondent verder in een nieuwe rol, maakte de vertrekkende hoofdredactie dinsdag bekend.
1 uur geledenEDE (ANP) - In Ede (Gelderland) is vogelgriep vastgesteld op een legkippenbedrijf. De 23.000 dieren op de locatie worden geruimd. Dat heeft het ministerie van LVVN (Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur) laten weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het schooljaar 2024/25 waren er 5000 vacatures in het basis- en voortgezet onderwijs minder dan in het schooljaar ervoor. In het mbo en het speciaal basisonderwijs nam de vraag naar nieuwe werknemers juist toe. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De plannen van de nieuwe regeringscoalitie leggen veel nadruk op verbetering van de kwaliteit van leven op de lange termijn. Maar de bezuinigingen die daar tegenover staan, dreigen toch al kwetsbare groepen harder te raken en kunnen ertoe leiden dat de ongelijkheid toeneemt. Daarvoor waarschuwt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een reflectie op het coalitieakkoord.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.
15 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
16 uur geleden