Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na twee jaar is het Weekend van de Wetenschap terug

Na twee jaar is het Weekend van de Wetenschap terug

DEN HAAG (ANP) - Mensen die geïnteresseerd zijn in de wetenschap kunnen zaterdag en zondag hun hart ophalen tijdens het Weekend van de Wetenschap. Op tientallen plekken kunnen ze terecht voor demonstraties. Vorig jaar gingen de evenementen niet door als gevolg van de uitbraak van het coronavirus.

In wetenschapsmuseum NEMO in Amsterdam is zaterdagochtend en zondagochtend een liveshow voor kinderen. Die wordt gepresenteerd door Klaas van Kruistum, met medewerking van onder andere astronaut André Kuipers. De show wordt rechtstreeks gestreamd. Bij een sterrenwacht in het Brabantse Oudenbosch kunnen mensen een komeet maken, in Batavialand in Lelystad leggen archeologen uit hoe ze werken en in het Twentse Denekamp wordt een uitleg gegeven over de poten van een slang. Ruimtevaartlab ESTEC in Noordwijk is zaterdag en zondag ook te bezoeken, net als de Zeesluis IJmuiden die nog in aanbouw is.

De laatste editie van het Weekend van de Wetenschap, in 2019, trok ongeveer 155.000 bezoekers.

Meer uit Binnenland

Tientallen bewoners uit woningen gehaald om brand Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Tussen de 40 en 45 bewoners zijn uit hun woning gehaald om de brand die woedt in de parkeergarage onder hun appartementencomplex in Hellevoetsluis. Ze worden opgevangen in een ander appartementencomplex, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

18 minuten geleden
Tientallen mensen uit huis om brand in Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben hun huis moeten verlaten vanwege de grote brand in de Vondelkerk in Amsterdam. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Het gaat om woningen rondom de kerk.

21 minuten geleden
Kind overleden door ongeluk in Bergen op Zoom

BERGEN OP ZOOM (ANP) - Een jong kind is omgekomen door een ongeluk in Bergen op Zoom. Een auto heeft het slachtoffer aangereden op de Noordsingel. Dit gebeurde donderdag rond 00.15 uur, meldt de politie.

2 uur geleden
Voorzitter politiebond: ongekend veel geweld tegen politie

AMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draait ze een dienst mee in Amsterdam, waar ze al drie keer bekogeld zou zijn.

2 uur geleden
Brand in toren Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.

4 uur geleden
NL-Alert: extreem druk bij 112, bel alleen bij levensgevaar

DEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.

4 uur geleden
Hoofdprijs Oudejaarstrekking gevallen in Amstelveen en Nuenen

RIJSWIJK (ANP) - De hoofdprijs van de Oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op twee halve Oudejaarsloten die zijn verkocht in Amstelveen en Nuenen. De winnaars krijgen elk 15 miljoen euro belastingvrij.

4 uur geleden