Na twee jaar is het Weekend van de Wetenschap terug
DEN HAAG (ANP) - Mensen die geïnteresseerd zijn in de wetenschap kunnen zaterdag en zondag hun hart ophalen tijdens het Weekend van de Wetenschap. Op tientallen plekken kunnen ze terecht voor demonstraties. Vorig jaar gingen de evenementen niet door als gevolg van de uitbraak van het coronavirus.
In wetenschapsmuseum NEMO in Amsterdam is zaterdagochtend en zondagochtend een liveshow voor kinderen. Die wordt gepresenteerd door Klaas van Kruistum, met medewerking van onder andere astronaut André Kuipers. De show wordt rechtstreeks gestreamd. Bij een sterrenwacht in het Brabantse Oudenbosch kunnen mensen een komeet maken, in Batavialand in Lelystad leggen archeologen uit hoe ze werken en in het Twentse Denekamp wordt een uitleg gegeven over de poten van een slang. Ruimtevaartlab ESTEC in Noordwijk is zaterdag en zondag ook te bezoeken, net als de Zeesluis IJmuiden die nog in aanbouw is.
De laatste editie van het Weekend van de Wetenschap, in 2019, trok ongeveer 155.000 bezoekers.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Sharon Dijksma, burgemeester van Utrecht, vindt de eis van meer dan 2000 jaar gevangenisstraf tegen burgemeester Ekrem Imamoglu van Istanbul "werkelijk krankzinnig". Zij schrijft aan het ANP dat zij en tientallen Europese burgemeesters blijven protesteren "totdat onze collega zijn vrijheid terugkrijgt".
12 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland voelt zich gepasseerd door het Rijk bij de verdeling van 2,5 miljard euro voor infrastructurele projecten om de bouw van bijna 275.000 woningen mogelijk te maken. Terwijl sommige provincies vele honderden miljoenen krijgen, moet Zeeland het doen met 6,5 miljoen euro. "Natuurlijk is dat welkom, maar het staat in schril contrast met de 2 miljard die in de Randstad wordt ingezet", aldus gedeputeerde Dick van der Velde (wonen, VVD). "We zijn teleurgesteld in de opstelling van het Rijk."
30 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Twee 17-jarige jongens uit Zaandam zijn maandag veroordeeld voor het dreigen met een schietpartij op een school in die plaats, meldt het OM dinsdag. Tijdens het 2,5 jaar durende onderzoek naar het incident kwam ook naar voren dat de jongens zich bezighielden met onlineoplichting.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een 18-jarige man uit Ridderkerk aangehouden op verdenking van het lastigvallen en mishandelen van vijftien meisjes en vrouwen. Dat gebeurde afgelopen zomer bij tien slachtoffers in het Rotterdamse stadsdeel IJsselmonde en de laatste twee weken bij nog vijf slachtoffers in het naastgelegen Ridderkerk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de veroordeling van een man voor de verkrachting van een vrouw op Koningsdag in Amsterdam. De man kreeg achttien maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Dat is te laag, zegt een woordvoerder van het OM na berichtgeving van het AD. De officier van justitie had een celstraf van drie jaar geëist. Ook de verdachte gaat in beroep, bevestigt zijn advocaat.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam doet op 25 november uitspraak in de zaak over de ernstige mishandeling van het Vlaardingse pleegmeisje. Dat liet de rechtbankvoorzitter dinsdag weten aan het einde van de derde en laatste zittingsdag van het strafproces tegen de pleegouders Daisy W. en Johnny van den B. Tegen beide verdachten is elf jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voor de deur van het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam demonstreren ruim dertig mensen tegen Antony Blinken. De voormalige buitenlandminister van de VS houdt daar dinsdagmiddag een lezing.
3 uur geleden