
Na tien jaar is het zaterdag weer open dag bij brandweer Goes
GOES - Tien jaar geleden hield brandweer Goes haar laatste open dag. Dat bezoekers zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur mogen rondkijken bij de post aan de Oranjeweg en hier allerlei demonstraties zijn, is dus best bijzonder.
Oud-ploegleider Kees van der Endt (foto, tweede v. rechts) organiseert de open dag met een groepje collega’s, omdat het 110-jarig jubileum een mooie gelegenheid is voor de brandweer om zich te tonen aan het publiek en nieuwe mensen te werven. “We zijn er voor de burgerij. Ik heb het altijd een eer gevonden om als brandweerman de Goesenaren te kunnen helpen. Tijdens de open dag ziet het publiek wat je als brandweerman kunt betekenen voor de samenleving.”
‘In noodsituaties het verschil maken’Van 13.00 tot 17.00 uur is er in en om de kazerne een programma voor jong en ouder. Voertuigen zijn van binnen en buiten te bekijken, in een container vol water geeft de duikploeg demonstraties en ook collega-hulpverleners van politie, ambulance, reddingsbrigade en jeugdbrandweer sluiten aan. Bezoekers krijgen tips over brandveilig leven, maar kunnen bijvoorbeeld ook zien wat er in de containers van de BOE (Basis Ontsmettings Eenheid) en TBO (Team Brand Onderzoek) gebeurt. Wie interesse heeft om lid te worden van de (jeugd)brandweer krijgt ter plekke meer informatie. “We hebben door de vergrijzing nieuwe krachten nodig. Daar ben ik een mooi voorbeeld van”, grijnst Van der Endt. Hij houdt van een grapje, maar het is een serieuze zaak. De post heeft minimaal dertig personen nodig om te kunnen draaien - tijdens de open dag blijft de post ook operationeel - en de komende jaren nemen er zo’n zeven brandweerlieden afscheid vanwege hun leeftijd. Van der Endt en zijn collega’s hopen dan ook zaterdag bezoekers te kunnen enthousiasmeren voor het in hun ogen mooiste beroep dat er is. “In noodsituaties kun je het verschil maken. Ik heb mensen mogen redden en met sommigen heb ik nog steeds contact. Dat is het mooiste cadeau.”
Kijk voor meer informatie over het programma zaterdag op brandweer-goes.nl. Voor de reünie kunnen (oud)brandweermannen zich aanmelden via [email protected].
Meer uit Beveland
GOES - Een groep van zo'n 40 medewerkers van dagbesteding 'Kom us Kieke' van 't Gors werd donderdag 19 juni in het zonnetje gezet. Zij kregen van wethouder Joan Veldhuizen een badge opgespeld en mogen zich daarmee officieel 'zwerfafvalheld' noemen.
3 uur geledenKAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.
18 uur geledenGoes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
22 uur geledenGOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.
1 dag geledenHEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.
1 dag geledenZe duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.
1 dag geledenCOLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.
1 dag geleden