Na noodweer hittegolf met temperaturen tot 35 graden
THOLEN - Nadat afgelopen week meerdere keren een noodalarm werd afgegeven door het KNMI, is er komende week een hittegolf op komst.
Vanaf komende zondag wordt het heet. Er is een grote kans dat het begin volgende week landinwaarts meerdere dagen achter elkaar ruim 30 graden wordt. Mogelijk wordt het in het zuiden en oosten zelfs ruim 35 graden. Daarbij is het weerbeeld veelal zonnig en de buienkans klein. Als er een lokale bui ontstaat zal dit wel gelijk een onweersbui zijn. Vrijdagmiddag start de astronomische zomer. Met 18-22 graden hebben we dan nog normale temperaturen voor juni.
Maandag, dinsdag, woensdag en donderdag kan het zeer heet worden met 28-30 graden in de kustgebieden en 30-36 graden in het binnenland. Er zijn zelfs computerberekeningen die voor Zuid- en Oost-Nederland op dinsdag en woensdag maxima van 36-38 graden geven. Er is officieel sprake van een hittegolf als de maximumtemperatuur in De Bilt vijf dagen achter elkaar 25,0 graden of hoger is, waarvan minimaal drie dagen minstens 30,0 graden. De kans op een hittegolf volgende week is nu circa 60%.
Vanaf volgende week donderdag neemt de onzekerheid in de verwachting flink toe. Mogelijk volgt volgende week vrijdag een overgang naar wisselvallig weer met 20-25 graden. Misschien volgt deze weersverandering zelfs al op de donderdag. Tot en met zaterdag normale maxima, hoge zonkracht.
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT / ZEELAND - Vanaf 1 januari gelden iets andere regels voor huurtoeslag, zorgtoeslag, kinderopvangtoeslag en kindgebonden budget. Zo hebben in 2026 meer mensen recht op huurtoeslag. En gaat de kinderopvangtoeslag voor veel ouders omhoog. Iedereen die al toeslagen krijgt, heeft in december een brief ontvangen met hoeveel toeslag zij in 2026 als voorschot krijgen. Dienst Toeslagen laat weten: verandert er iets in je persoonlijke situatie? Geef dit dan door. Ontvang je nog geen toeslagen? Maak een proefberekening via toeslagen.nl/veranderingen2026 om te zien of je er nu wel recht op hebt. Daar lees je ook alle voorwaarden.
3 uur geledenDe politie maakt zich op voor de drukste nacht van het jaar: oud en nieuw. Hoewel de jaarwisseling voor de meeste mensen gezellig verloopt, houdt de politie rekening met onrust en incidenten. Zeker omdat dit de laatste jaarwisseling is waarin vuurwerk nog op straat mag worden afgestoken, verwacht de politie extra drukte.
4 uur geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 6: november en december.
9 uur geledenWie een Oudejaarslot koopt, hoopt natuurlijk in de prijzen te vallen. Toch blijkt dat lang niet iedereen die prijs heeft, deze ook daadwerkelijk claimt. Maar liefst 3,7 miljoen euro een prijzengeld is nog niet opgehaald, laat woordvoerder van de Staatsloterij Bjorn Rosner weten.
23 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen sluit in februari 2026 de crisisnoodopvang aan de Molenvlietsedijk, omdat het COA voor alle bewoners nieuwe opvangplekken heeft gevonden. De opvang is sinds december 2022 in gebruik als tijdelijke noodopvanglocatie. De gemeente wilde hiermee voorkomen dat mensen in Ter Apel buiten moesten slapen.
1 dag geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 5: september en oktober.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Het is nog geen oud en nieuw en toch is de plaatselijke jeugd al volop bezig met knalvuurwerk. Deze knallen vallen echter in het niet bij het geluid wat de 'Carbidboys Stalland' produceren met hun melkbussen. Routinematig staan ze in drie groepjes van vier op rij, de carbidbussen die deze middag knallen voor de drie goede doelen waar stichting Vrienden van Siem dit jaar geld voor inzamelt; Warm Nest en Pluszorg van AZ Zeno en Roparun team Vrienden van Siem. Vooraf hadden ze niet kunnen dromen dat het recordbedrag van 2024 geëvenaard zou worden, toch bleek niets minder waar. Er is maar liefst €10.850,- opgehaald.
2 dagen geleden