Na Mbappé breekt ook Zwitser Schär neus tijdens EK voetbal
KEULEN (ANP/RTR) - De Zwitserse international Fabian Schär heeft tijdens het EK voetbal een gebroken neus opgelopen. Dat gebeurde in de groepswedstrijd van woensdag tegen Schotland in Keulen (1-1). Eerder brak ook de Fransman Kylian Mbappé zijn neus op het EK.
Rechtervleugelverdediger Schär botste in de negentiende minuut van het duel met de Schot Anthony Ralston. Beide spelers hadden verzorging nodig, maar speelden wel verder. Zes minuten eerder was Schär betrokken bij het tegendoelpunt van de Zwitsers.
"Mijn neus is gebroken", zei Schär tegen de Zwitserse zender Blue Sport. "Er waren, zoals we verwacht hadden, veel tackles en duels. Ze maakten het ons enorm lastig."
Schär brak in 2018 ook al zijn neus en hij liep in zowel 2019, 2022 als 2023 een hersenschudding op. De Zwitserse bond heeft nog niet laten weten of de verdediger zondag mee kan doen in de laatste groepswedstrijd tegen Duitsland. De Duitsers zijn met 6 punten al zeker van een plek in de achtste finales. Zwitserland is met 4 punten ook nagenoeg zeker van een vervolg op het EK.
Meer uit Voetbal
NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
12 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
19 uur geleden