Na Mbappé breekt ook Zwitser Schär neus tijdens EK voetbal
KEULEN (ANP/RTR) - De Zwitserse international Fabian Schär heeft tijdens het EK voetbal een gebroken neus opgelopen. Dat gebeurde in de groepswedstrijd van woensdag tegen Schotland in Keulen (1-1). Eerder brak ook de Fransman Kylian Mbappé zijn neus op het EK.
Rechtervleugelverdediger Schär botste in de negentiende minuut van het duel met de Schot Anthony Ralston. Beide spelers hadden verzorging nodig, maar speelden wel verder. Zes minuten eerder was Schär betrokken bij het tegendoelpunt van de Zwitsers.
"Mijn neus is gebroken", zei Schär tegen de Zwitserse zender Blue Sport. "Er waren, zoals we verwacht hadden, veel tackles en duels. Ze maakten het ons enorm lastig."
Schär brak in 2018 ook al zijn neus en hij liep in zowel 2019, 2022 als 2023 een hersenschudding op. De Zwitserse bond heeft nog niet laten weten of de verdediger zondag mee kan doen in de laatste groepswedstrijd tegen Duitsland. De Duitsers zijn met 6 punten al zeker van een plek in de achtste finales. Zwitserland is met 4 punten ook nagenoeg zeker van een vervolg op het EK.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
6 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
6 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
16 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden