Na Jacobs verlaat ook Oogink quarantainehotel Tokio
TOKIO (ANP) - Na Candy Jacobs heeft ook Reshmie Oogink het quarantainehotel in Tokio verlaten. De taekwondoka werd tien dagen geleden positief getest op het coronavirus en kon daardoor niet meedoen aan de Olympische Spelen. Oogink (31) was na skateboardster Jacobs het tweede lid van TeamNL die dat overkwam.
Op dezelfde dag testte ook een anoniem staflid van de roeiploeg positief. Deze persoon mocht zaterdag eveneens terug naar huis. Jacobs verliet Japan vrijdag al.
Iedereen die op de Olympische Spelen positief test, moet in een speciaal daarvoor aangewezen hotel in quarantaine. Roeier Finn Florijn, tennisser Jean-Julien Rojer, roeicoach Josy Verdonkschot en zijn assistente Isabelle Jacobs zitten daar nog. In principe moeten ze allemaal tien dagen in het quarantainehotel blijven. Ze mogen eerder naar huis als ze op dag 6 en 7 van hun verblijf negatief testen.
De meest positieve coronagevallen binnen TeamNL zaten bij elkaar in het vliegtuig van Amsterdam naar Tokio. Volgens sportkoepel NOC*NSF is echter moeilijk vast te stellen of de besmettingen aan boord van die KLM-vlucht zijn ontstaan. Technisch directeur Maurits Hendriks zei deze week dat er meerdere mogelijkheden zijn. "Op Schiphol, bij aankomst op de volle luchthaven Narita, in het vervoer naar Tokio en vervolgens in het olympisch dorp zelf. Ik vind het heel riskant om de conclusie te trekken dat het in het vliegtuig is gebeurd."
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
14 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
17 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
19 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentiniƫ voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
1 dag geleden