Na Jacobs verlaat ook Oogink quarantainehotel Tokio
TOKIO (ANP) - Na Candy Jacobs heeft ook Reshmie Oogink het quarantainehotel in Tokio verlaten. De taekwondoka werd tien dagen geleden positief getest op het coronavirus en kon daardoor niet meedoen aan de Olympische Spelen. Oogink (31) was na skateboardster Jacobs het tweede lid van TeamNL die dat overkwam.
Op dezelfde dag testte ook een anoniem staflid van de roeiploeg positief. Deze persoon mocht zaterdag eveneens terug naar huis. Jacobs verliet Japan vrijdag al.
Iedereen die op de Olympische Spelen positief test, moet in een speciaal daarvoor aangewezen hotel in quarantaine. Roeier Finn Florijn, tennisser Jean-Julien Rojer, roeicoach Josy Verdonkschot en zijn assistente Isabelle Jacobs zitten daar nog. In principe moeten ze allemaal tien dagen in het quarantainehotel blijven. Ze mogen eerder naar huis als ze op dag 6 en 7 van hun verblijf negatief testen.
De meest positieve coronagevallen binnen TeamNL zaten bij elkaar in het vliegtuig van Amsterdam naar Tokio. Volgens sportkoepel NOC*NSF is echter moeilijk vast te stellen of de besmettingen aan boord van die KLM-vlucht zijn ontstaan. Technisch directeur Maurits Hendriks zei deze week dat er meerdere mogelijkheden zijn. "Op Schiphol, bij aankomst op de volle luchthaven Narita, in het vervoer naar Tokio en vervolgens in het olympisch dorp zelf. Ik vind het heel riskant om de conclusie te trekken dat het in het vliegtuig is gebeurd."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de derde ronde bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in twee sets van Elsa Jacquemot uit Frankrijk: 7-5 6-2.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.
3 uur geledenPIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.
4 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.
7 uur geledenANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
1 dag geleden