Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na hittegolf zomer nog niet voorbij: later deze maand opnieuw warmer

Na hittegolf zomer nog niet voorbij: later deze maand opnieuw warmer

THOLEN - Voor vakantiegangers in eigen land was augustus tot dusver een topmaand. Na de hittegolf wordt het nu tijdelijk minder warm met een paar buien, maar later in augustus neemt de kans op warmte en zonneschijn opnieuw toe. In september is er een goede kans op nazomerweer. Dat meldt Weeronline.De wind draait deze week naar het zuidwesten en dat brengt naast minder warme lucht ook enkele buien met zich mee. Dat kunnen lokaal felle buien zijn met onweer en veel regen in korte tijd. Voor de droogte zet dat weinig zoden aan de dijk. De uitgedroogde bodem kan plensregens namelijk niet zo snel opnemen. Daarnaast veroorzaken de buien grote regionale verschillen. Op de ene plek komt de regen met bakken uit de lucht, terwijl het een paar kilometer verderop droog blijft.Regionaal kan de droogte er wel wat door verlicht worden, maar voor een einde aan de extreme droogte is echt een lange natte periode nodig. Het wisselvallige weer is van korte duur. Hogedrukgebieden nestelen zich komende tijd namelijk weer in de buurt van Nederland. Dat levert wederom droog en zonnig weer op. Daarbij kan de temperatuur regionaal oplopen naar zomerse waarden van 25 graden of meer. Waait de wind uit het zuiden, dan is de tropische 30 graden regionaal ook weer binnen handbereik.Vrij warme septemberweken met af en toe nazomerIn september neemt de kans op buien geleidelijk toe, maar wekenlang nat wordt het waarschijnlijk niet. Voor een einde aan de droogte zijn dat weinig gunstige vooruitzichten. Daarvoor blijft het wachten op natter weer dan normaal, dat maandenlang aan moet houden en in de vorm van gestage regen valt. Qua temperatuur komen de eerste weken van september boven normaal uit. Dat betekent dat het overdag vaak 20 tot 24 graden wordt. Een mooie nazomerdag met 25 graden of meer kan daar ook af en toe tussen zitten.

Meer uit Tholen

Queen-tributeband keert terug naar Op d’n Dreef Festival: ‘Trots dat dit gelukt is’

SINT-ANNALAND - De vijfde editie van het Op d'n Dreef Festival gaat aankomend weekend van start. Dit jaar niet alleen met een muzikaal programma op vrijdag en zaterdag, maar ook met een ladies bingo op de donderdagavond. "Zo proberen we het eiland levendig te houden", zegt medeorganisator André van Ast.

42 minuten geleden
Thoolse coalitie met SGP, ChristenUnie en VVD gaat door met extra wethouder

THOLEN - Na enkele gesprekken wil de SGP opnieuw een coalitie vormen met de CU en VVD. Daarmee blijft het college wat betreft partijen onveranderd. Wel wordt gezocht naar een vierde wethouder; in de vorige periode waren dat er drie.

4 uur geleden
Vier Thoolse teams vertegenwoordigen Zeeland op het NK schooldammen

THOLEN - Op 1 en 8 april vond het jaarlijkse damtoernooi voor Thoolse basisscholen plaats. Na een spannende strijd wist Ter Tolne 1 de felbegeerde bokaal binnen te slepen. Zij mogen zich kronen tot Thools damkampioen 2026.

10 uur geleden
Gratis smeren tegen huidkanker: Tholen plaatst zonnebrandpalen bij strandjes

THOLEN - Tholen heeft zich aangesloten bij het Zonvenant van het Nationaal Huidfonds. Met deze samenwerking wil de gemeente inwoners en bezoekers bewuster maken van het belang van bescherming tegen schadelijke uv-straling en zo huidkanker helpen voorkomen. Om die reden zijn op donderdag 9 april drie zonnebrandpalen geplaatst bij drukbezochte strandopgangen.

1 dag geleden
Anonieme tip leidt tot drugsvondst in woning Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - Een anonieme tip heeft onlangs geleid tot de vondst van verdovende middelen in een woning in Sint-Annaland. Ook op meerdere locaties in West-Brabant trof de politie drugs aan na binnengekomen tips via Meld Misdaad Anoniem. Er zijn meerdere verdachten aangehouden.

1 dag geleden
Rioolonderhoud Sint-Annaland kan geur en opkomend water in huis veroorzaken

SINT-ANNALAND - Het rioolstelsel van Sint-Annaland wordt van 13 april tot en met 22 mei gereinigd en geïnspecteerd. Dit is nodig om ervoor te zorgen dat regen- en afvalwater goed kan blijven wegstromen. Tijdens de werkzaamheden kunnen inwoners soms een lichte rioolgeur in huis ruiken. Ook kan er kort verkeersoverlast in de straten zijn.

1 dag geleden
Brandweer blust felle rietbrand langs Rijksweg: Mogelijk aangestoken

SINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zondagmiddag een buitenbrand geblust die mogelijk is aangestoken door vandalen. De brand woedde in een rietkraag aan de Rijksweg in Sint Philipsland.

2 dagen geleden