
Na de zomervakantie gaat Fynn (11) naar de middelbare: 'Veel vrijheid vind ik belangrijk'
OUD-VOSSEMEER - Ook Fynn de Frens uit Oud-Vossemeer heeft een aantal open dagen bezocht. Met al een oudere broer op het Rijks en een vader die als leraar op het Ravelijn werkt is de keuze voor Fynn niet meer zo lastig.
De elfjarige Fynn zit op het moment nog op de Sint-Antoniusschool in Oud-Vossemeer, maar na de zomervakantie zal ook hij de fiets moeten pakken en iedere dag minimaal 20 kilometer moeten fietsen om naar school te gaan. “Toen mijn broer twee jaar geleden de open dagen ging bezoeken ben ik al mee geweest naar het RGO. Dit jaar ben ik gaan kijken bij het Rijks, maar dat is toch niet echt mijn ding. Ik denk dat mijn keuze valt op het Ravelijn, want daar bieden ze Agora onderwijs aan. De eerste twee jaar heb ik dan geen huiswerk, maar kan ik wel een project kiezen. Je kan dan zelf aangeven wat wilt leren”, legt Fynn uit.
Echt zeker weten doet Fynn het nog niet. “Ik ga nog naar een meeloop dag op het Ravelijn en ik ga ook naar de Steenspil. Ik vind het belangrijk dat er grote lokalen zijn op de school van mijn keuze en dat ik veel vrijheid krijg. Dan kan ik zelf een beetje doen wat ik wil en dat vind ik fijner leren’’. Fynn zal ook op de fiets gaan naar school en in zijn keuze houdt hij geen rekening met het aantal kilometers wat hij zou moeten fietsen. “Ik krijg straks een elektrische fiets dus dan maakt het niks uit.” Mocht Fynn kiezen voor het Ravelijn, dan is de kans aanwezig dat hij vanaf het tweede schooljaar les krijgt van zijn vader. Zowel Fynn als zijn vader vinden dit alleen maar leuk.
Meer uit Tholen
THOLEN - Liefhebbers van live muziek kunnen vrijdag 15 augustus terecht in de tuin van de Gasthuiskapel in Tholen Stad. De tuin is vanaf 19.00 uur geopend, het programma loopt van 19.30 tot 21.00 uur. Toegang is gratis, op basis van een vrije donatie.
8 uur geledenSINT-ANNALAND - In Sint-Annaland vond afgelopen weekend de braderie en kermis plaats.
13 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Twee auto's zijn woensdagmiddag op de N286 bij Sint-Maartensdijk met elkaar in botsing gekomen. Eén van de voertuigen belandde daarbij op zijn dak in een droge sloot.
16 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen heeft gereageerd op raadsvragen van de CDA-fractie over de gebrekkige bereikbaarheid van het Zwink (Buitenhof) begin juli. Twee ambulances deden toen bijna een uur over hun rit door een afsluiting bij Dilt, onderdeel van de aanleg van een brug naar een nieuwe wijk.
18 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Thomas G. uit Schiedam is veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf voor zijn rol bij de ontvoering en het dumpen van het lichaam van de Colombiaanse crimineel José Francisco Velasquez Castillo, beter bekend als 'Paco'. Het zwaar toegetakelde lichaam van de 50-jarige man werd in oktober 2020 gevonden onderaan een steiger bij een haventje aan de Oesterdam, in de buurt van de Bergse Diepsluis.
1 dag geledenYERSEKE/SCHERPENISSE - Op de Oosterschelde tussen Yerseke en Scherpenisse is dinsdagavond een kiter in de problemen geraakt. Brandweer, KNRM, Kustwacht, politie, ambulance en traumahelikopter werden ter plaatse gestuurd. Gelukkig werd de man snel gevonden en was hij aanspreekbaar.
1 dag geledenTHOLEN - Dit jaar bestaat het zwembad de Spetter in Tholen 50 jaar. Om dat met iedereen te vieren is er van 25 tot en met 30 augustus een feestweek met verschillende activiteiten voor jong en oud zoals een zeskamp, discozwemmen, fiets 'm d'r in en de prijsuitreiking van de kleurplaatwedstrijd en letterspeurtocht. Alle activiteiten, behalve de barbecue, zijn gratis. Wel verplicht vooraf aanmelden bij de receptie van het zwembad. Meer informatie op tholen.nl/despetter50jaar.
1 dag geleden