
Na bijna 25 jaar verdwijnt 'Groentebroer' van de markt
THOLEN - Na bijna 25 jaar verdwijnt ‘Groentebroer’ binnenkort van de markt. Het bedrijf gaat zich nu enkel richten op hun webshop. De outlet in Sint Philipsland blijft wel bestaan.
Wie weleens naar de markt gaat in de gemeente Tholen, heeft waarschijnlijk weleens groenten gekocht bij ‘Groentebroer’. Het bedrijf staat inmiddels al zo’n 25 jaar met een kraam op de markt op Tholen. “Maar na 25 jaar komt daar een einde aan”, aldus het bedrijf. In 2018 halveerde Groentebroer hun verkoop op de markt al om naar eigen zeggen meer aandacht te kunnen vestigen op de webshop. “Inmiddels is de website zo groot gegroeid dat het moeilijk is de markt voldoende aandacht te geven.”
Maar dat is niet de enige reden dat Groentebroer de handdoek in de ring gooit. “Voor de markt is er simpelweg geen personeel meer te vinden”, aldus het bedrijf. “Het werk is zwaar, de dagen lagen en je moet elke dag om 05.00 uur beginnen. Je moet in hart en nieren verkopen zijn en dan moet je ook nog een grote vrachtwagen door smalle straten kunnen sturen”, aldus Groentebroer. “Zulke multi-talenten zijn niet meer te vinden.”
Beste Groenteman
Tien jaar geleden won Groentebroer nog prijzen als ‘Beste Groenteman van de regio’ en werd op één na beste Groenteman van Nederland. “Het is nog altijd druk aan de kraam, alhoewel de topdrukte tijdens corona wel voorbij is”, aldus het bedrijf. Voor de broers Gert en Theo blijft verkopen het mooiste wat het is. “Maar het bedrijf groeit en andere dingen vragen hun aandacht en dan wordt het lastig het niveau vast te houden.”
Outlet
Groentebroer staat op standplaatsen in de gemeente Tholen, Steenbergen, Schouwen Duiveland en Goeree Overflakkee. “Omdat ons vertrek voor veel mensen een gemis zal zijn, hebben we een sociaal plan opgezet”, aldus Groentebroer. “De verkopers van de markt gaan de verkoop nu telefonisch doen. Ook de bezorgers van Groentebroer hebben geen haast en krijgen alle tijd voor een praatje. Daarnaast blijft de Outlet in Sint Philipsland - die sinds januari elke zaterdag druk bezocht wordt - blijft bestaan.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Zwemmen in de Oosterschelde is een stuk veiliger dankzij een gloednieuwe dijktrap bij het strandje van Sint-Maartensdijk. Nu het trapje ook een leuning heeft, werd deze dinsdagmiddag officieel geopend door wethouder Hilde Moerland samen met enkele inwoners die het initiatief mee aandroegen.
2 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Een kop koffie, een luisterend oor en een helpende hand: zo ziet een dag bij Raad en Daad eruit. Al jarenlang brengen de vrijwilligers van het Leger des Heils praktische hulp en sociale warmte in Loods 3. Toch is niet iedereen bekend met dit initiatief. Daarom is er op zaterdag 4 oktober een open dag in Sint-Maartensdijk.
5 uur geledenTHOLEN - In heel Nederland worden deze maand luiers, billendoekjes en maandverband ingezameld voor vluchtelingen in Griekenland en Oost-Europa. Ook in de gemeente Tholen kunnen inwoners bijdragen aan de actie Luiers voor Lesbos, een initiatief van de organisatie Christian Refugee Relief (CRR).
10 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 27 september allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 2.
1 dag geledenTHOLEN - Het rustige najaarsweer houdt nog even stand, maar vanaf vrijdag draait het weerbeeld om. Nederland krijgt dan te maken met meer wind en regen door de overblijfselen van orkaan Humberto. In het weekend kan dat zelfs uitmonden in een storm met zware windstoten.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Aan de Oostwest bij Sint-Annaland is dinsdagmiddag brand uitgebroken in een schuur. De schuur behoort tot een agrarisch bedrijf. Het is niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan.
1 dag geledenPOORTVLIET - Op de Postweg bij Poortvliet zijn vanochtend een bestelbus en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten waren met spoed uitgerukt, maar het leek allemaal mee te vallen.
2 dagen geleden