Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na bijna 25 jaar verdwijnt 'Groentebroer' van de markt

Na bijna 25 jaar verdwijnt 'Groentebroer' van de markt

THOLEN - Na bijna 25 jaar verdwijnt ‘Groentebroer’ binnenkort van de markt. Het bedrijf gaat zich nu enkel richten op hun webshop. De outlet in Sint Philipsland blijft wel bestaan.

Wie weleens naar de markt gaat in de gemeente Tholen, heeft waarschijnlijk weleens groenten gekocht bij ‘Groentebroer’. Het bedrijf staat inmiddels al zo’n 25 jaar met een kraam op de markt op Tholen. “Maar na 25 jaar komt daar een einde aan”, aldus het bedrijf. In 2018 halveerde Groentebroer hun verkoop op de markt al om naar eigen zeggen meer aandacht te kunnen vestigen op de webshop. “Inmiddels is de website zo groot gegroeid dat het moeilijk is de markt voldoende aandacht te geven.”

Maar dat is niet de enige reden dat Groentebroer de handdoek in de ring gooit. “Voor de markt is er simpelweg geen personeel meer te vinden”, aldus het bedrijf. “Het werk is zwaar, de dagen lagen en je moet elke dag om 05.00 uur beginnen. Je moet in hart en nieren verkopen zijn en dan moet je ook nog een grote vrachtwagen door smalle straten kunnen sturen”, aldus Groentebroer. “Zulke multi-talenten zijn niet meer te vinden.”

Beste Groenteman
Tien jaar geleden won Groentebroer nog prijzen als ‘Beste Groenteman van de regio’ en werd op één na beste Groenteman van Nederland. “Het is nog altijd druk aan de kraam, alhoewel de topdrukte tijdens corona wel voorbij is”, aldus het bedrijf. Voor de broers Gert en Theo blijft verkopen het mooiste wat het is. “Maar het bedrijf groeit en andere dingen vragen hun aandacht en dan wordt het lastig het niveau vast te houden.”

Outlet 
Groentebroer staat op standplaatsen in de gemeente Tholen, Steenbergen, Schouwen Duiveland en Goeree Overflakkee. “Omdat ons vertrek voor veel mensen een gemis zal zijn, hebben we een sociaal plan opgezet”, aldus Groentebroer. “De verkopers van de markt gaan de verkoop nu telefonisch doen. Ook de bezorgers van Groentebroer hebben geen haast en krijgen alle tijd voor een praatje. Daarnaast blijft de Outlet in Sint Philipsland - die sinds januari elke zaterdag druk bezocht wordt - blijft bestaan.

Meer uit Tholen

Leegstaand pand in Thoolse binnenstad maakt plaats voor appartementen

THOLEN - Een vervallen bedrijfspand in de historische binnenstad van Tholen krijgt een nieuwe bestemming. Het pand aan de Hoogstraat wordt gesloopt en maakt plaats voor twee betaalbare koopappartementen. Ook komt er een opslagruimte voor de nieuwe bewoners op de begane grond.

15 uur geleden
Kleinkunstkwartet Mooi Jasje brengt luisterliedjes ten gehore in de Grote Kerk

THOLEN - Wie houdt van Nederlandstalige luisterliedjes kan zaterdag 25 juli terecht in de Grote Kerk. Kleinkunstkwartet Mooi Jasje verzorgt daar vanaf 14.30 uur een optreden.

1 dag geleden
UPDATE: Vijf voertuigen betrokken bij zeer ernstig ongeval A4 bij Halsteren: snelweg richting Bergen op Zoom uren dicht

HALSTEREN / THOLEN - Op de A4 tussen Halsteren en Bergen op Zoom heeft vrijdagmiddag rond 12.20 uur een zeer ernstig verkeersongeval plaatsgevonden. De snelweg richting Bergen op Zoom is volledig afgesloten, wat leidt tot forse verkeershinder en lange files. Bij het ongeval waren vijf voertuigen betrokken.

1 dag geleden
Na regen komt zonneschijn: ‘Komende dagen wordt het alleen maar beter’

THOLEN - We zitten in een week waarin hier en daar neerslag is gevallen, maar het goede nieuws is dat het weer de komende dagen alleen maar beter wordt. De afgelopen dagen was het aan de koele kant met temperaturen van 19 tot 21 graden. "Vrijdag loopt de temperatuur weer op en in de middag kan het landinwaarts 25 graden worden", weet weerman Rico Schröder van Weeronline te melden.

1 dag geleden
Gemeente nodigt alle Thoolse vrijwilligers uit voor speciale avond in Sint Philipsland

THOLEN - Vrijwilligers die zich inzetten voor de Thoolse samenleving krijgen een avond speciaal voor hen. De gemeente Tholen organiseert op vrijdag 4 september een vrijwilligersavond in dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland.

2 dagen geleden
Beroemde pianist Martin Oei geeft concert in het oude stadhuis van Tholen

THOLEN - Martin Oei zal op zaterdag 25 juli in het Oude Stadhuis van Tholen om 15.30 uur een boeiend recital verzorgen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten zal hij de Feurich-vleugel in de Vierschaar bespelen, die deel uitmaakt van de Keldermans Collectie. De titel van zijn programma luidt: Frédéric en Franz in Frankrijk. Verwijzend naar het langdurig verblijf van de componisten en virtuoze pianisten Frédéric Chopin en Franz Liszt in Parijs.

2 dagen geleden
Van oldtimers en ringsteken tot een veiling: Boerenfamiliedag komt naar Poortvliet

POORTVLIET - PJZ Tholen organiseert op zaterdag 15 augustus een Boerenfamiliedag aan de Paasdijkweg in Poortvliet. Van 10.30 tot 19.30 uur staat het terrein in het teken van landbouw, traditie, innovatie en activiteiten voor jong en oud.

3 dagen geleden