Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na ABN AMRO presenteert ook rivaal Rabobank zijn jaarcijfers

Na ABN AMRO presenteert ook rivaal Rabobank zijn jaarcijfers

UTRECHT (ANP) - Rabobank geeft donderdag een kijkje in de boeken. Waarschijnlijk stonden de resultaten afgelopen jaar zwaar onder druk door de coronacrisis. Rivaal ABN AMRO was woensdag al aan de beurt en die boekte zijn eerste jaarverlies in een decennium.

Rabobank moest net als andere banken veel geld opzij zetten voor leningen die mogelijk nooit meer terugbetaald worden. In de eerste zes maanden van het jaar ging daardoor al een fiks lagere winst in de boeken. "Het is een voorbereiding op problemen die nog kunnen ontstaan", verklaarde topman Wiebe Draijer destijds.

In november werd duidelijk dat Rabobank achter de schermen ook werkt aan extra kostenbesparingen. De bank is van plan om versneld filialen en kantoren te sluiten, ook omdat in de vestigingen al langer steeds minder klanten langskomen. Dit aantal moet op den duur gehalveerd worden. Het was nog niet duidelijk of er hierdoor werknemers hun baan zullen verliezen. Rabobank stelde "voornemens" te zijn om geen extra mensen te ontslaan en medewerkers binnen het bedrijf naar een andere baan te begeleiden.

Mogelijk brengt het coöperatieve financiële concern donderdag ook nog nieuws naar buiten over de inspanningen van de bank om witwassen tegen te gaan. Draijer sloot eerder niet uit dat de bank nog een boete zou krijgen voor tekortkomingen op dit vlak. Eind 2019 kwam aan het licht dat Rabobank op last van De Nederlandsche Bank (DNB) tienduizenden klanten opnieuw moest doorlichten op mogelijke witwasrisico's.

Meer uit Financieel

Onlinewoonwinkel fonQ maakt doorstart onder Etrias

BOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variëteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.

1 uur geleden
Bedrijven positief over loonkloofwet, zorgen over uitvoerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.

1 uur geleden
Impact Iran-oorlog op wereldhandel vooralsnog beperkt, zegt CPB

DEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.

1 uur geleden
ECB-voorzitter: inflatieverwachtingen op lange termijn stabiel

NICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.

2 uur geleden
FNV: ingrepen kabinet onnodig voor betaalbare sociale zekerheid

UTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
EU schort importtarieven kunstmeststoffen een jaar op

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.

2 uur geleden
VCP ziet oproep VNO-NCW-voorzitter als steun voor ultimatum

UTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.

2 uur geleden