Na ABN AMRO presenteert ook rivaal Rabobank zijn jaarcijfers
UTRECHT (ANP) - Rabobank geeft donderdag een kijkje in de boeken. Waarschijnlijk stonden de resultaten afgelopen jaar zwaar onder druk door de coronacrisis. Rivaal ABN AMRO was woensdag al aan de beurt en die boekte zijn eerste jaarverlies in een decennium.
Rabobank moest net als andere banken veel geld opzij zetten voor leningen die mogelijk nooit meer terugbetaald worden. In de eerste zes maanden van het jaar ging daardoor al een fiks lagere winst in de boeken. "Het is een voorbereiding op problemen die nog kunnen ontstaan", verklaarde topman Wiebe Draijer destijds.
In november werd duidelijk dat Rabobank achter de schermen ook werkt aan extra kostenbesparingen. De bank is van plan om versneld filialen en kantoren te sluiten, ook omdat in de vestigingen al langer steeds minder klanten langskomen. Dit aantal moet op den duur gehalveerd worden. Het was nog niet duidelijk of er hierdoor werknemers hun baan zullen verliezen. Rabobank stelde "voornemens" te zijn om geen extra mensen te ontslaan en medewerkers binnen het bedrijf naar een andere baan te begeleiden.
Mogelijk brengt het coöperatieve financiële concern donderdag ook nog nieuws naar buiten over de inspanningen van de bank om witwassen tegen te gaan. Draijer sloot eerder niet uit dat de bank nog een boete zou krijgen voor tekortkomingen op dit vlak. Eind 2019 kwam aan het licht dat Rabobank op last van De Nederlandsche Bank (DNB) tienduizenden klanten opnieuw moest doorlichten op mogelijke witwasrisico's.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.
8 minuten geledenGENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vivera dreigt een boete te krijgen van ruim 1000 euro omdat de producent van vleesvervangers het woord 'gehakt' gebruikt op de verpakkingen van zijn plantaardige producten. Het bedrijf heeft hierover een brief ontvangen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), die is ingezien door het ANP.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde dinsdag opnieuw tot de winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google profiteerde van een bericht dat Facebook-eigenaar Meta Platforms AI-chips van Google wil gebruiken. Volgens de technologienieuwssite The Information overweegt Meta om in 2027 door Google ontworpen chips in zijn datacenters te gebruiken. Bedrijven zoals Meta die AI-infrastructuur bouwen, zijn op zoek naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Nederland geeft nog steeds te veel uit, oordeelt de Europese Commissie. Het kabinet moet in zijn begroting maatregelen nemen om te voldoen aan de afspraken van het Europese Groei- en Stabiliteitspact, stelt de Commissie in zijn dinsdag gepresenteerde najaarsprognose 2025.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP/AFP) - Zowel de Eurocommissaris voor de industrie, Stéphane Séjourné, als het Europees Parlement hamert er in een debat in Straatsburg op dat de EU minder afhankelijk moet worden van zeldzame grondstoffen uit China. Het gaat bijvoorbeeld om lithium en nikkel, die belangrijk zijn voor de productie van batterijen en accu's. Daarmee zijn ze essentieel voor de auto-, technologie- en defensie-industrie.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met nieuwe veiligheidsregels voor speelgoed. De EU-lidstaten waren daar al eerder mee akkoord gegaan. Deze regels moeten kinderen beter beschermen tegen gevaarlijk speelgoed.
3 uur geleden