Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mysterieuze ballen op stranden Sydney geen gevaar voor gezondheid

Mysterieuze ballen op stranden Sydney geen gevaar voor gezondheid

SYDNEY (ANP/RTR) - De stranden van Sydney zijn zaterdag heropend voor zwemmers, nadat er afgelopen week zo'n 2.000 zwarte bolletjes waren aangespoeld. Aanvankelijk werd druk gespeculeerd over het materiaal waaruit de mysterieuze ballen bestonden. Er was bezorgdheid dat ze wellicht zeer giftig zouden zijn. Uit tests blijkt nu echter dat ze bestaan uit vetzuren, en uit chemicaliën die lijken op die in cosmetica en schoonmaakmiddelen, vermengd met stookolie.

Onder meer het iconische Bondi Beach werd gesloten nadat de bolletjes, sommige zo groot als golfballen, op de stranden van de Australische stad waren beland. Maar de autoriteiten in Sydney stellen zaterdag dat de bolletjes, die ook vrijdag nog in kleinere hoeveelheden bleven aanspoelen, op zich niet schadelijk zijn voor de volksgezondheid als ze in het zand liggen. Wel waarschuwden experts dat mensen de ballen niet moeten aanraken.

De tests in de laboratoria van Sydney blijven nog wel doorgaan, om te achterhalen waar de zwarte ballen vandaan komen. "Het blijft een beetje een mysterie, en het kan nog wel een paar dagen duren voordat de herkomst is vastgesteld," zegt Stephen Beaman, directeur van de Australische milieubeschermingsautoriteit EPA.

Meer uit Buitenland

The Cosby Show-acteur Malcolm-Jamal Warner (54) overleden

COCLES (ANP) - De Amerikaanse acteur Malcolm-Jamal Warner, vooral bekend van The Cosby Show, is op 54-jarige leeftijd overleden. Hij is verdronken voor de kust van Costa Rica, bevestigt de politie van het land aan ABC News.

17 minuten geleden
Nieuwe noodkreet VN-chef over Gaza

NEW YORK (ANP/RTR) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties is geschokt door de steeds verdergaande afbraak van de humanitaire situatie in Gaza, "waar de laatste levenslijnen voor mensen aan het breken zijn", aldus zijn woordvoerder.

1 uur geleden
Zelensky: nieuw overleg tussen Oekraïne en Rusland op woensdag

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne en Rusland gaan woensdag opnieuw met elkaar in overleg, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De gesprekken vinden volgens hem wederom plaats in Turkije.

1 uur geleden
Israël begint aanval op toevluchtsoord in Gaza

DEIR AL-BALAH (ANP/DPA) - Israël is begonnen aan zijn aanval op Deir al-Balah, een van de laatste toevluchtsoorden in Gaza. Dat bevestigen meerdere nieuwsmedia.

1 uur geleden
Israël verwerpt oproep van landen tot einde oorlog in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël verwerpt de oproep van Nederland en 24 andere landen tot een onmiddellijk einde aan de oorlog in de Gazastrook. De gezamenlijke verklaring "staat los van de realiteit en geeft een verkeerd signaal af aan Hamas", stelt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Doden door vliegtuigcrash bij school in Bangladesh

DHAKA (ANP/DPA/AFP) - Zeker zestien mensen zijn om het leven gekomen door een vliegtuigcrash bij een school in Bangladesh. Ook raakten meer dan honderd personen gewond, melden de autoriteiten.

6 uur geleden
Belgische politie verhoort 2 Israëlische bezoekers Tomorrowland

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft twee Israëliërs verhoord die in België waren voor het festival Tomorrowland. Dat meldt de Belgische justitie, die op dit punt verder geen informatie verstrekt.

7 uur geleden