
Muziekvereniging Arnemuiden viert 125-jarig jubileum
ARNEMUIDEN - Muziekvereniging Arnemuiden (MVA) werd in november 1898 opgericht onder de naam Arne’s Genoegen. De feestelijkheden rondom de inhuldiging van koningin Wilhelmina maakten duidelijk dat Arnemuiden een eigen muziekvereniging nodig had. Het 125-jarig bestaan wordt gevierd met een feestelijk concert.
Op het programma voor het concert staan verschillende marsen en veel filmmuziek. Daarnaast schittert het slagwerk in het stuk Fascinating Drums en het euphonium in het werk Euphonia. Met de ondersteuning van mooie beelden worden verschillende muziekstukken een bijzondere kijk- en luisterervaring. Ook zullen de leerlingen van zich laten horen. De muziekvereniging Arnemuiden is al 125 jaar lang de plek voor jong en oud om samen te musiceren. Naast het serieuze repeteerwerk is er ook ruimte voor veel gezelligheid. In ons eigen gebouw Da Capo organiseren we leuke activiteiten. Heel wat leden komen niet uit Arnemuiden maar spelen bij de MVA omdat zij zich daar thuis voelen.
Verenigingsgebouw
Het concert vindt plaats op zaterdag 18 november 2023 in Verenigingsgebouw de Arne in Arnemuiden. De zaal opent om 19.00 uur en het concert begint om 19.30 uur. De toegang is gratis, maar vanwege de onkosten wordt er wel een collecte gehouden. Muziekliefhebbers zijn van harte uitgenodigd om het jubileum met de MVA mee te vieren.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG- In de Zandstraat is in de nacht van zaterdag op zondag een auto uitgebrand. Brandweerlieden van brandweerpost Rooseveltlaan kwamen ter plaatse om het vuur te doven. Zij gebruikten hiervoor twee stralen hogedruk. Eén straal werd gebruikt om een geparkeerde auto naast het brandende voertuig te beschermen, de andere om de brand zelf te blussen. De oorzaak van de brand is niet bekend gemaakt.
59 minuten geledenMIDDELBURG - Burgemeester Yvonne van Mastrigt van de gemeente Middelburg heeft zondag een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan Gert-Jan de Rooij. Hij is verrast met het lintje tijdens het 25-jarig jubileum van de jaarlijkse boekenmarkt op de Markt in Middelburg.
1 uur geledenGRIJPSKERKE - De 29e editie van het jaarlijkse festival Hrieps zit erop. Op het festivalterrein bij Grijpskerke genoten de duizende bezoekers vrijdag en zaterdag van optredens van meer dan 50 artiesten op zeven podia. Na een drukke en gezellige editie 2025 kan de organisatie zich opmaken voor de jubileumeditie voor volgend jaar.
4 uur geledenMIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk in Middelburg is zaterdag het Verdrag van Middelburg ondertekend. Bij deze slotbijeenkomst van de Internationale Jongeren Vrijheidsconferentie, georganiseerd in het kader van tachtig jaar vrijheid, waren jonge mensen uit de hele wereld aanwezig. Ook onder meer minister van Defensie Ruben Brekelmans en voormalig minister-president Jan Peter Balkenende woonden de bijeenkomst bij.
7 uur geledenGRIJPSKERKE- Na het verlaten van het festivalterrein in Hrieps zijn in de nacht van zaterdag op zondag meerdere fietsers gewond geraakt. Zij kwamen ongelukkig ten val na het gebruik van alcohol. De politie meldt dat meerdere personen doorverwezen moesten worden naar de huisartsenpost.
8 uur geledenGRIJPSKERKE - Er is afgelopen nacht een traumahelikopter in Burgh-Haamstede geland. Deze rukte uit vanwege een medische noodsituatie die zich afspeelde in Grijpskerke.
1 dag geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Zondagavond 4 mei zijn er in de gemeenten Middelburg en Veere plechtigheden voor de Dodenherdenking. Vanwege de zondagsrust wordt de herdenking in sommige dorpen, zoals Arnemuiden, zaterdagavond 3 mei gehouden.
1 dag geleden