Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muzieklabels klagen onlinearchief aan om digitale 78 toerenplaten

Muzieklabels klagen onlinearchief aan om digitale 78 toerenplaten

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Verschillende grote muziekmaatschappijen waaronder Sony hebben de non-profitorganisatie Internet Archive aangeklaagd. Aanleiding is het schenden van het auteursrecht door het online zetten van duizenden oude muzieknummers en -opnames. Het gaat om opnames van 78 toerenplaten van artiesten als Frank Sinatra, Billie Holiday en Louis Armstrong.

De aanklacht bevat een lijst van 2749 opnames. De muziekmaatschappijen willen dat die van de website worden gehaald en eisen daarnaast een schadevergoeding per geschonden werk. Het totaal geëiste bedrag komt neer op 372 miljoen dollar.

Internet Archive houdt een grote collectie bij van muziek, maar ook van tekst en video. Een van de initiatieven van de non-profitorganisatie is het Great 78 Project. Op die site worden de gedigitaliseerde kopieën van 78 toerenplaten geplaatst. Dat zijn de oudste grammofoonplaten die worden afgespeeld op 78 toeren per minuut. Inmiddels heeft de site al zo’n 400.000 opnames online staan. Het doel van het project is naar eigen zeggen "het behoud, onderzoek en de ontdekking van de 78 toerenplaat".

Maar volgens de platenmaatschappijen probeert Internet Archive daarmee simpelweg diefstal te verhullen. De advocaten geven aan dat de opnames ook beschikbaar zijn voor streaming en downloads bij andere partijen, die daarvoor wel toestemming hebben van de maatschappijen. "Deze opnames lopen geen gevaar om verloren te gaan, vergeten of vernietigd te worden", aldus de raadslieden.

Meer uit Financieel

Orderontvangst chiptoeleverancier ASMI hoger dan verwacht

ALMERE (ANP) - De orderontvangst van chiptoeleverancier ASM International (ASMI) is in het vierde kwartaal gestegen tot ongeveer 800 miljoen euro. Daarmee viel de orderontvangst van het bedrijf uit Almere flink hoger uit dan was verwacht door de onderneming. In het derde kwartaal bedroegen de bestellingen 637 miljoen euro en ASMI had voor het vierde kwartaal slechts een lichte toename voorspeld.

18 minuten geleden
Beurzen koersen af op lagere opening na nieuwe heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.

1 uur geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

1 uur geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

4 uur geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

7 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

20 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

20 uur geleden