Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muzieklabel UMG verdient goed aan Taylor Swift en Olivia Rodrigo

Muzieklabel UMG verdient goed aan Taylor Swift en Olivia Rodrigo

HILVERSUM (ANP) - Muzieklabel Universal Music Group (UMG) heeft afgelopen kwartaal goed verdiend aan Taylor Swift en de Koreaanse jongensband SEVENTEEN. Ook countryzanger Morgan Wallen, zangeres Olivia Rodrigo en het Japanse duo King & Prince behoorden tot de bestverkopende artiesten van het platenconcern met een beursnotering aan de Amsterdamse beurs.

De omzet van UMG ging in de maanden juli, augustus en september ruim 3 procent omhoog tot bijna 2,8 miljard euro. Dit was voornamelijk te danken aan de verdere toename van de inkomsten uit abonneediensten. Ook de fysieke verkoop van muziek, bijvoorbeeld cd's en elpees, ging omhoog.

"Voor het negende kwartaal op rij hebben we als zelfstandig beursgenoteerd bedrijf opnieuw een sterke groei in omzet en aangepaste bedrijfswinst gerapporteerd", verklaart UMG-bestuurder Boyd Muir. Het winstcijfer waaraan hij refereert, lag met 581 miljoen euro dik 5 procent hoger dan een jaar terug.

De omzet uit muziekdownloads ging wel omlaag ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat gold ook voor de opbrengsten van muzieklicenties. UMG werd daarbij dwarsgezeten door ongunstige wisselkoersen. Als je die niet zou meerekenen, zou de totale omzet sterker zijn toegenomen.

Meer uit Financieel

AEX-index staakt opmars in afwachting onderhandelingen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.

18 minuten geleden
Brussel stelt 760 miljoen euro beschikbaar voor hulp aan vissers

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt geld beschikbaar voor hulp aan vissers die door de hoge brandstofprijzen in de problemen zijn gekomen. Lidstaten van de Europese Unie mogen daarvoor geld gebruiken uit een fonds dat is bedoeld voor de verduurzaming van de visserij. Daarin zit nog zo'n 760 miljoen euro.

1 uur geleden
IMF en Wereldbank hervatten samenwerking met Venezuela na jaren

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank hebben de samenwerking met Venezuela weer opgestart. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF kondigt in een statement aan de betrekkingen met de regering van Venezuela onder het bewind van waarnemend president Delcy Rodríguez te hervatten. Daarmee legitimeren de instellingen de interim-regering verder en creëren ze nieuwe mogelijkheden voor financiële steun.

1 uur geleden
Toerisme groeit door meer buitenlandse bezoekers in 2025

DEN HAAG (ANP) - Hotels, campings en huisjesparken ontvingen in 2025 meer dan 52 miljoen gasten. Dat is iets meer dan in 2024, toen ruim 51 miljoen gasten in Nederland verbleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. De stijging komt door meer buitenlands toerisme.

2 uur geleden
Ook op tankstations buiten de snelweg betalen met statiegeld

DEN HAAG (ANP) - Het wordt op meer tankstations mogelijk om statiegeldflesjes en -blikjes in te leveren aan de kassa. Op tankstations aan de snelweg was dit al wettelijk verplicht, maar het wordt nu ook mogelijk op bijna vijfhonderd tankstations buiten de snelweg. Daarvoor heeft Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, een samenwerking gesloten met Shell.

2 uur geleden
KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

8 uur geleden
Hypotheker: gemiddelde hypotheekrente naar hoogste punt in 2 jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.

8 uur geleden