Muzieklabel UMG verdient goed aan Taylor Swift en Olivia Rodrigo
HILVERSUM (ANP) - Muzieklabel Universal Music Group (UMG) heeft afgelopen kwartaal goed verdiend aan Taylor Swift en de Koreaanse jongensband SEVENTEEN. Ook countryzanger Morgan Wallen, zangeres Olivia Rodrigo en het Japanse duo King & Prince behoorden tot de bestverkopende artiesten van het platenconcern met een beursnotering aan de Amsterdamse beurs.
De omzet van UMG ging in de maanden juli, augustus en september ruim 3 procent omhoog tot bijna 2,8 miljard euro. Dit was voornamelijk te danken aan de verdere toename van de inkomsten uit abonneediensten. Ook de fysieke verkoop van muziek, bijvoorbeeld cd's en elpees, ging omhoog.
"Voor het negende kwartaal op rij hebben we als zelfstandig beursgenoteerd bedrijf opnieuw een sterke groei in omzet en aangepaste bedrijfswinst gerapporteerd", verklaart UMG-bestuurder Boyd Muir. Het winstcijfer waaraan hij refereert, lag met 581 miljoen euro dik 5 procent hoger dan een jaar terug.
De omzet uit muziekdownloads ging wel omlaag ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat gold ook voor de opbrengsten van muzieklicenties. UMG werd daarbij dwarsgezeten door ongunstige wisselkoersen. Als je die niet zou meerekenen, zou de totale omzet sterker zijn toegenomen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiƫn) aan de Tweede Kamer.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliƫnten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.
11 uur geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Mediabedrijf RTL heeft plannen om tussen de 800 en 1000 banen te schrappen in Duitsland. Dat meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche, zonder bronnen te noemen. De Duitse tak bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+.
11 uur geleden