Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muzieklabel UMG verdient goed aan Taylor Swift en Olivia Rodrigo

Muzieklabel UMG verdient goed aan Taylor Swift en Olivia Rodrigo

HILVERSUM (ANP) - Muzieklabel Universal Music Group (UMG) heeft afgelopen kwartaal goed verdiend aan Taylor Swift en de Koreaanse jongensband SEVENTEEN. Ook countryzanger Morgan Wallen, zangeres Olivia Rodrigo en het Japanse duo King & Prince behoorden tot de bestverkopende artiesten van het platenconcern met een beursnotering aan de Amsterdamse beurs.

De omzet van UMG ging in de maanden juli, augustus en september ruim 3 procent omhoog tot bijna 2,8 miljard euro. Dit was voornamelijk te danken aan de verdere toename van de inkomsten uit abonneediensten. Ook de fysieke verkoop van muziek, bijvoorbeeld cd's en elpees, ging omhoog.

"Voor het negende kwartaal op rij hebben we als zelfstandig beursgenoteerd bedrijf opnieuw een sterke groei in omzet en aangepaste bedrijfswinst gerapporteerd", verklaart UMG-bestuurder Boyd Muir. Het winstcijfer waaraan hij refereert, lag met 581 miljoen euro dik 5 procent hoger dan een jaar terug.

De omzet uit muziekdownloads ging wel omlaag ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat gold ook voor de opbrengsten van muzieklicenties. UMG werd daarbij dwarsgezeten door ongunstige wisselkoersen. Als je die niet zou meerekenen, zou de totale omzet sterker zijn toegenomen.

Meer uit Financieel

IEA-baas: overleg met landen over extra vrijgave oliereserves

CANBERRA (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.

17 minuten geleden
Slovenen mogen nog maar 50 liter per dag tanken

LJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.

10 uur geleden
Filipijnen staan vervuilendere brandstof toe om energiecrisis

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.

14 uur geleden
KVNR: Nederlandse zeevarenden in Golf voelen zich niet veilig

HILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

16 uur geleden
Chinese premier belooft aanpak van handelsoverschot

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.

18 uur geleden
Elon Musk kondigt ambitieuze plannen aan voor maken eigen chips

AUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.

19 uur geleden
Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

1 dag geleden