Muzieklabel UMG verdient goed aan Taylor Swift en Olivia Rodrigo
HILVERSUM (ANP) - Muzieklabel Universal Music Group (UMG) heeft afgelopen kwartaal goed verdiend aan Taylor Swift en de Koreaanse jongensband SEVENTEEN. Ook countryzanger Morgan Wallen, zangeres Olivia Rodrigo en het Japanse duo King & Prince behoorden tot de bestverkopende artiesten van het platenconcern met een beursnotering aan de Amsterdamse beurs.
De omzet van UMG ging in de maanden juli, augustus en september ruim 3 procent omhoog tot bijna 2,8 miljard euro. Dit was voornamelijk te danken aan de verdere toename van de inkomsten uit abonneediensten. Ook de fysieke verkoop van muziek, bijvoorbeeld cd's en elpees, ging omhoog.
"Voor het negende kwartaal op rij hebben we als zelfstandig beursgenoteerd bedrijf opnieuw een sterke groei in omzet en aangepaste bedrijfswinst gerapporteerd", verklaart UMG-bestuurder Boyd Muir. Het winstcijfer waaraan hij refereert, lag met 581 miljoen euro dik 5 procent hoger dan een jaar terug.
De omzet uit muziekdownloads ging wel omlaag ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat gold ook voor de opbrengsten van muzieklicenties. UMG werd daarbij dwarsgezeten door ongunstige wisselkoersen. Als je die niet zou meerekenen, zou de totale omzet sterker zijn toegenomen.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
4 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
1 dag geleden