Muzieklabel achter Taylor Swift gaat banen schrappen
AMSTERDAM (ANP) - Muzieklabel Universal Music Group (UMG), het platenconcern achter artiesten als Taylor Swift en Drake, wil de kosten gaan verlagen door te snijden in het personeelsbestand. Ook "andere operationele efficiƫntieverbeteringen" moeten bijdragen aan kostenbesparingen, maakte het bedrijf bekend bij de publicatie van zijn jaarresultaten.
UMG wil de kosten tegen 2026 met 250 miljoen euro per jaar omlaag brengen. Hoeveel banen hiervoor geschrapt moeten worden maakte het concern niet bekend.
De operationele winst kwam vorig jaar uit op 1,8 miljard euro, bijna 11 procent lager dan in 2022. De omzet groeide wel, met 7,4 procent tot 11,1 miljard euro.
9000 medewerkers
In januari meldde financieel persbureau Bloomberg al op basis van ingewijden dat het muzieklabel honderden banen zou willen schrappen.
UMG is het grootste muziekconcern ter wereld en heeft een beursnotering in Amsterdam met een plek in de AEX-index. In Nederland heeft het bedrijf een kantoor in Hilversum. Wereldwijd werken er meer dan 9000 mensen bij het bedrijf.
Conflict met TikTok
Eerder deze week werd bekend dat TikTok nog meer muziek van het platform heeft gehaald door een aanhoudend conflict met UMG. Daarvoor werden al nummers van artiesten die zijn aangesloten bij het muzieklabel op stil gezet, maar nu wordt dat ook gedaan bij liedjes die zijn geschreven door aan UMG gebonden schrijvers. Begin deze maand werd muziek van artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish van TikTok gehaald. Hierdoor worden video's van die nummers nu zonder geluid afgespeeld.
De maatregelen zijn het gevolg van mislukte onderhandelingen over een licentieovereenkomst. UMG zegt dat TikTok geen eerlijke prijs wil betalen voor de muziek, maar dat ontkent het platform.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in maart gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,4 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar. De prijsstijging volgt op vier maanden van prijsdalingen en hangt samen met de stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,7 procent in maart.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.
52 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De totale oppervlakte van Nederland en de Noordzee is verdeeld over 8,4 miljoen percelen en 4,4 miljoen eigenaren. Dat heeft het Kadaster in kaart gebracht in het nieuwe onderzoek 'Van wie is Nederland?'. De gezamenlijke overheden zijn de grootste eigenaar van het totaal aan landbouwgrond, natuurgebieden, water, wegen en de gebouwde omgeving in ons land.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De RAI in Amsterdam heeft een relatief goed jaar achter de rug. De evenementen- en congresorganisatie boekte de hoogste omzet ooit in een oneven jaar. In even jaren worden altijd meer evenementen gehouden.
7 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google-moeder Alphabet zag in het eerste kwartaal de omzet en winst stijgen. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt.
8 uur geleden