Muzieklabel achter Taylor Swift gaat banen schrappen
AMSTERDAM (ANP) - Muzieklabel Universal Music Group (UMG), het platenconcern achter artiesten als Taylor Swift en Drake, wil de kosten gaan verlagen door te snijden in het personeelsbestand. Ook "andere operationele efficiëntieverbeteringen" moeten bijdragen aan kostenbesparingen, maakte het bedrijf bekend bij de publicatie van zijn jaarresultaten.
UMG wil de kosten tegen 2026 met 250 miljoen euro per jaar omlaag brengen. Hoeveel banen hiervoor geschrapt moeten worden maakte het concern niet bekend.
De operationele winst kwam vorig jaar uit op 1,8 miljard euro, bijna 11 procent lager dan in 2022. De omzet groeide wel, met 7,4 procent tot 11,1 miljard euro.
9000 medewerkers
In januari meldde financieel persbureau Bloomberg al op basis van ingewijden dat het muzieklabel honderden banen zou willen schrappen.
UMG is het grootste muziekconcern ter wereld en heeft een beursnotering in Amsterdam met een plek in de AEX-index. In Nederland heeft het bedrijf een kantoor in Hilversum. Wereldwijd werken er meer dan 9000 mensen bij het bedrijf.
Conflict met TikTok
Eerder deze week werd bekend dat TikTok nog meer muziek van het platform heeft gehaald door een aanhoudend conflict met UMG. Daarvoor werden al nummers van artiesten die zijn aangesloten bij het muzieklabel op stil gezet, maar nu wordt dat ook gedaan bij liedjes die zijn geschreven door aan UMG gebonden schrijvers. Begin deze maand werd muziek van artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish van TikTok gehaald. Hierdoor worden video's van die nummers nu zonder geluid afgespeeld.
De maatregelen zijn het gevolg van mislukte onderhandelingen over een licentieovereenkomst. UMG zegt dat TikTok geen eerlijke prijs wil betalen voor de muziek, maar dat ontkent het platform.
Meer uit Financieel
SAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren, een nieuw record. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.
4 uur geleden