
Muzieklabel achter Taylor Swift gaat banen schrappen
AMSTERDAM (ANP) - Muzieklabel Universal Music Group (UMG), het platenconcern achter artiesten als Taylor Swift en Drake, wil de kosten gaan verlagen door te snijden in het personeelsbestand. Ook "andere operationele efficiƫntieverbeteringen" moeten bijdragen aan kostenbesparingen, maakte het bedrijf bekend bij de publicatie van zijn jaarresultaten.
UMG wil de kosten tegen 2026 met 250 miljoen euro per jaar omlaag brengen. Hoeveel banen hiervoor geschrapt moeten worden maakte het concern niet bekend.
De operationele winst kwam vorig jaar uit op 1,8 miljard euro, bijna 11 procent lager dan in 2022. De omzet groeide wel, met 7,4 procent tot 11,1 miljard euro.
9000 medewerkers
In januari meldde financieel persbureau Bloomberg al op basis van ingewijden dat het muzieklabel honderden banen zou willen schrappen.
UMG is het grootste muziekconcern ter wereld en heeft een beursnotering in Amsterdam met een plek in de AEX-index. In Nederland heeft het bedrijf een kantoor in Hilversum. Wereldwijd werken er meer dan 9000 mensen bij het bedrijf.
Conflict met TikTok
Eerder deze week werd bekend dat TikTok nog meer muziek van het platform heeft gehaald door een aanhoudend conflict met UMG. Daarvoor werden al nummers van artiesten die zijn aangesloten bij het muzieklabel op stil gezet, maar nu wordt dat ook gedaan bij liedjes die zijn geschreven door aan UMG gebonden schrijvers. Begin deze maand werd muziek van artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish van TikTok gehaald. Hierdoor worden video's van die nummers nu zonder geluid afgespeeld.
De maatregelen zijn het gevolg van mislukte onderhandelingen over een licentieovereenkomst. UMG zegt dat TikTok geen eerlijke prijs wil betalen voor de muziek, maar dat ontkent het platform.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien, na de nieuwe recordstanden van een dag eerder. Beleggers leken te zijn geschrokken van een artikel in de Financial Times. Ingewijden zeiden tegen de krant dat Donald Trump aandringt op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent op goederen uit de Europese Unie.
2 uur geledenMENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram, zal de gedragscode voor AI-systemen van de Europese Commissie niet ondertekenen. Dit meldt de directeur voor internationale aangelegenheden bij Meta, Joel Kaplan, op het socialemediaplatform LinkedIn.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen Shipyards heeft het Openbaar Ministerie (OM) verzocht af te zien van vervolging van een verdenking in een strafzaak tegen het bedrijf. Het gaat om de verdenking dat Damen sanctiemaatregelen tegen Rusland zou hebben overtreden. Dit bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door het FD.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt aan op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent voor de Europese Unie. Daarmee heeft hij zijn eisen in handelsgesprekken opgeschroefd, melden ingewijden aan de Financial Times (FT).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met een kleine min geƫindigd. Met name de koers van ASML drukte de stemming in de hoofdindex op het Damrak. De chipmachinemaker uit Veldhoven zakte 2,6 procent.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Meer dan 100.000 aanvragen voor het Tijdelijk Noodfonds Energie zijn al goedgekeurd. Het fonds verwachtte al ongeveer zoveel huishoudens te kunnen helpen met de energierekening, nadat 224.000 aanvragen waren ingediend. Een op de tien aanvragen moet nog worden beoordeeld en worden mogelijk ook goedgekeurd.
8 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Alexander Pechtold stopt op 1 januari als voorzitter van de raad van commissarissen van de Nederlandse Loterij. De voormalig leider van D66 ziet het niet zitten om de functie te combineren met zijn nieuwe baan als burgemeester van Delft, waar hij in september mee begint. Dat meldt de Nederlandse Loterij, bekend van onder meer Staatsloterij en TOTO.
9 uur geleden