Muziekconcern UMG koploper AEX na stap richting Wall Street
AMSTERDAM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden positief op een bericht dat het platenbedrijf achter artiesten als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles documenten heeft ingediend bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC voor een voorgenomen beursgang in de Verenigde Staten. Daarmee werd voldaan aan de voorwaarden van een deal met de activistische belegger en miljardair Bill Ackman.
Het aandeel UMG won bijna 2 procent. Naast het nieuws over de nadere stap naar Wall Street werd ook bekend dat de Europese Commissie verder onderzoek gaat doen naar de overname van branchegenoot Downtown, waarmee 775 miljoen dollar is gemoeid. In Brussel leven zorgen dat de deal de markt voor diensten aan artiesten bij onafhankelijke labels zou kunnen verstikken. Beleggers leken van dat laatste niet heel erg te schrikken.
De financiële markten verwerkten verder onder meer de resultaten van verfconcern AkzoNobel, die slecht werden ontvangen. De AEX-index ging 0,8 procent lager de handel uit op 901,19 punten. De MidKap verloor ook 0,8 procent, op 916,17 punten. De belangrijkste graadmeters in Frankfurt en Parijs daalden tot 1,1 procent, in Londen was sprake van een kleine plus.
Zwakkere vraag AkzoNobel
AkzoNobel (min 3,4 procent) zag zijn omzet in het tweede kwartaal dalen door negatieve wisselkoerseffecten en een zwakkere vraag naar verf van merken als Flexa, Dulux en Sikkens. Topman Greg Poux-Guillaume sprak van "aanzienlijke tegenwind door de sterke euro en over het algemeen zwakke markten". De winstgevendheid is volgens hem wel toegenomen, dankzij lichte prijsverhogingen en maatregelen om de efficiëntie te vergroten.
Andere grote verliezers waren chipfondsen ASMI, ASML en Besi, met minnen tot 3,6 procent. Beleggers konden hier uitkijken naar de resultaten van ASMI, die na het slot van de beurs naar buiten zouden komen.
Handelstarieven VS
Ook in de Verenigde Staten waren er veel bedrijven die met cijfers kwamen. Na de opening van Wall Street gingen de graadmeters in Europa wat verder omlaag. De stemming op de beurzen bleef daarbij voorzichtig door het naderen van de deadline van de handelstarieven van president Donald Trump. Landen hebben nog tot 1 augustus de tijd om een handelsovereenkomst te sluiten met de Verenigde Staten om hoge importheffingen te voorkomen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.
2 uur geledenASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.
5 uur geledenBANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.
18 uur geleden