Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Muziek betekent alles voor me'

'Muziek betekent alles voor me'

VLISSINGEN - Muziekliefhebber Del van der Linden organiseert 14 januari een platenbeurs bij boekhandel ‘t Spui. “Voor iedereen is er wel iets te vinden,” verwacht Van der Linden. “Alle muziekstijlen zijn vertegenwoordigd. Het moet echt een beurs zijn voor de echte liefhebber.” En liefhebbers van vinyl zijn er volgens Van der Linden genoeg.

“Steeds meer jongere mensen weten vinyl ook te waarderen,” weet Van der Linden. “Het begint met wat snuisteren in de platencollectie van de ouders en zo ontstaat de liefde voor het vinyl.” Zelf kocht Van der Linden zijn eerste lp op tienjarige leeftijd. “De eerste plaat van de Specials en ik heb hem nog steeds.” 

Meulmeester
Die eerste langspeler was het begin van een omvangrijke collectie. “Ik heb nu zo’n 13.000 lp’s en 7.000 singles. Ik verzamel voornamelijk ska, reggea, calypso, steelbands en verder punk en new wave. Mijn eerste single was van Kiss, die kocht ik bij Meulmeester in de Sint Jacobsstraat,” vertelt hij en laat vol trots een kenmerkend roze tasje zien waarin de lp’s destijds bij Meulmeester de deur uitgingen. “Ik let ook op andere persingen en gekleurd vinyl en blijf nog steeds dingen tegen komen. Met de waarde van platen ben ik niet zo bezig, het gaat me echt om de muziek. Maar ik heb wel platen van 250 euro in mijn collectie, en dat is toch wel serieus geld.”

Platenbaas
Een lievelingsplaat heeft Van der Linden wel. “Dat is ‘Spending my life away’ van Mark Foggo & the Secret Meeting. Ik vind het gewoon een geweldige plaat. Ik heb hem ooit eens zien spelen op het Rhythm ‘n Booze-festival in het Nollebos en ik heb hem zelfs in Thailand zien optreden.” Van der Linden organiseert de beurs in samenwerking met De Platenbaas en boekhandel ‘t Spui. “Ik heb al eerder beurzen georganiseerd in Vlissingen en het idee om samen met ‘Platenbaas’ Wouter Mahu iets te organiseren bestaat al langer maar kon door corona niet doorgaan. Wouter doet de verkoop van lp’s in de boekhandel.” Er staan tien standhouders op de beurs en dat is zeker goed voor veertig strekkende meters bakken vol vinyl. Dj Hans Croon verzorgt samen met Mr. DjD en Dj AQV voor de muziek tijdens de beurs. Van der Linden gaat zelf geen lp’s verkopen. “De standhouders zijn allemaal zelf liefhebber van vinyl, soms met een eigen winkel maar sowieso liefhebber. Ik hoop wel iets te vinden, ik ben niet echt ergens naar op zoek maar laat me graag verrassen. Maar het leukste van zo’n beurs is om de muziek te promoten en de gezelligheid van iedereen onder elkaar. Muziek betekent alles voor me, ik ben eigenlijk een soort muzikant zonder instrument.”

Eigen label
Van der Linden is ook bezig om een eigen platenlabel op te richten. “Het label gaat Mr. DjD heten, onder die naam draai ik ook als dj. Het is de bedoeling om eerst een single uit te brengen van een band uit het noorden van het land. Daar begin ik mee, ik zie het als een leerproces en kijk daarna hoe ik het verder ga doen.” Volgens Van der Linden is vinyl dermate populair dat er zelfs wachttijden zijn om vinyl te laten persen. De platenbeurs wordt gehouden op zaterdag 14 januari van 10 tot 16 uur bij boekhandel ‘t Spui.

Meer uit Vlissingen

Zaterdagmarkt dit weekeinde voor het laatst op Scheldeplein

VLISSINGEN - In verband met de herinrichting van de Walstraat Noord verhuist de Vlissingse zaterdagmarkt naar de Spuistraat, even verderop. Deze zaterdag (10 mei) bouwen de marktkooplui hun kramen voor de laatste keer op het Scheldeplein op.

2 uur geleden
Nieuw zwemseizoen van start: markeringen en informatieborden voor zwemverbod bij Nollehoofd

VLISSINGEN - Per 1 mei is een nieuw zwemseizoen begonnen. Uit veiligheidsoverwegingen verbiedt de gemeente Vlissingen zwemmen in de Westerschelde bij het Nollehoofd.

18 uur geleden
Kleurige vlaggen wapperen voor hoop

VLISSINGEN - De manifestatie 'Vlaggen voor Vrijheid' heeft zaterdag bij kunstatelier Kipvis in Vlissingen vele kleurrijke zelfgemaakte vlaggen voor hoop opgeleverd.  

22 uur geleden
Mural ‘De Oude Vissershaven’ vrijdag feestelijk onthuld bij De Nieuwe Haven

VLISSINGEN - In de Nieuwstraat in Vlissingen wordt vrijdagmiddag de voltooiing van de muurschildering 'De Oude Vissershaven' gevierd. Kunstenaar Stefan Thelen maakte de mural op de achtergevel van appartementencomplex De Nieuwe Haven, in de volksmond de Dobberende Doosjes genoemd.

23 uur geleden
Nabestaanden van Canadese strijders in Vlissingen: ‘Emotioneel om te zijn op plek waar het allemaal gebeurd is’

VLISSINGEN - Door de straten in de omgeving van de Oranjedijk klinken op dinsdagmiddag 29 april flarden van doedelzakmuziek. De piper en drumsband zijn nog druk aan het repeteren voor ze de groep van ongeveer 100 nabestaanden van de Canadese strijders begeleiden naar Uncle Beach.

1 dag geleden
Fietser onderzocht na aanrijding met auto in Paul Krugerstraat

VLISSINGEN - Een fietser is dinsdagmorgen medisch nagekeken na een botsing met een auto op de Paul Krugerstraat in Vlissingen. Het slachtoffer hoefde niet voor behandeling naar het ziekenhuis vervoerd te worden.

2 dagen geleden
Bank met gedenkplaatje bij ZRTI eert dokter Bax

VLISSINGEN - In het parkje aan de Koudekerkseweg in Vlissingen, tegenover het Zuidwest Radiotherapeutisch Instituut (ZRTI) is zaterdagmiddag het bankje ter nagedachtenis aan dokter Willem Adriaan Bax officieel onthuld. De in 2007 overleden chirurg was een van de initiatiefnemers van het ZRTI.

2 dagen geleden