
Muur van Altena voor 6 ton vernieuwd
VLISSINGEN - Waterschap Scheldestromen restaureert volgend jaar de Muur van Altena in Vlissingen. Ze krijgt ruim 600.000 euro subsidie vanuit de provincie Zeeland voor het herstel van dit 450 jaar oude rijksmonument.
De Muur van Altena is de hoge stenen muur langs de Oranjedijk, die loopt van de Vissershaven tot aan de Oranjemolen. "De muur is gemetseld tussen 1580 en 1590", vertelt een woordvoerder van het waterschap. "Omdat de Muur van Altena de status van rijksmonument heeft, is het waterschap verplicht om de muur goed te onderhouden en op te knappen."
Voegwerk
Uit inspecties is gebleken dat groot onderhoud nodig is, legt de woordvoerder uit. "De muur staat niet op omvallen, maar vooral het voegwerk heeft een grondig herstel nodig. Dat is het meeste werk. Daarnaast is er relatief kleiner reparatiewerk nodig. Hiermee starten we begin volgend jaar, na het stormseizoen. Dit jaar vindt verdere voorbereiding en uitwerking van het project plaats."
Zeewering
De Muur van Altena is historisch erfgoed, maar heeft volgens de woordvoerder al decennia geen echte zeewerende taak meer. "Er ligt een blinde, verborgen zeewering in de Oranjedijk die, samen met enkele golfbrekende pieren, de eigenlijke primaire zeewering is."
Meer uit Vlissingen
OOST-SOUBURG - De locatie van de brandweerpost in Oost-Souburg is gekozen om snel in alle richtingen te kunnen uitrukken. In het oog springen doet deze plek op het bedrijventerrein aan de Marie Curieweg alleen wat minder. "Veel Souburgers weten daardoor niet dat ons dorp een eigen brandweer heeft", vertelt ploegleider Mark de Feijter. Die is er dus wel degelijk en bestaat zelfs 25 jaar.
2 uur geledenVLISSINGEN - Bij laag water snel metselen, zodat de mortel voor hoog water hard is. Dit typeert het uitzonderlijke groot onderhoud deze maanden aan het Keizersbolwerk in Vlissingen. Daarnaast is het de kunst om het bijna vijf eeuwen oude verdedigingswerk te restaureren met behoud van de oorspronkelijke uitstraling.
5 uur geledenVLISSINGEN - De gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen doen deze zomer gezamenlijk mee aan de landelijke campagne Staat-E-lekker. Deze campagne is gericht op het tegengaan van fietsdiefstal.
1 dag geledenVLISSINGEN - De kermis op en om het Bellamypark in Vlissingen vindt dit jaar plaats van vrijdag 18 juli tot en met zondag 27 juli.
1 dag geledenVLISSINGEN - Een persoon is afgelopen nacht ernstig gewond geraakt na een ongeval op een loodsboot bij Vlissingen. Een traumahelikopter moest worden ingezet.
2 dagen geledenVLISSINGEN- Bij een eenzijdig ongeval op de Rozengracht is rond middernacht een fietser ten val gekomen. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. Medewerkers van de ambulancedienst verleenden eerste hulp. Daarna werd het slachtoffer met spoed overgebracht naar het ziekenhuis. Waardoor de fietser ten val kwam is niet duidelijk.
4 dagen geledenVLISSINGEN- Twee medewerkers van de Jumbo aan de Papegaaienburg zijn vrijdagavond onwel geworden tijdens het uitvoeren van hun werkzaamheden. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. De brandweer had de oorzaak snel gevonden. In één van de koelingen was sprake van een lekkage. Hierdoor was een gevaarlijke stof gaan lekken waardoor de medewerkers zich niet goed voelden. Medisch personeel van de ambulancedienst keek beide personen na. Het is niet duidelijk of iemand overgebracht is naar het ziekenhuis.
4 dagen geleden