Musk: X gaat iedere gebruiker geld vragen in strijd tegen 'bots'
FREMONT (ANP/AFP) - Socialmediaplatform X brengt binnenkort mogelijk bij iedere gebruiker een geldbedrag in rekening. Dat is nodig om geautomatiseerde spamaccounts van de berichtendienst te weren, zei eigenaar Elon Musk in een op X uitgezonden gesprek. De miljardair kocht het toenmalige Twitter vorig jaar voor 44 miljard dollar.
Musk opperde het idee in een gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Hij vroeg de zakenman wat X doet tegen zogeheten bots die antisemitische boodschappen verspreiden. Musk zei daarop dat X voorbereidingen treft voor "een kleine maandelijkse betaling voor het gebruik".
"Het is de enige manier die ik kan bedenken om grote legers aan bots te bestrijden", zei Musk. "Bots kosten een fractie van een cent, maar als iemand een paar dollar moet betalen, of een klein bedrag, zouden de kosten voor bots zeer hoog worden. En daarnaast moet je ook telkens een nieuwe betaalfunctie instellen voor iedere nieuwe bot."
Het gesprek tussen Musk en Netanyahu vond plaats na felle kritiek van een Amerikaanse organisatie die tegen antisemitisme strijdt. Deze Anti-Defamation League (ADL) stelt dat extremistische berichten op X zijn toegenomen sinds de overname en massaontslagen vorig jaar. Maar volgens Musk zijn die beweringen onjuist en heeft de ADL daarmee ondertussen veel adverteerders weggejaagd van X, dat veel inkomsten verloor.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
57 minuten geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
2 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
13 uur geleden