Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk wil dat Twitteraars kunnen betalen voor nieuwsartikelen

Musk wil dat Twitteraars kunnen betalen voor nieuwsartikelen

SAN FRANCISCO (ANP) - Twitter-gebruikers zullen vanaf volgende maand via Twitter kunnen betalen voor online nieuwsartikels, heeft Twitter-CEO Elon Musk zaterdagavond bekendgemaakt in een tweet.

Twitteraars die af en toe een nieuwsartikel willen lezen maar geen abonnement willen betalen, zullen via de Amerikaanse berichtendienst "met één klik" betalende toegang krijgen tot dat artikel. "Gebruikers die geen maandelijks abonnement willen zullen een hogere prijs per artikel betalen wanneer ze incidenteel een artikel willen lezen. Dit zou een grote win-win moeten zijn voor zowel media-organisaties als het brede publiek", aldus Musk.

De functie zou volgende maand al van start gaan. Over exacte prijzen of het percentage dat naar Twitter zou gaan gaf Musk geen details.

Sinds Elon Musk Twitter in oktober kocht voor 44 miljard dollar is er sprake van de nodige chaos op het platform. Dat stoot ook adverteerders af, al heeft Musk onlangs gezegd dat veel adverteerders weer terugkeren naar het platform. Het initiatief rond de zogeheten "microbetalingen" voor nieuwsartikels moet ertoe bijdragen dat Twitter opnieuw winstgevend wordt, wat dit kwartaal al zou kunnen gebeuren.

Op Twitter maken sommige gebruikers zich zorgen dat de nieuwe functie mediabedrijven een prikkel geeft om sensationele, misleidende titels voort te brengen, zogeheten clickbait. Andere gebruikers menen dan weer dat het nieuws hiermee toegankelijker wordt.

Meer uit Financieel

FrieslandCampina ziet grote opgave in uitvoering stikstofbeleid

AMERSFOORT (ANP) - De voorgestelde stikstofmaatregelen van het kabinet zijn "zeer ingrijpend" en raken vrijwel alle melkveehouders in Nederland. Dat zei Jan Derck van Karnebeek, topman van zuivelconcern FrieslandCampina, woensdag tijdens een toelichting op de halfjaarcijfers. "Waar we kunnen, zullen we onze leden ondersteunen."

40 minuten geleden
Topman AkzoNobel 'gevleid' door biedingen van concurrenten

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel stelt "gevleid" te zijn door de interesse van concurrenten in het bedrijf. Dat zei topman Greg Poux-Guillaume in een interview met ANP. De biedingen die de eigenaar van verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens dit jaar heeft ontvangen van de Japanse branchegenoot Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams geven volgens de topman aan dat AkzoNobel "niet correct gewaardeerd wordt door de markt".

1 uur geleden
Gasprijs verder omhoog door spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijzen zijn in acht handelsdagen met meer dan een kwart gestegen. Dat komt doordat de Amerikaanse president Donald Trump de hoop op spoedig herstel van de gasleveringen vanuit het Midden-Oosten de kop in heeft gedrukt.

1 uur geleden
Consumentenbond wil vergoeding voor verborgen kosten Thuisbezorgd

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept maaltijdbestelplatform Thuisbezorgd.nl op te stoppen met het in rekening brengen van verborgen kosten. Bijvoorbeeld kosten voor verplichte 'service', tasjes, plastic verpakkingen en saus zijn vroeg in het bestelproces niet te zien, maar duiken pas aan het eind van de bestelling op. De belangenbehartiger van consumenten wil ook dat Thuisbezorgd met een vorm van compensatie komt en is daarover met het platform in gesprek.

1 uur geleden
Onderzoek: rustiger winkelstraten door hittegolf en meer regen

AMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten waren in de eerste helft van 2026 minder druk dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit tellingen van onderzoeksbureau RMC. Het weer speelt volgens de onderzoekers daarin een grote rol.

2 uur geleden
Onderzoek: ruime meerderheid AOW'ers ervaart koopkrachtverlies

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de AOW'ers heeft het gevoel dat de koopkracht het afgelopen jaar is verslechterd, meldt seniorenplatform AOW.nu. Van de 10.339 ondervraagde AOW-gerechtigden ervaart volgens het platform 85 procent dat ze ondanks stijgingen van de AOW minder te besteden hebben dan voorheen door de stijgende kosten van het dagelijks leven.

2 uur geleden
AI van OpenAI slaat op hol en hackt zelfstandig softwareplatform

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI, de maker van ChatGPT, heeft bekendgemaakt dat zijn geavanceerde modellen voor kunstmatige intelligentie tijdens veiligheidstests op hol sloegen. De AI-systemen hadden op eigen initiatief ingebroken in een populair platform voor programmeurs. Het bedrijf uit San Francisco spreekt van een "ongekend cyberincident".

3 uur geleden