Musk wil dat Twitteraars kunnen betalen voor nieuwsartikelen
SAN FRANCISCO (ANP) - Twitter-gebruikers zullen vanaf volgende maand via Twitter kunnen betalen voor online nieuwsartikels, heeft Twitter-CEO Elon Musk zaterdagavond bekendgemaakt in een tweet.
Twitteraars die af en toe een nieuwsartikel willen lezen maar geen abonnement willen betalen, zullen via de Amerikaanse berichtendienst "met één klik" betalende toegang krijgen tot dat artikel. "Gebruikers die geen maandelijks abonnement willen zullen een hogere prijs per artikel betalen wanneer ze incidenteel een artikel willen lezen. Dit zou een grote win-win moeten zijn voor zowel media-organisaties als het brede publiek", aldus Musk.
De functie zou volgende maand al van start gaan. Over exacte prijzen of het percentage dat naar Twitter zou gaan gaf Musk geen details.
Sinds Elon Musk Twitter in oktober kocht voor 44 miljard dollar is er sprake van de nodige chaos op het platform. Dat stoot ook adverteerders af, al heeft Musk onlangs gezegd dat veel adverteerders weer terugkeren naar het platform. Het initiatief rond de zogeheten "microbetalingen" voor nieuwsartikels moet ertoe bijdragen dat Twitter opnieuw winstgevend wordt, wat dit kwartaal al zou kunnen gebeuren.
Op Twitter maken sommige gebruikers zich zorgen dat de nieuwe functie mediabedrijven een prikkel geeft om sensationele, misleidende titels voort te brengen, zogeheten clickbait. Andere gebruikers menen dan weer dat het nieuws hiermee toegankelijker wordt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.
5 uur geledenSOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.
6 uur geledenDUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.
10 uur geleden