Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk wil dat rechter conversie OpenAI tot bedrijf blokkeert

Musk wil dat rechter conversie OpenAI tot bedrijf blokkeert

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil voorkomen dat OpenAI, ooit gelanceerd als non-profitorganisatie, een winstgevende onderneming wordt. Hij heeft daarom een rechtbank in de Amerikaanse staat Californiƫ verzocht de conversie van de ChatGPT-maker tot bedrijf te blokkeren. Dat is volgens de miljardair nodig om zijn eigen kunstmatige intelligentie-startup en het publiek te beschermen.

Musk voert al maanden gerechtelijke procedures tegen de twee oprichters van OpenAI, Sam Altman en Greg Brockman, met wie hij negen jaar geleden begon samen te werken aan de ontwikkeling van de populaire chatbot. In het contract dat Musk destijds met de oprichters sloot, zou zijn vastgelegd dat OpenAI kunstmatige intelligentie (AI) ging ontwikkelen "ten gunste van de mensheid". Dus niet met een winstoogmerk, stelt Musk.

Musk herhaalde voor de rechtbank zijn eerdere beweringen dat OpenAI zijn beloften aan hem brak en zijn oprichtingsdoel als liefdadigheidsinstelling opgaf toen het vanaf 2019 miljarden dollars aan steun van Microsoft accepteerde. Een woordvoerder van OpenAI zei dat Musk "opnieuw dezelfde ongefundeerde klachten herhaalt" die "volstrekt ongegrond blijven".

Musk verliet OpenAI in 2018, drie jaar na de oprichting. Die stap volgde op onenigheid met de bedrijfstop. Musk heeft vorig jaar AI-bedrijf xAI opgericht, waarmee hij de concurrentie met OpenAI wil aangaan.

Meer uit Financieel

Autoverkoop toch weer gezakt, mogelijk door onzekere economie

BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.

38 minuten geleden
Fiscus krijgt record van bijna 10,7 miljoen aangiftes binnen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.

1 uur geleden
Rechtszaak fatbikeverkoper tegen Enschede om fatbikeverbod

ENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.

1 uur geleden
Benzineprijs in Duitsland zakt onder 2 euro door accijnsverlaging

BERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.

2 uur geleden
Air Canada schort vooruitzichten op om hoge brandstofprijzen

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.

3 uur geleden
Winkeliersomzet duidelijk omhoog in maart ondanks Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

3 uur geleden
Trump schrapt heffing Schotse whisky ter ere van koning Charles

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.

4 uur geleden