Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk wil dat rechter conversie OpenAI tot bedrijf blokkeert

Musk wil dat rechter conversie OpenAI tot bedrijf blokkeert

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil voorkomen dat OpenAI, ooit gelanceerd als non-profitorganisatie, een winstgevende onderneming wordt. Hij heeft daarom een rechtbank in de Amerikaanse staat Californië verzocht de conversie van de ChatGPT-maker tot bedrijf te blokkeren. Dat is volgens de miljardair nodig om zijn eigen kunstmatige intelligentie-startup en het publiek te beschermen.

Musk voert al maanden gerechtelijke procedures tegen de twee oprichters van OpenAI, Sam Altman en Greg Brockman, met wie hij negen jaar geleden begon samen te werken aan de ontwikkeling van de populaire chatbot. In het contract dat Musk destijds met de oprichters sloot, zou zijn vastgelegd dat OpenAI kunstmatige intelligentie (AI) ging ontwikkelen "ten gunste van de mensheid". Dus niet met een winstoogmerk, stelt Musk.

Musk herhaalde voor de rechtbank zijn eerdere beweringen dat OpenAI zijn beloften aan hem brak en zijn oprichtingsdoel als liefdadigheidsinstelling opgaf toen het vanaf 2019 miljarden dollars aan steun van Microsoft accepteerde. Een woordvoerder van OpenAI zei dat Musk "opnieuw dezelfde ongefundeerde klachten herhaalt" die "volstrekt ongegrond blijven".

Musk verliet OpenAI in 2018, drie jaar na de oprichting. Die stap volgde op onenigheid met de bedrijfstop. Musk heeft vorig jaar AI-bedrijf xAI opgericht, waarmee hij de concurrentie met OpenAI wil aangaan.

Meer uit Financieel

OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

5 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

7 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

9 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

10 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

12 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

1 dag geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden