Musk verkoopt voor miljarden aan Tesla-aandelen na Twitter-bod
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Elon Musk heeft deze week voor ruim 8,5 miljard dollar aan aandelen van autoconcern Tesla verkocht. Omgerekend gaat het om meer dan 8 miljard euro. Analisten denken dat de topman dat heeft gedaan om genoeg geld in handen te hebben voor de ongeveer 21 miljard dollar die Musk aan eigen geld moet bijdragen aan het kopen van Twitter.
Een ander deel van de totale som van zo’n 44 miljard dollar wordt geleend bij banken. Bronnen melden aan persbureau Reuters dat Musk bij de banken wat van zijn plannen heeft gedeeld om het geld te bemachtigen. Zo zei hij dat de beloningen voor de Twitter-top omlaag kunnen en dat hij nieuwe manieren gaat ontwikkelen om geld te verdienen aan tweets. Heel concreet werden die toezeggingen volgens de anonieme bronnen niet. De financieringsovereenkomst met de banken waren essentieel voor de Twitter-top om het bod te accepteren.
De koers van Tesla ging dinsdag, een dag na het bekend worden van het akkoord tussen Twitter en Musk, het hardst onderuit sinds september 2020. Op die dag deed Musk al een groot deel van zijn verkopen, werd donderdag bekend. Vervolgens heeft hij donderdag nog meer dan 5 miljoen aandelen afgestoten. Donderdag tweette de topman dat hij "na vandaag" niet van plan was nog meer aandelen te verkopen.
Meer uit Financieel
CAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.
3 uur geledenGENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vivera dreigt een boete te krijgen van ruim 1000 euro omdat de producent van vleesvervangers het woord 'gehakt' gebruikt op de verpakkingen van zijn plantaardige producten. Het bedrijf heeft hierover een brief ontvangen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), die is ingezien door het ANP.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde dinsdag opnieuw tot de winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google profiteerde van een bericht dat Facebook-eigenaar Meta Platforms AI-chips van Google wil gebruiken. Volgens de technologienieuwssite The Information overweegt Meta om in 2027 door Google ontworpen chips in zijn datacenters te gebruiken. Bedrijven zoals Meta die AI-infrastructuur bouwen, zijn op zoek naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
5 uur geleden