Musk spreekt opnieuw steun uit voor Trump tijdens gesprek op X
WASHINGTON (ANP) - Tijdens het geplande gesprek op X met Donald Trump heeft zijn rijkste geldschieter en eigenaar van het platform Elon Musk opnieuw zijn steun uitgesproken voor de Republikeinse presidentskandidaat. Na aanvankelijke technische problemen kon het gesprek toch doorgegaan.
Wat was aangekondigd als een gesprek "zonder limieten" begon meer dan een half uur te laat. Veel mensen waren niet in staat live mee te luisteren. Musk schreef dat toe aan een cyberaanval op X. Het gesprek tussen de techondernemer en Trump was bedoeld om diens campagne nieuw leven in te blazen. Sinds president Joe Biden is vervangen door Kamala Harris lijkt Trump enigszins stuurloos.
In het urenlange gesprek leerden de ongeveer 1,3 miljoen luisteraars die live wisten mee te luisteren weinig nieuws over Trumps opvattingen. De oud-president vertelde in het begin over de mislukte moordaanslag tegen hem tijdens een rally in Butler in Pennsylvania. Trump zei dat hij in oktober teruggaat naar de plek.
Grensbeleid
Trump en de eigenaar van X deden ook hun beklag over de migranten zonder papieren die de Verenigde Staten in komen via de grens met Mexico. "Deze mensen zijn niet productief", zei Trump, die ook herhaalde dat landen zoals Venezuela zich bewust van gevangenen ontdoen door ze naar de VS te sturen.
Beide mannen waren het eens over een gebrek aan goed beschermde grenzen. "De meeste illegale immigranten zijn goede mensen. Maar sommigen niet. (...) En als we nog vier jaar open grenzen krijgen, hebben we straks geen land meer", zei Musk, die zich de voorbije tijd als uitgesproken rechts profileert. Trump herhaalde zijn belofte om miljoenen ongedocumenteerde immigranten het land uit te zetten.
Diplomatie
Vervolgens sprak Trump over de goede relatie die hij als president onderhield met onder anderen de leiders Vladimir Poetin van Rusland en Kim Jong-un van Noord-Korea. Musk en Trump zeiden dat een Amerikaanse president intimiderend moet zijn om hun respect af te dwingen. Daarnaast hadden ze het ook nog over de toegenomen inflatie onder president Biden, politieke vervolging van Trump, onveiligheid en kernenergie.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de gezondheidszorg in Gaza "onder de radar steeds verder afbrokkelt". De Palestijnse Rode Halve Maan kampt met een structureel tekort aan medicatie, medische apparatuur, voedsel en tenten. Volgens cijfers van de organisatie zijn nog 20 van de 240 medische posten en klinieken in de Gazastrook deels operationeel en van de 33 ziekenhuizen zijn er nog vijf die functioneren.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoopt op termijn zonder Amerikaanse militaire steun te kunnen. Dat zei hij in de nacht van zondag op maandag in een interview met CBS News. In het tv-programma 60 Minutes zei Netanyahu dat Israël jaarlijks zo'n 3,8 miljard dollar aan Amerikaanse militaire steun krijgt en dat het zijns inziens "absoluut" het juiste moment is om daar verandering in te brengen.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaan die geëvacueerd is van het cruiseschip de m/v Hondius en onderweg is naar de VS test "mild positief" op het hantavirus, meldt het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid in de nacht van zondag op maandag in een verklaring. Het ministerie treedt niet in details over wat deze "milde" positieve test inhoudt.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra is maandag vervroegd vrijgelaten uit de gevangenis, melden verslaggevers buiten het gebouw. Shinawatra werd in september 2025 veroordeeld tot een jaar cel voor corruptie en machtsmisbruik tijdens zijn tijd als premier van 2001 tot 2006.
4 uur geledenTAN TAN (ANP/AFP/RTR) - Voor de kust van Marokko is dit weekend het lichaam gevonden van een van de twee Amerikaanse militairen die daar ruim een week geleden vermist raakten tijdens een militaire oefening. Reddingswerkers troffen het lichaam in zee bij Tan Tan in het zuiden van Marokko zaterdagochtend aan, vlak bij de plek waar het 27-jarige slachtoffer vermist raakte, meldden het Marokkaanse en Amerikaanse leger.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Twintig Britse passagiers van de m/v Hondius zijn zondagavond vanuit Tenerife teruggekeerd in Groot-Brittannië. De repatriëringsvlucht landde in Manchester, waarna de passagiers zijn overgebracht naar het ziekenhuis Arrowe Park even buiten Liverpool, meldt Sky News. Die medische faciliteit werd begin 2020 ook gebruikt om besmette coronapassagiers vanuit China te behandelen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het Iraanse voorstel aan de Verenigde Staten "volkomen onacceptabel". "Ik heb zojuist de reactie gelezen van de zogenaamde 'vertegenwoordigers' van Iran. Ik vind het niets - volkomen onacceptabel!" schrijft hij deels in hoofdletters op Truth Social. De president lichtte zijn oordeel niet toe.
7 uur geleden