Musk spreekt opnieuw steun uit voor Trump tijdens gesprek op X
WASHINGTON (ANP) - Tijdens het geplande gesprek op X met Donald Trump heeft zijn rijkste geldschieter en eigenaar van het platform Elon Musk opnieuw zijn steun uitgesproken voor de Republikeinse presidentskandidaat. Na aanvankelijke technische problemen kon het gesprek toch doorgegaan.
Wat was aangekondigd als een gesprek "zonder limieten" begon meer dan een half uur te laat. Veel mensen waren niet in staat live mee te luisteren. Musk schreef dat toe aan een cyberaanval op X. Het gesprek tussen de techondernemer en Trump was bedoeld om diens campagne nieuw leven in te blazen. Sinds president Joe Biden is vervangen door Kamala Harris lijkt Trump enigszins stuurloos.
In het urenlange gesprek leerden de ongeveer 1,3 miljoen luisteraars die live wisten mee te luisteren weinig nieuws over Trumps opvattingen. De oud-president vertelde in het begin over de mislukte moordaanslag tegen hem tijdens een rally in Butler in Pennsylvania. Trump zei dat hij in oktober teruggaat naar de plek.
Grensbeleid
Trump en de eigenaar van X deden ook hun beklag over de migranten zonder papieren die de Verenigde Staten in komen via de grens met Mexico. "Deze mensen zijn niet productief", zei Trump, die ook herhaalde dat landen zoals Venezuela zich bewust van gevangenen ontdoen door ze naar de VS te sturen.
Beide mannen waren het eens over een gebrek aan goed beschermde grenzen. "De meeste illegale immigranten zijn goede mensen. Maar sommigen niet. (...) En als we nog vier jaar open grenzen krijgen, hebben we straks geen land meer", zei Musk, die zich de voorbije tijd als uitgesproken rechts profileert. Trump herhaalde zijn belofte om miljoenen ongedocumenteerde immigranten het land uit te zetten.
Diplomatie
Vervolgens sprak Trump over de goede relatie die hij als president onderhield met onder anderen de leiders Vladimir Poetin van Rusland en Kim Jong-un van Noord-Korea. Musk en Trump zeiden dat een Amerikaanse president intimiderend moet zijn om hun respect af te dwingen. Daarnaast hadden ze het ook nog over de toegenomen inflatie onder president Biden, politieke vervolging van Trump, onveiligheid en kernenergie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
3 uur geleden