Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk spreekt opnieuw steun uit voor Trump tijdens gesprek op X

Musk spreekt opnieuw steun uit voor Trump tijdens gesprek op X

WASHINGTON (ANP) - Tijdens het geplande gesprek op X met Donald Trump heeft zijn rijkste geldschieter en eigenaar van het platform Elon Musk opnieuw zijn steun uitgesproken voor de Republikeinse presidentskandidaat. Na aanvankelijke technische problemen kon het gesprek toch doorgegaan.

Wat was aangekondigd als een gesprek "zonder limieten" begon meer dan een half uur te laat. Veel mensen waren niet in staat live mee te luisteren. Musk schreef dat toe aan een cyberaanval op X. Het gesprek tussen de techondernemer en Trump was bedoeld om diens campagne nieuw leven in te blazen. Sinds president Joe Biden is vervangen door Kamala Harris lijkt Trump enigszins stuurloos.

In het urenlange gesprek leerden de ongeveer 1,3 miljoen luisteraars die live wisten mee te luisteren weinig nieuws over Trumps opvattingen. De oud-president vertelde in het begin over de mislukte moordaanslag tegen hem tijdens een rally in Butler in Pennsylvania. Trump zei dat hij in oktober teruggaat naar de plek.

Grensbeleid

Trump en de eigenaar van X deden ook hun beklag over de migranten zonder papieren die de Verenigde Staten in komen via de grens met Mexico. "Deze mensen zijn niet productief", zei Trump, die ook herhaalde dat landen zoals Venezuela zich bewust van gevangenen ontdoen door ze naar de VS te sturen.

Beide mannen waren het eens over een gebrek aan goed beschermde grenzen. "De meeste illegale immigranten zijn goede mensen. Maar sommigen niet. (...) En als we nog vier jaar open grenzen krijgen, hebben we straks geen land meer", zei Musk, die zich de voorbije tijd als uitgesproken rechts profileert. Trump herhaalde zijn belofte om miljoenen ongedocumenteerde immigranten het land uit te zetten.

Diplomatie

Vervolgens sprak Trump over de goede relatie die hij als president onderhield met onder anderen de leiders Vladimir Poetin van Rusland en Kim Jong-un van Noord-Korea. Musk en Trump zeiden dat een Amerikaanse president intimiderend moet zijn om hun respect af te dwingen. Daarnaast hadden ze het ook nog over de toegenomen inflatie onder president Biden, politieke vervolging van Trump, onveiligheid en kernenergie.

Meer uit Buitenland

Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

4 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

5 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

6 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

6 uur geleden
CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

8 uur geleden
Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

8 uur geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.

9 uur geleden