Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musk spreekt opnieuw steun uit voor Trump tijdens gesprek op X

Musk spreekt opnieuw steun uit voor Trump tijdens gesprek op X

WASHINGTON (ANP) - Tijdens het geplande gesprek op X met Donald Trump heeft zijn rijkste geldschieter en eigenaar van het platform Elon Musk opnieuw zijn steun uitgesproken voor de Republikeinse presidentskandidaat. Na aanvankelijke technische problemen kon het gesprek toch doorgegaan.

Wat was aangekondigd als een gesprek "zonder limieten" begon meer dan een half uur te laat. Veel mensen waren niet in staat live mee te luisteren. Musk schreef dat toe aan een cyberaanval op X. Het gesprek tussen de techondernemer en Trump was bedoeld om diens campagne nieuw leven in te blazen. Sinds president Joe Biden is vervangen door Kamala Harris lijkt Trump enigszins stuurloos.

In het urenlange gesprek leerden de ongeveer 1,3 miljoen luisteraars die live wisten mee te luisteren weinig nieuws over Trumps opvattingen. De oud-president vertelde in het begin over de mislukte moordaanslag tegen hem tijdens een rally in Butler in Pennsylvania. Trump zei dat hij in oktober teruggaat naar de plek.

Grensbeleid

Trump en de eigenaar van X deden ook hun beklag over de migranten zonder papieren die de Verenigde Staten in komen via de grens met Mexico. "Deze mensen zijn niet productief", zei Trump, die ook herhaalde dat landen zoals Venezuela zich bewust van gevangenen ontdoen door ze naar de VS te sturen.

Beide mannen waren het eens over een gebrek aan goed beschermde grenzen. "De meeste illegale immigranten zijn goede mensen. Maar sommigen niet. (...) En als we nog vier jaar open grenzen krijgen, hebben we straks geen land meer", zei Musk, die zich de voorbije tijd als uitgesproken rechts profileert. Trump herhaalde zijn belofte om miljoenen ongedocumenteerde immigranten het land uit te zetten.

Diplomatie

Vervolgens sprak Trump over de goede relatie die hij als president onderhield met onder anderen de leiders Vladimir Poetin van Rusland en Kim Jong-un van Noord-Korea. Musk en Trump zeiden dat een Amerikaanse president intimiderend moet zijn om hun respect af te dwingen. Daarnaast hadden ze het ook nog over de toegenomen inflatie onder president Biden, politieke vervolging van Trump, onveiligheid en kernenergie.

Meer uit Buitenland

Partij van Spaanse premier verliest verkiezingen in Extremadura

MADRID (ANP) - De Socialistische Arbeiderspartij (PSOE) van de Spaanse premier Pedro Sánchez heeft tien zetels moeten inleveren bij de regionale verkiezingen in Extremadura. De partij behaalde slechts 18 van de 65 zetels in het parlement.

2 uur geleden
Gezant VS noemt gesprekken Oekraïne productief en constructief

MIAMI/KYIV/MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense delegatie die in Florida over het beëindigen van de oorlog spreekt, heeft drie dagen lang "productieve en constructieve gesprekken" gevoerd met Amerikaanse en Europese partners. Dit zei de speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, die een sleutelrol speelt in de onderhandelingen.

5 uur geleden
Viceminister: delen Epstein-files teruggetrokken om betrokkenen

WASHINGTON (ANP/DPA) - De verwijdering van bestanden uit de door justitie in de VS vrijgegeven online Epstein-archieven was op verzoek van vermeende slachtoffers van de zakenmagnaat en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit heeft viceminister van Justitie Todd Blanche gezegd. Het gaat om foto's van mensen die bij justitie nog niet bekend waren als mogelijke slachtoffers. Nu dat wel zo is, vormen ze onderdeel van onderzoek en worden hun namen niet openbaar totdat dat is afgerond.

7 uur geleden
VS onderscheppen voor derde keer olietanker nabij Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben opnieuw een olietanker onderschept nabij Venezuela, zeggen bronnen tegen Bloomberg. De tanker Bella 1, een onder Panamese vlag varend schip dat op een Amerikaanse sanctielijst staat, was volgens een van de bronnen onderweg naar Venezuela om te laden.

10 uur geleden
Tien doden door droneaanval op markt in Soedan

AL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.

12 uur geleden
Zelensky: gesprekken VS constructief, signalen Rusland negatief

KYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.

12 uur geleden
Duizenden vieren zonnewende bij Stonehenge

AMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.

13 uur geleden