Musk haalt uit naar gestopte adverteerders op X
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Elon Musk heeft de confrontatie gezocht met de bedrijven die gestopt zijn met adverteren op zijn socialemediaplatform X. "Go, fuck yourself", zei hij op een conferentie in New York tegen de adverteerders.
Musk reageerde onlangs instemmend op een antisemitische post op X waarin werd beweerd dat "Joden de haat tegen blanken aanwakkeren". Mede als gevolg daarvan besloten diverse grote bedrijven niet meer te adverteren op X.
Musk gaf toe dat zijn reactie "het domste" was dat hij ooit had gedaan. Maar een boycot zal volgens hem leiden tot de ondergang van X, "en de hele wereld zal straks weten welke bedrijven daarvoor verantwoordelijk zijn".
Bezoek aan Israël
Grote bedrijven, waaronder Walt Disney, IBM en Apple hebben zich afgekeerd van het platform dat voorheen bekend stond als Twitter, na de antisemitische uitlatingen van Musk. De Tesla-topman bracht eerder deze week een bezoek aan premier Benjamin Netanyahu van Israël.
Deze week kondigde de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO), na telecombedrijf VodafoneZiggo, webwinkel bol en de Nederlandse Loterij, aan te stoppen met adverteren op X.
Presidentsverkiezingen
Musk verklaarde op het congres in New York ook dat hij volgend jaar in ieder geval niet zal stemmen op Joe Biden, zoals hij in 2020 deed. Hij voegde daaraan toe dat dit niet betekent dat zijn voorkeur uitgaat naar Donald Trump. "Het gaat hoe dan ook een hele lastige keuze worden."
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP) - Meta verdient miljarden dollars aan frauduleuze advertenties op zijn platforms als Facebook, WhatsApp en Instagram. Dat staat in interne documenten van het socialemediabedrijf die persbureau Reuters heeft ingezien.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snap werd donderdag 13 procent meer waard op de beurzen in New York. De eigenaar van socialemediaplatform Snapchat zag de kwartaalomzet stijgen, maar leed wel opnieuw verlies. Het bedrijf gaf echter een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal en gaat voor 500 miljoen dollar aan eigen aandelen inkopen. Ook zei Snap dat Perplexity 400 miljoen dollar gaat betalen om de zoekmogelijkheden van de Amerikaanse AI-startup in Snapchat te integreren.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders van FNV willen meer macht. Ze gaan de ondernemingskamer vragen om een uitbreiding van hun mandaat om de vakbond uit de crisis te halen, hebben de toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts bekendgemaakt. "Deze stap is helaas nodig om de impasse te doorbreken", aldus Asscher.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse techinvesteerder Prosus heeft interesse getoond in een mogelijke overname van Mobile.de, een grote Duitse onlinemarktplaats voor auto's. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenPAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders die het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezetten, zijn uit het pand gehaald. Rond 14.15 uur zette de ME de eerste demonstranten in een van de twee bussen die buiten klaarstonden, zag een ANP-verslaggever. Rond 15.30 uur waren de bussen en de politieauto's vertrokken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De grote beursuitbaters Nasdaq en Deutsche Börse worden verdacht van kartelvorming. De Europese Commissie zegt een onderzoek te hebben geopend naar de twee financieel dienstverleners, omdat er aanwijzingen zouden zijn dat ze illegale afspraken hebben gemaakt. Daarbij zouden ze hebben beloofd elkaar niet te beconcurreren bij het aanbieden van bepaalde diensten. Ook worden ze verdacht van het maken van prijsafspraken.
4 uur geledenPAPENDRECHT (ANP) - ME'ers zijn het gebouw van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht ingegaan waar sinds donderdagochtend een bezetting is door actievoerders. Binnen zitten actievoerders naar eigen zeggen vastgeketend. Ook staan er actievoerders op het dak.
4 uur geleden