Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arriva wil ook vanuit Amersfoort en Den Haag naar Parijs rijden

Arriva wil ook vanuit Amersfoort en Den Haag naar Parijs rijden

HEERENVEEN (ANP) - Arriva wil niet alleen vanuit Groningen, maar ook vanuit Amersfoort en Den Haag met treinen naar Parijs gaan rijden. Daartoe heeft de spoorvervoerder, de grootste concurrent van de NS op het spoor, bij toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) de nodige melding gedaan.

De stap volgt op een aanvraag uit 2023 voor een dagelijkse trein tussen Groningen en Parijs. Toen was de bedoeling dat die trein al in juni 2026 zou gaan rijden. Het zag er de laatste tijd al naar uit dat die startdatum niet gehaald ging worden.

Nu heeft Arriva dus extra treindiensten aangevraagd, bovenop de eerdere aanvraag. Het gaat om dagelijks twee ritten van Amersfoort naar Parijs in beide richtingen en dagelijks drie ritten van Den Haag HS naar Parijs in beide richtingen. De treinen moeten ook stoppen in Antwerpen en Brussel.

Capaciteitsaanvraag

Arriva ziet kans om de treindiensten op te zetten door gebruik te maken van tot nu toe onbenutte capaciteit op de spoornetwerken in Nederland, België en Frankrijk. Het bedrijf denkt ook dat er groeiende vraag is naar duurzaam vervoer en een grote maatschappelijke wens voor meer internationale treinen.

Als startdatum wordt nu 1 februari 2028 genoemd "of zoveel eerder als mogelijk". Volgens Arriva is de eerder gecommuniceerde startdatum opgeschoven zodat er voldoende tijd is om de benodigde voorbereidingen te treffen voor deze uitgebreide treindienst.

Of het lukt daadwerkelijk in 2028 te gaan rijden is nog onzeker. Om een trein te laten rijden in drie landen, moet er volgens Arriva in elk land apart een capaciteitsaanvraag gedaan worden. Andere partijen, bijvoorbeeld de NS, kunnen nog bezwaar maken tegen de plannen. Als dit gebeurt kan de ACM besluiten een onderzoek in te stellen.

Meer uit Financieel

Transport loopt 'dagelijks tonnen schade' op door brugbeperkingen

ROTTERDAM (ANP) - De beperkingen van het rijverkeer op een belangrijke brug naar de Rotterdamse haven leveren de transportsector "vele tonnen per dag" aan schade op. Volgens een eerste schatting van Deltalinqs, dat de belangen behartigt van bedrijven in het Rotterdamse havengebied, gaat het om 600.000 euro per dag. "En dat loopt cumulatief heel hard op hoe langer dit duurt."

11 minuten geleden
Duitse transportbedrijven willen hulp tegen hoge dieselprijzen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse transportbedrijven willen hulp van de overheid tegen de dieselprijzen die een nieuw record hebben bereikt in Duitsland. Brancheorganisatie BGL heeft een brief gestuurd naar bondskanselier Friedrich Merz om te pleiten voor steun, want door die recordprijzen komen kleinere en middelgrote transportbedrijven in gevaar en wordt de economische concurrentiepositie van Duitsland verslechterd.

24 minuten geleden
Inflatie eurozone valt lager uit op 3,2 procent na bijstelling

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus uitgekomen op 3,2 procent, meldt Eurostat op basis van definitieve cijfers. De consumentenprijzen in het eurogebied zijn daarmee iets minder hard gestegen dan eerder gemeld.

1 uur geleden
Dieselprijs stijgt verder en is bijna op recordhoogte uit april

EINDHOVEN (ANP) - Het tanken van diesel is opnieuw duurder geworden. De prijs van een liter diesel is donderdag met bijna 4 cent gestegen. Daarmee is de prijs nagenoeg gelijk aan het record uit april van dit jaar.

2 uur geleden
Studie: aardappeloogst EU dit jaar mogelijk bij de kleinste ooit

LONDEN (ANP) - Nederland en andere landen in Noordwest-Europa krijgen dit jaar mogelijk te maken met een van de kleinste aardappeloogsten ooit en een verlies van honderden miljoenen voor telers door de droogte deze zomer. Onderzoeksorganisatie Energy and Climate Intelligence Unit (ECIU) schat donderdag na een analyse dat het gezamenlijke productieverlies in Nederland, Duitsland, België en Frankrijk kan oplopen tot 622 miljoen euro. In Nederland kan dit volgens ECIU uitkomen op een bedrag tot 42 miljoen euro.

3 uur geleden
AEX-index begint met kleine winst na renteverhoging in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente in de grootste economie ter wereld voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen. Uit de toelichting van het rentebesluit bleek daarnaast dat de meeste Fed-bestuurders verwachten dat de rente dit jaar nog een keer wordt verhoogd om de inflatie te bestrijden.

3 uur geleden
ING: uitzendbranche verhoogt tarieven door dure uitzendkrachten

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendorganisaties in Nederland kampen met structurele personeelstekorten en strengere regelgeving, terwijl technologische ontwikkelingen hun resultaten onder druk zetten. Daarnaast worden uitzendkrachten door de nieuwe uitzend-cao duurder en minder flexibel, staat in een donderdag verschenen rapport van ING.

3 uur geleden