
#Museumgym: Walcherse Musea protesteren tegen sluiting met beweging en hersengymnastiek
MIDDELBURG - Diverse Musea doen vandaag mee aan de landelijke actiedag van de cultuursector, uit protest tegen de gedwongen sluiting in het kader van de coronamaatregelen van het kabinet. Bij de musea is vandaag het motto: ‘musea openen hun deuren voor een mentale booster’.
In Museum Veere werd een sportieve rondwandeling georganiseerd, met oefeningen onder leiding van wandelcoach Hans Corbijn. Bij het Polderhuis in Westkapelle was er ruimte voor hersengymnastiek, en bij Terra Maris in Oostkapelle werd een boomoefeningentocht gehouden. Ook het Zeeuws Museum deed mee. Op de derde verdieping, in de zaal met de beroemde Zeeuwse wandtapijten, verzorgde directeur Marjan Ruiter enthousiast een les Tai chi voor zes liefhebbers.
Op verschillende plekken in het land zijn waarschuwingen uitgedeeld bij theaters en andere cultuurinstellingen die vandaag uit protest hun deuren openden. Boa’s gaven waarschuwingen in onder meer Amsterdam, Den Haag en Utrecht. Voor zover bekend zijn er in de gemeenten Middelburg en Veere nog geen waarschuwingen uitgedeeld.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Vanaf dinsdag 1 juli 2025 worden alle Zeeuwse Bibliotheken boetevrij. Dat betekent dat leden geen boetes meer hoeven te betalen wanneer ze geleende materialen te laat inleveren. Met deze stap willen de bibliotheken de drempel verlagen om gebruik te maken van hun diensten.
4 uur geledenVROUWENPOLDER - Op het strand geniet je nog meer als je er de natuur, zoals zeeraket, kunt beleven. Dat is een gedachte achter het project Groene Strand Wimpels. De stranden bij natuurgebied Oranjezon (Vrouwenpolder), Neeltje Jans en de Verklikkerplaat (Renesse) hebben deze wimpels deze week weer toegekend gekregen. Op deze stranden geven partijen de natuur gezamenlijk meer ruimte. "We zien bijvoorbeeld het aantal broedende vogels, zoals de bontbekplevier en strandplevier, op het strand toenemen", vertelt Paul Verhoeff van Stichting Het Zeeuwse Landschap.
11 uur geledenMIDDELBURG - In Middelburg heeft de politie maandagochtend twee mannen aangehouden. Na de arrestaties werden ook doorzoekingen gedaan.
13 uur geledenVEERE - Op 10 mei stapte Martijn de Ridder in zijn woonplaats Veere op zijn trekkingfiets. Niet voor een rondje Walcheren maar voor een rit van 2400 kilometer naar Tarifa, Spanje. Martijn ging twintig dagen lang, 120 kilometer per dag fietsen om geld op te halen voor onderzoek naar de zenuwziekte MS. Hoe kijkt hij terug op zijn bijzondere reis?
16 uur geledenMIDDELBURG - Op 1 juli wordt vanaf 10.30 uur door de dames van Keti Koti de laatste hand gelegd aan herdenkingsmonument Witness, in de bibliotheek in Middelburg. Witness is vervaardigd uit een voormalig paalhoofd, die gedurende het slavernijverleden opgroeide als boom in Suriname. Het betreft de derde Witness uit een serie van drie, als verwijzing naar de trans-Atlantische driehoekshandel in slaven.
18 uur geledenMIDDELBURG- Bij een ongeval aan de Vuursteenvlinder is zondagmiddag een buggy op zijn kant terechtgekomen. Hierbij raakte één van de inzittenden gewond. Het slachtoffer, een jongen, is met vermoedelijk een gebroken arm overgebracht naar het ziekenhuis. De oorzaak van het ongeval is niet bekend.
1 dag geledenMIDDELBURG - Orgelstad Middelburg organiseert ook in 2025 weer een serie avondconcerten op dinsdagen in juli en augustus. Negen organisten laten vier orgels op drie locaties horen.
1 dag geleden