Museum Panorama Mesdag in bezit van schaars strandgezicht De Bock
DEN HAAG (ANP) - Museum Panorama Mesdag is via een particuliere schenking in het bezit gekomen van het schilderij Vissersboten op het strand van de 19e-eeuwse kunstenaar Théophile de Bock van de Haagse School. De schilder is een van de kunstenaars die op verzoek van Hendrik Willem Mesdag meewerkten aan het beroemde werk Panorama van Scheveningen. Strandgezichten van de hand van De Bock zijn schaars, zegt het museum.
Vissersboten op het strand is ongedateerd, maar volgens het museum bestaat "sterk het vermoeden" dat De Bock het maakte in de tijd dat hij meehielp aan het panorama. "Met de bomschuiten op het strand, en de imposante wolkenluchten oogt het als een vingeroefening voor zijn bijdrage aan het Panorama", aldus het museum. Het schilderij "verrijkt" de kennis over het panorama dan ook. Vissersboten op het strand is gerestaureerd en schoongemaakt en wordt tentoongesteld in het museum.
Het particuliere Museum Panorama Mesdag in Den Haag is gewijd aan de kunstschilders Hendrik Willem Mesdag en Sientje Mesdag-Van Houten en hun tijdgenoten. Het Panorama van Scheveningen is een 360 gradenschilderij uit 1881 van het toenmalige vissersdorp. Het is volgens het museum met zijn meer dan 140 jaar het oudste panorama ter wereld dat nog op zijn oorspronkelijke locatie te zien is.
Meer uit Binnenland
VENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Meerdere leden van het Amerikaanse Congres willen dat de regering de verdwenen panelen over zwarte militairen op de begraafplaats in het Limburgse Margraten terugplaatst. Ook vragen ze om opheldering over de kwestie, aldus de politici in een brief waar De Limburger eerder over berichtte.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft Suriname gefeliciteerd met vijftig jaar onafhankelijkheid van Nederland. Hij deed dat bij de officiële opening van het Suriname Museum in Amsterdam, waar hij een plaquette onthulde. Willem-Alexander feliciteerde ook het nieuwe museum. Hij prees het doorzettingsvermogen van de initiatiefnemers en het resultaat ervan "na vier jaar keihard werken".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vrouwenorganisaties WOMEN Inc., LINDA. en LINDA.meiden hebben een petitie voor een nationaal actieplan om geweld tegen vrouwen te stoppen aangeboden aan Tweede Kamerleden in Den Haag. De organisaties willen dat de politiek maatregelen neemt tegen dit structurele probleem, omdat vrouwen veilig moeten kunnen zijn in Nederland, schrijven ze. Ruim 33.000 mensen hebben de petitie ondertekend.
4 uur geleden