Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Museum Panorama Mesdag in bezit van schaars strandgezicht De Bock

Museum Panorama Mesdag in bezit van schaars strandgezicht De Bock

DEN HAAG (ANP) - Museum Panorama Mesdag is via een particuliere schenking in het bezit gekomen van het schilderij Vissersboten op het strand van de 19e-eeuwse kunstenaar Théophile de Bock van de Haagse School. De schilder is een van de kunstenaars die op verzoek van Hendrik Willem Mesdag meewerkten aan het beroemde werk Panorama van Scheveningen. Strandgezichten van de hand van De Bock zijn schaars, zegt het museum.

Vissersboten op het strand is ongedateerd, maar volgens het museum bestaat "sterk het vermoeden" dat De Bock het maakte in de tijd dat hij meehielp aan het panorama. "Met de bomschuiten op het strand, en de imposante wolkenluchten oogt het als een vingeroefening voor zijn bijdrage aan het Panorama", aldus het museum. Het schilderij "verrijkt" de kennis over het panorama dan ook. Vissersboten op het strand is gerestaureerd en schoongemaakt en wordt tentoongesteld in het museum.

Het particuliere Museum Panorama Mesdag in Den Haag is gewijd aan de kunstschilders Hendrik Willem Mesdag en Sientje Mesdag-Van Houten en hun tijdgenoten. Het Panorama van Scheveningen is een 360 gradenschilderij uit 1881 van het toenmalige vissersdorp. Het is volgens het museum met zijn meer dan 140 jaar het oudste panorama ter wereld dat nog op zijn oorspronkelijke locatie te zien is.

Meer uit Binnenland

Politie houdt drie mensen aan na anti-azc-protest in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.

19 minuten geleden
Hennis-Plasschaert stopt als VN-gezant voor Libanon

NEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.

5 uur geleden
Burgemeester Wijdemeren biedt inwoners Loosdrecht excuses aan

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.

8 uur geleden
Omgevingsdienst werkt aan intrekking vergunningen fabrieken Tata

IJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).

10 uur geleden
Jetten spreekt hulpverleners en COA over azc-geweld

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.

12 uur geleden
Inspectie: één melding van twee instanties over zaak Stadskanaal

UTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.

12 uur geleden
Deel opvarenden Hondius gaat in quarantaine in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven worden 23 portakabins klaargemaakt om de buitenlandse opvarenden van cruiseschip Hondius op te vangen. Of ze daar daadwerkelijk de verplichte quarantaineperiode van zes weken blijven, is nog onduidelijk. Maar met die optie wordt wel rekening gehouden, meldt de GGD Rotterdam-Rijnmond, die de bemanning en het medische personeel gaat testen bij aankomst.

12 uur geleden