Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Museum Panorama Mesdag in bezit van schaars strandgezicht De Bock

Museum Panorama Mesdag in bezit van schaars strandgezicht De Bock

DEN HAAG (ANP) - Museum Panorama Mesdag is via een particuliere schenking in het bezit gekomen van het schilderij Vissersboten op het strand van de 19e-eeuwse kunstenaar Théophile de Bock van de Haagse School. De schilder is een van de kunstenaars die op verzoek van Hendrik Willem Mesdag meewerkten aan het beroemde werk Panorama van Scheveningen. Strandgezichten van de hand van De Bock zijn schaars, zegt het museum.

Vissersboten op het strand is ongedateerd, maar volgens het museum bestaat "sterk het vermoeden" dat De Bock het maakte in de tijd dat hij meehielp aan het panorama. "Met de bomschuiten op het strand, en de imposante wolkenluchten oogt het als een vingeroefening voor zijn bijdrage aan het Panorama", aldus het museum. Het schilderij "verrijkt" de kennis over het panorama dan ook. Vissersboten op het strand is gerestaureerd en schoongemaakt en wordt tentoongesteld in het museum.

Het particuliere Museum Panorama Mesdag in Den Haag is gewijd aan de kunstschilders Hendrik Willem Mesdag en Sientje Mesdag-Van Houten en hun tijdgenoten. Het Panorama van Scheveningen is een 360 gradenschilderij uit 1881 van het toenmalige vissersdorp. Het is volgens het museum met zijn meer dan 140 jaar het oudste panorama ter wereld dat nog op zijn oorspronkelijke locatie te zien is.

Meer uit Binnenland

Steun voor monarchie en rapportcijfers koningspaar blijven gelijk

HILVERSUM (ANP) - Zowel de steun voor de monarchie als de rapportcijfers voor koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia blijven dit jaar gelijk ten opzichte van vorig jaar. Dat staat in de jaarlijkse NOS Koningsdagenquête 2026, uitgevoerd door Ipsos I&O. In de afgelopen jaren namen de steun voor de monarchie en de rapportcijfers nog licht toe.

14 minuten geleden
Utrecht: Kom niet meer naar de stad tijdens Koningsnacht

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.

10 uur geleden
Burgemeester Schouten vraagt aandacht voor veiligheid op straat

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.

11 uur geleden
Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

17 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

18 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

19 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

20 uur geleden