Museum Panorama Mesdag in bezit van schaars strandgezicht De Bock
DEN HAAG (ANP) - Museum Panorama Mesdag is via een particuliere schenking in het bezit gekomen van het schilderij Vissersboten op het strand van de 19e-eeuwse kunstenaar Théophile de Bock van de Haagse School. De schilder is een van de kunstenaars die op verzoek van Hendrik Willem Mesdag meewerkten aan het beroemde werk Panorama van Scheveningen. Strandgezichten van de hand van De Bock zijn schaars, zegt het museum.
Vissersboten op het strand is ongedateerd, maar volgens het museum bestaat "sterk het vermoeden" dat De Bock het maakte in de tijd dat hij meehielp aan het panorama. "Met de bomschuiten op het strand, en de imposante wolkenluchten oogt het als een vingeroefening voor zijn bijdrage aan het Panorama", aldus het museum. Het schilderij "verrijkt" de kennis over het panorama dan ook. Vissersboten op het strand is gerestaureerd en schoongemaakt en wordt tentoongesteld in het museum.
Het particuliere Museum Panorama Mesdag in Den Haag is gewijd aan de kunstschilders Hendrik Willem Mesdag en Sientje Mesdag-Van Houten en hun tijdgenoten. Het Panorama van Scheveningen is een 360 gradenschilderij uit 1881 van het toenmalige vissersdorp. Het is volgens het museum met zijn meer dan 140 jaar het oudste panorama ter wereld dat nog op zijn oorspronkelijke locatie te zien is.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
16 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
18 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
23 uur geleden