Museum Gym in Museum Veere
VEERE - Net als veel andere musea in Nederland wordt er woensdag 19 januari museumgym gegeven in Museum Veere. Niet alleen Museum Veere gaat sportief aan de slag. Bij het Polderhuis wordt aan denksport gedaan en bij Terra Maris wordt er een boomoefeningentocht gehouden.
De landelijke museumvereniging en met hen de meeste musea vinden dat er geen enkele logische reden is de musea gesloten te houden. Voor en achter de schermen werkt de initiatiefnemer, de Museumvereniging, aan de lobby om de musea zo snel mogelijk open te laten gaan. Ze krijgt van alle kanten hulp aangeboden, verschillende musea zijn al acties begonnen. Zo wisten het Drents Museum en Museum Coevorden al flink de aandacht te trekken. Graag willen zij, in aansluiting op die acties en die van de theaters (Theater Kapsalon) op woensdag collectief van zich laten horen met de Museum Gym.
Voor De Museum Gym openen vele musea (ook Museum Veere) woensdag (een dagdeel) hun deuren. De sportieve rondwandeling met oefeningen onder leiding van wandelcoach Hans Corbijn, begint om 14.00 uur. Ook geschikt voor niet-geoefende sporters. Kledingvoorschrift: gemakkelijke kleding, sportkleding, badmuts, wielrennersoutfit, hardloopschoenen, tennistenue, gymnastiekpak, tutu, etc.
Waar: Schotse huizen Veere
Wanneer: Woensdag 19 januari om 14.00 uur
Adres: Kaai 25-27 Veere.
Meer uit Middelburg
DOMBURG - De mogelijke verplaatsing van de ambulancepost in Grijpskerke leidt tot vragen en zorgen bij inwoners van de gemeente Veere. Burgemeester Frederiek Schouwenaar laat weten in de gesprekken met ambulancezorgorganisatie Witte Kruis te pleiten voor goede ambulancezorg. "Onze inwoners moeten erop kunnen vertrouwen dat acute zorg altijd tijdig beschikbaar is. Dat uitgangspunt breng ik nadrukkelijk in."
2 dagen geledenOOSTKAPELLE - De Zeeuwse SGP-Statenfractie organiseert een bijeenkomst op Schouwen-Duiveland en Walcheren om met agrariërs en andere (recreatie-)ondernemers in gesprek te gaan over het Stikstofplan 2025. Dit plan presenteerde de provincie Zeeland eerder deze maand.
2 dagen geledenMIDDELBURG - Een fietser is dinsdagochtend met spoed naar een ziekenhuis gebracht na een ongeval met een vrachtwagen op de Schroeweg in Middelburg.
3 dagen geledenMIDDELBURG - Maandagnacht, rond 2.30 uur, zou er een explosief tot ontploffing zijn gebracht op of bij de motorkap van een geparkeerde auto aan het Domburgs Schuitvlot in Middelburg. De politie vraagt burgers die hierover meer weten zich te melden.
3 dagen geledenMIDDELBURG - In de Middelburgse wijk Mortiere is zondagavond iemand gewond geraakt bij een steekpartij. Er werd een traumahelikopter opgeroepen, maar de komst hiervan is uiteindelijk geannuleerd.De hulpdiensten kregen rond 19.40 uur de melding dat er aan de Bluesroute iemand gewond was geraakt. Ter plekke bleek een man betrokken te zijn geraakt bij een steekincident, zo meldt de politie. Naast twee ambulances werd ook een traumahelikopter opgeroepen. De komst hiervan werd rond 20.00 uur geannuleerd. Er hoefde na een medische check niemand mee naar het ziekenhuis.Politieagenten hebben een verdachte aangehouden. Deze is overgebracht naar een politiecellencomplex. Een deel van de Bluesroute is door de politie afgezet met linten. Volgens de politie ging aan het incident vermoedelijk een ruzie vooraf.
4 dagen geledenMIDDELBURG - Tijdens de Nationale Klimaatweek, van 10 tot en met 16 november, bieden de bibliotheken en diverse samenwerkingspartners een gevarieerd en gratis programma met activiteiten aan. Er is voor jeugd, jongeren en volwassenen van alles te doen. Bekijk het hele programma op dezb.nl/klimaatweek en meld je aan.
5 dagen geledenWESTKAPELLE - In het pand van het voormalige hotel Woestduyn heeft zaterdagavond een uitslaande brand gewoed. De brandweer schaalde al snel op naar een grote brand.
5 dagen geleden