Museum De Meestoof verwacht groot financieel tekort
SINT - ANNALAND - De Meestoof heeft aangegeven een groot exploitatietekort te verwachten. Volgens het gemeentebestuur kan het museumbestuur rekenen op extra financiële hulp. De hoogte van het bedrag hangt echter wel af van het aantal andere hulpvragen vanuit andere culturele organisaties.
Petrina Geluk van het CDA stelde vragen over het tweede steunpakket voor de culturele sector. Ze vroeg zich of de gemeente ook aanspraak hierop kan maken en om welk bedrag dat zou gaan. Het college zegt dat het eerste pakket een hogere algemene uitkering vanuit het rijk opleverde. "Van de 60 miljoen euro die toen voor ondersteuning van lokale culturele voorzieningen was uitgetrokken ging een kleine 75.000 euro naar Tholen. Naar verwachting zal het tweede steunpakket ongeveer van dezelfde grootte zijn." Tholen verwacht hier snel duidelijkheid over.
Huur
Geluk wees de gemeente op de situatie van streekmuseum De Meestoof. "Het museum is sinds november 2019 zelfstandig. Door de coronacrisis wordt ook ons streekmuseum hard getroffen. Immers het museum genereert veel minder inkomsten door onder andere minder betalende bezoekers, het ontbreken van bezoekers van de streekproductenveiling en tevens geen opbrengsten uit de verkoop van streekproducten", aldus de CDA'er die aizh afvraagt of De Meestoof naast de gelden vanuit het steunpakket culturele en creatieve sector ook in aanmerking komt voor steunmaatregelen vanuit de gemeente. Geluk doelt daarmee op bijvoorbeeld vrijstelling van huurpenningen zoals bij de sport- en gemeenschapscentra. Dat laatste is volgens de gemeente niet mogelijk: " Het bestuur van het Streekmuseum heeft aangegeven een groot exploitatietekort te verwachten. Het Streekmuseum, dat naar de mening van het college een belangrijk deel uit maakt van de lokale culturele infrastructuur, komt in principe voor gemeentelijke steun in aanmerking. De mate waarin is afhankelijk van de omvang van het werkelijke tekort over 2020, maar ook van de mate waarin andere culturele instellingen een beroep moeten doen op het beschikbare budget. In verband met de overdracht van de exploitatie van de accommodatie aan het museum is vrijstelling van huurpenningen of andere kosten van de accommodatie geen optie."
Meer uit Tholen
THOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.
12 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig
15 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen kijkt tevreden terug op de jaarwisseling. Over het algemeen verliep het feest rustig en zonder grote incidenten. Er is dit jaar ongeveer 6.050 euro aan schade aan gemeentelijke eigendommen gemeld. Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Anna Jacobapolder en Scherpenisse bleven schadevrij.
18 uur geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - Vanochtend is het nog steeds glad op de wegen. Dit komt door bevriezing, eerder gevallen sneeuw en regen op koude wegen. Vanavond kan regen opnieuw verraderlijke gladheid veroorzaken. In het weekend gaat het flink vriezen.
21 uur geledenTHOLEN - Tholen is sinds deze week bedekt onder een laagje sneeuw. Heb jij hier foto's van? We zijn op zoek naar jullie gezelligste sneeuwfoto, de mooiste sneeuwpoppen, actiefoto's van jullie sneeuwgevecht of andere prachtige sneeuwfoto's. Stuur je foto vandaag nog in via onze website.
1 dag geledenTHOLEN - Voor Zeeland geldt niet langer code oranje van het KNMI. Wel blijft er vanwege het winterse weer tot vrijdagochtend 11.00 uur code geel van kracht.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De Philipsdam is weer open voor het verkeer, meldt de Provincie Zeeland om 13.17 uur. De weg was vanochtend afgesloten nadat een vrachtwagen geschaard was door hevige sneeuwval.
1 dag geleden