Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Museum De Meestoof verwacht groot financieel tekort

Museum De Meestoof verwacht groot financieel tekort

SINT - ANNALAND - De Meestoof heeft aangegeven een groot exploitatietekort te verwachten. Volgens het gemeentebestuur kan het museumbestuur rekenen op extra financiële hulp. De hoogte van het bedrag hangt echter wel af van het aantal andere hulpvragen vanuit andere culturele organisaties.

Petrina Geluk van het CDA stelde vragen over het tweede steunpakket voor de culturele sector. Ze vroeg zich of de gemeente ook aanspraak hierop kan maken en om welk bedrag dat zou gaan. Het college zegt dat het eerste pakket een hogere algemene uitkering vanuit het rijk opleverde. "Van de 60 miljoen euro die toen voor ondersteuning van lokale culturele voorzieningen was uitgetrokken ging een kleine 75.000 euro naar Tholen. Naar verwachting zal het tweede steunpakket ongeveer van dezelfde grootte zijn." Tholen verwacht hier snel duidelijkheid over.

Huur

Geluk wees de gemeente op de situatie van streekmuseum De Meestoof. "Het museum is sinds november 2019 zelfstandig. Door de coronacrisis wordt ook ons streekmuseum hard getroffen. Immers het museum genereert veel minder inkomsten door onder andere minder betalende bezoekers, het ontbreken van bezoekers van de streekproductenveiling en tevens geen opbrengsten uit de verkoop van streekproducten", aldus de CDA'er die aizh afvraagt of De Meestoof naast de gelden vanuit het steunpakket culturele en creatieve sector ook in aanmerking komt voor steunmaatregelen vanuit de gemeente. Geluk doelt daarmee op bijvoorbeeld vrijstelling van huurpenningen zoals bij de sport- en gemeenschapscentra. Dat laatste is volgens de gemeente niet mogelijk: " Het bestuur van het Streekmuseum heeft aangegeven een groot exploitatietekort te verwachten. Het Streekmuseum, dat naar de mening van het college een belangrijk deel uit maakt van de lokale culturele infrastructuur, komt in principe voor gemeentelijke steun in aanmerking. De mate waarin is afhankelijk van de omvang van het werkelijke tekort over 2020, maar ook van de mate waarin andere culturele instellingen een beroep moeten doen op het beschikbare budget. In verband met de overdracht van de exploitatie van de accommodatie aan het museum is vrijstelling van huurpenningen of andere kosten van de accommodatie geen optie." 

Meer uit Tholen

Weerbericht Tholen: ‘Gure start van de week, later meer zonneschijn’

THOLEN - De nieuwe week van de zomertijd is vandaag guur van start gegaan. "Vanaf woensdag blijft het enkele dagen droog met meer zonneschijn, ook wordt het dan zachter", aldus meteoroloog Wouter van Bernebeek van Weeronline. 

17 uur geleden
KNVB straft Tholense Boys voor racisme-incident in gestaakte derby met WHS

THOLEN - Tholense Boys is door de KNVB gestraft na ongeregeldheden tijdens de derby tegen WHS. Die wedstrijd ontspoorde begin maart toen een WHS-speler een supporter aanviel, naar eigen zeggen na herhaaldelijke racistische opmerkingen vanaf de zijlijn. De betreffende speler is niet gestraft.

21 uur geleden
Drie mannen de cel in voor explosie bij woning van politieagent in Tholen [RECHTSPRAAK]

THOLEN - De rechtbank in Middelburg heeft maandagmiddag drie mannen veroordeeld voor hun rol bij een explosie bij de woning van een politieagent in Tholen. De mannen kregen celstraffen van 12, 36 en 38 maanden. De hoofdverdachte, die de aanslag volgens de rechtbank organiseerde, kreeg een lagere straf dan het Openbaar Ministerie had geëist.

1 dag geleden
4.390 reisdocumenten verlopen in Tholen, gemeente waarschuwt voor drukte

THOLEN - Verloopt je paspoort of ID-kaart binnenkort en heb je plannen om op reis te gaan? Wacht dan niet te lang met het aanvragen van een nieuw exemplaar. De gemeente Tholen waarschuwt dit jaar opnieuw voor extra drukte en roept inwoners op om niet te wachten tot het laatste moment.

1 dag geleden
Aan de keukentafel met Adri en Anita Sebrechts: ‘Nooit het gevoel dat we naar ons werk gaan’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

OSSENDRECHT/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Adri en Anita Sebrechts van Sebregts Mode.

2 dagen geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Het voorspelde noorderlicht bij Poortvliet’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.

2 dagen geleden