Museum De Meestoof verwacht groot financieel tekort
SINT - ANNALAND - De Meestoof heeft aangegeven een groot exploitatietekort te verwachten. Volgens het gemeentebestuur kan het museumbestuur rekenen op extra financiële hulp. De hoogte van het bedrag hangt echter wel af van het aantal andere hulpvragen vanuit andere culturele organisaties.
Petrina Geluk van het CDA stelde vragen over het tweede steunpakket voor de culturele sector. Ze vroeg zich of de gemeente ook aanspraak hierop kan maken en om welk bedrag dat zou gaan. Het college zegt dat het eerste pakket een hogere algemene uitkering vanuit het rijk opleverde. "Van de 60 miljoen euro die toen voor ondersteuning van lokale culturele voorzieningen was uitgetrokken ging een kleine 75.000 euro naar Tholen. Naar verwachting zal het tweede steunpakket ongeveer van dezelfde grootte zijn." Tholen verwacht hier snel duidelijkheid over.
Huur
Geluk wees de gemeente op de situatie van streekmuseum De Meestoof. "Het museum is sinds november 2019 zelfstandig. Door de coronacrisis wordt ook ons streekmuseum hard getroffen. Immers het museum genereert veel minder inkomsten door onder andere minder betalende bezoekers, het ontbreken van bezoekers van de streekproductenveiling en tevens geen opbrengsten uit de verkoop van streekproducten", aldus de CDA'er die aizh afvraagt of De Meestoof naast de gelden vanuit het steunpakket culturele en creatieve sector ook in aanmerking komt voor steunmaatregelen vanuit de gemeente. Geluk doelt daarmee op bijvoorbeeld vrijstelling van huurpenningen zoals bij de sport- en gemeenschapscentra. Dat laatste is volgens de gemeente niet mogelijk: " Het bestuur van het Streekmuseum heeft aangegeven een groot exploitatietekort te verwachten. Het Streekmuseum, dat naar de mening van het college een belangrijk deel uit maakt van de lokale culturele infrastructuur, komt in principe voor gemeentelijke steun in aanmerking. De mate waarin is afhankelijk van de omvang van het werkelijke tekort over 2020, maar ook van de mate waarin andere culturele instellingen een beroep moeten doen op het beschikbare budget. In verband met de overdracht van de exploitatie van de accommodatie aan het museum is vrijstelling van huurpenningen of andere kosten van de accommodatie geen optie."
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Loods 3 in Sint-Maartensdijk opent op zaterdag 18 april de deuren voor een open dag. De locatie aan de Sportlaan bestaat tien jaar en dat wordt die dag tussen 10.00 en 13.30 uur uitgebreid gevierd.
2 uur geledenTHOLEN - De voorgenomen coalitie van SGP, ChristenUnie en de VVD stuit op kritiek van andere partijen. Forum voor Democratie, het CDA en Algemeen Belang Tholen vinden dat deze keuze geen recht doet aan de verkiezingsuitslag.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Mannenzang Tholen organiseert op vrijdag 17 april de derde mannenzangavond in de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk. Tijdens deze muzikale avond wordt geld ingezameld voor Gevangenenzorg Nederland.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De vijfde editie van het Op d'n Dreef Festival gaat aankomend weekend van start. Dit jaar niet alleen met een muzikaal programma op vrijdag en zaterdag, maar ook met een ladies bingo op de donderdagavond. "Zo proberen we het eiland levendig te houden", zegt medeorganisator André van Ast.
1 dag geledenTHOLEN - Na enkele gesprekken wil de SGP opnieuw een coalitie vormen met de CU en VVD. Daarmee blijft het college wat betreft partijen onveranderd. Wel wordt gezocht naar een vierde wethouder; in de vorige periode waren dat er drie.
2 dagen geledenTHOLEN - Op 1 en 8 april vond het jaarlijkse damtoernooi voor Thoolse basisscholen plaats. Na een spannende strijd wist Ter Tolne 1 de felbegeerde bokaal binnen te slepen. Zij mogen zich kronen tot Thools damkampioen 2026.
2 dagen geledenTHOLEN - Tholen heeft zich aangesloten bij het Zonvenant van het Nationaal Huidfonds. Met deze samenwerking wil de gemeente inwoners en bezoekers bewuster maken van het belang van bescherming tegen schadelijke uv-straling en zo huidkanker helpen voorkomen. Om die reden zijn op donderdag 9 april drie zonnebrandpalen geplaatst bij drukbezochte strandopgangen.
2 dagen geleden