Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Museum De Meestoof verwacht groot financieel tekort

Museum De Meestoof verwacht groot financieel tekort

SINT - ANNALAND - De Meestoof heeft aangegeven een groot exploitatietekort te verwachten. Volgens het gemeentebestuur kan het museumbestuur rekenen op extra financiële hulp. De hoogte van het bedrag hangt echter wel af van het aantal andere hulpvragen vanuit andere culturele organisaties.

Petrina Geluk van het CDA stelde vragen over het tweede steunpakket voor de culturele sector. Ze vroeg zich of de gemeente ook aanspraak hierop kan maken en om welk bedrag dat zou gaan. Het college zegt dat het eerste pakket een hogere algemene uitkering vanuit het rijk opleverde. "Van de 60 miljoen euro die toen voor ondersteuning van lokale culturele voorzieningen was uitgetrokken ging een kleine 75.000 euro naar Tholen. Naar verwachting zal het tweede steunpakket ongeveer van dezelfde grootte zijn." Tholen verwacht hier snel duidelijkheid over.

Huur

Geluk wees de gemeente op de situatie van streekmuseum De Meestoof. "Het museum is sinds november 2019 zelfstandig. Door de coronacrisis wordt ook ons streekmuseum hard getroffen. Immers het museum genereert veel minder inkomsten door onder andere minder betalende bezoekers, het ontbreken van bezoekers van de streekproductenveiling en tevens geen opbrengsten uit de verkoop van streekproducten", aldus de CDA'er die aizh afvraagt of De Meestoof naast de gelden vanuit het steunpakket culturele en creatieve sector ook in aanmerking komt voor steunmaatregelen vanuit de gemeente. Geluk doelt daarmee op bijvoorbeeld vrijstelling van huurpenningen zoals bij de sport- en gemeenschapscentra. Dat laatste is volgens de gemeente niet mogelijk: " Het bestuur van het Streekmuseum heeft aangegeven een groot exploitatietekort te verwachten. Het Streekmuseum, dat naar de mening van het college een belangrijk deel uit maakt van de lokale culturele infrastructuur, komt in principe voor gemeentelijke steun in aanmerking. De mate waarin is afhankelijk van de omvang van het werkelijke tekort over 2020, maar ook van de mate waarin andere culturele instellingen een beroep moeten doen op het beschikbare budget. In verband met de overdracht van de exploitatie van de accommodatie aan het museum is vrijstelling van huurpenningen of andere kosten van de accommodatie geen optie." 

Meer uit Tholen

Terugblik op 2025: Govert vreest voor de boeren en een nieuwe carnavalsbouwclub

THOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 1: januari en februari.

12 uur geleden
Man zwaargewond na crash op Kerstavond Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Een bestuurder van een bestelbusje is op Kerstavond zwaargewond geraakt bij een crash op de Vierde Dijk bij Sint Maartensdijk. Het slachtoffer is met spoed naar het Erasmus MC gebracht.

1 dag geleden
Inzameldagen afval veranderen in 2026

THOLEN - Voor een groot aantal kernen en buitengebieden in de gemeente Tholen wijzigt de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) vanaf 1 januari 2026 de inzameldag voor het ophalen van afval en grondstoffen. Het gaat om restafval, papier en karton, groente, fruit en tuinafval (GFT) en plastic, metalen en drankenkartons (PMD). Bekijk de nieuwe planning van de inzamelroutes in de ZRD app of op zrd.nl/wanneer.

1 dag geleden
Meekrap, het rode goud dat niet alleen welvaart naar Sint-Annaland bracht

SINT-ANNALAND - Meekrap was eeuwenlang het meest winstgevende product van de Stallandse landbouw. In een meestoof werd de meekrap verwerkt tot rode kleurstof voor de textielindustrie. Aan het einde van de negentiende eeuw stortte de meekrapnijverheid in en verdween het gewas bijna helemaal uit de gemeente.

1 dag geleden
Vanaf nu stemmen voor ‘beste buurtinitiatief van Zeeland’

ZEELAND - Vanaf 20 december 2025 kan iedereen in Nederland stemmen op het beste Kern met Pit buurtinitiatief van de provincie. Tot 15 januari 2026 is de stembus geopend op kernmetpit.nl

2 dagen geleden
UWV: Zo vinden Zeeuwse werkgevers talent ondanks krapte op de arbeidsmarkt

ZEELAND - Zeeland krijgt te maken met krapte op de arbeidsmarkt, nu en in de toekomst. Hoewel het aantal werklozen iets stijgt, is dat niet genoeg om de vele vacatures op te vullen. Vooral door de vergrijzing blijven er veel banen openstaan. Volgens het UWV-onderzoek Werkzoekenden 2025 willen werkzoekenden steeds makkelijker en directer contact met werkgevers.

2 dagen geleden
Zeeuwse politie: ‘Dit jaar 40.000 boetes voor vasthouden telefoon achter stuur’

ZEELAND - De politie in Noord-Brabant, Zeeland en Limburg hield afgelopen jaar 21 extra actiedagen om te controleren op smartphonegebruik in het verkeer. In totaal werden er in Zuid-Nederland dit jaar maar liefst 40.000 boetes opgelegd voor telefoongebruik tijdens het rijden. "Deze cijfers laten opnieuw zien dat afleiding in het verkeer een groot probleem is voor de verkeersveiligheid", aldus de politie.

3 dagen geleden