
Museum Arnemuiden weer open voor bezoekers
ARNEMUIDEN – “Eindelijk lijkt het er op dat we aan het begin staan van een normaal museumseizoen”, zegt voorzitter Leen Schouls blij. Op 27 april opent Museum Arnemuiden haar deuren voor een nieuw museumseizoen. “Na 2 vreemde coronajaren met beperkingen zijn we daar als vrijwilligers echt aan toe”, zegt Schouls.
En het museum is meer dan klaar. Want naast de unieke streeksieradententoonstelling Walcherse Pronk is de afdeling Archeologie uitgebreid met een prachtig overzichtsscherm, met daarop afgebeeld de pelgrimsroutes door heel West- Europa, die van- en naar Arnemuiden zijn gevolgd. Natuurlijk worden de middeleeuwse pelgrimsinsignes getoond die in Arnemuiden zijn gevonden.
Persoonlijke rondleiding
‘”edere bezoeker krijgt in onze museum een informatieve persoonlijke rondleiding”, vertelt Schouls, “en dat is redelijk uniek in de museumwereld.” Een gids vertelt de mooie verhalen bij prachtig historisch objecten, zoals een schilderij van Willem van Oranje en het rouwbord van Dirck van Delen. Ook het schilderij van Prins Maurits is na een uitstapje naar het Markiezenhof in Bergen op Zoom ook weer terug in het museum. Schouls: “De verhalen zorgen ervoor, dat het bezoek een gezellige en unieke ervaring wordt. Onze bezoekers zijn vaak blij verrast als ze weggaan”. Naast het opknappen van de Archeologische afdeling heeft ook ‘t Uusje van Eine een grondige opknapbeurt gehad.
Voor kids
Kom je mee met een groep of ben je met je ouders? Je kunt bij Museum Arnemuiden een speurtocht door het museum doen en zo op jouw eigen manier kennismaken met de geschiedenis van Arnemuiden. Geniet van alle mooie dingen die er te zien zijn en verwonder je over alles wat voor jou nu onbekend is, maar vroeger erbij hoorde. Ook krijg je extra aandacht tijdens de rondleidingen en een kleine verrassing als je de speurtocht gemaakt hebt. Schouls: “Geschiedenis is niet saai, maar juist erg interessant!”
Museum Arnemuiden is vanaf 27 april tot 1 november elke woensdag- en zaterdagmiddag geopend van 13.00 - 17.00 uur, in juli en augustus ook op vrijdagmiddag.
Meer informatie op de website bezoekmuseumarnemuiden.nl op de Facebook-pagina of tel.nr. 0118-603242 of 06 44140333.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - 'Bananen kweken in het centrum van Middelburg. Hondje Rolo wacht het rustig af', vertelt Martin Waddington bij deze foto die hij instuurde voor de Middelburgse & Veerse Bode. Het is de lezersfoto van de week geworden.
13 uur geledenMIDDELBURG - Hugo de Jonge is woensdagmiddag officieel geïnstalleerd als commissaris van de koning in Zeeland.
1 dag geledenVROUWENPOLDER - Op zaterdag 6 september kleurt Vrouwenpolder opnieuw sportief, wanneer de 17e editie van de AM Kustloop van start gaat. Wat ooit begon als een kleinschalige voorbereiding op de Kustmarathon, is inmiddels uitgegroeid tot een vaste waarde op de Zeeuwse hardloop- en wandelkalender. Met zo'n 1.500 deelnemers - tweederde hardlopers en eenderde wandelaars - is de Kustloop uitgegroeid tot een geliefd evenement voor sportliefhebbers uit de regio en ver daarbuiten.
1 dag geledenMIDDELBURG - Bij filmfestival Film by the Sea gaat eind deze maand de documentaire 'De Chanoekia' in première. Deze film vertelt over de zoektocht van regisseur Frank Herrebout naar de herkomst van een oude joodse kandelaar die in zijn bezit komt. Het speuren brengt hem onder meer in Middelburg, waar zijn oma woonde. In haar huis aan de Punt had de chanoekia jarenlang een prominente plek voor het raam.
1 dag geledenMIDDELBURG - Bij de goededoelenwinkels van Terre des Hommes in Middelburg en Goes liggen voor kinderen speciale kleurplaten klaar. Wie de ingekleurde tekening voor 30 september inlevert, maakt kans op een vrolijke fietsbel.
2 dagen geledenOOSTKAPELLE - Van dinsdag 9 september tot en met vrijdag 12 september vindt de 9e editie van de Fiets4daagse Oostkapelle plaats. 'Vier dagen lang genieten van de prachtige natuur, dorpjes en het mooie landschap van Walcheren', belooft de organisatie.
2 dagen geledenDOMBURG - De commissie ruimtelijke ontwikkeling besluit maandag of de planfase voor de ontwikkeling van het project Westrand in Domburg op de agenda van 25 september voor de Veerse gemeenteraad komt.
2 dagen geleden