Motorfietsen steeds populairder, toename autoverkoop zwakt af
BUNNIK (ANP) - Motorfietsen worden steeds populairder. Vooral Yamaha's, BMW's en Honda's worden veel verkocht. Auto's verkopen ook beter dan een jaar geleden, maar daar lijkt de toename van het aantal wagens dat op kenteken wordt gezet de laatste tijd wel af te zwakken. Veel Nederlanders zouden ook nog bang zijn voor de overstap naar elektrisch rijden.
Volgens brancheorganisaties BOVAG en de RAI Vereniging zijn er vorige maand 1434 nieuwe motoren geregistreerd. Dat zijn er 22 procent meer dan in augustus vorig jaar. Eerder bleek al dat de verkoop van motorfietsen in de eerste helft van dit jaar steeg tot het hoogste aantal in vijftien jaar.
"Anders dan de autobranche, waar een groot gedeelte van de nieuwverkoop nog bestaat uit nalevering van openstaande orders, gaat het bij motoren echt om een opwaartse trend in de nieuwverkoop", stellen BOVAG en de RAI Vereniging.
Al eerder besteld
De branche meldde vorige week al dat er in augustus 27.825 nieuwe personenauto's op kenteken waren gezet. Dat kwam neer een stijging van 18,6 procent ten opzichte van een jaar terug. Een maand eerder werd er nog bijna 31 procent groei gerapporteerd.
Volgens de organisaties waren die autocijfers erg vertekend. Er worden op dit moment namelijk niet zo veel nieuwe auto-orders genoteerd. De registraties betreffen voornamelijk leveringen van al eerder bestelde auto's.
Beperkte actieradius
"De laatste backorders worden ingehaald en de showrooms staan weer vol. Toch is de consument afwachtend", constateerden BOVAG en RAI Vereniging. Met name de keuze voor een elektrische wagen zou vaak worden uitgesteld tot er meer zekerheid is over toekomstige stimuleringsmaatregelen.
Dat laatste zien ook autowebsites Gaspedaal.nl en AutoTrack. Zij hebben een peiling gedaan onder 2000 benzinerijders. Ondanks subsidie, vrijstelling van wegenbelasting én de gestegen brandstofprijzen, zagen de meeste ondervraagden een overstap naar elektrisch rijden nog niet zitten. Als belangrijkste reden gaven ze de hoge aanschafprijs. Ook zouden er twijfels leven over bijvoorbeeld de beperkte actieradius van elektrische modellen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag goedkeuring gegeven voor een grote aardgasdeal met Egypte. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het gaat volgens Netanyahu om een deal ter waarde van bijna 35 miljard dollar waarbij de komende jaren gas aan Egypte wordt geleverd uit het grote gasveld Leviathan voor de kust van Israël.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.
13 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen van softwareconcern Oracle zijn woensdag in waarde gedaald op de beurs in New York. Volgens zakenkrant Financial Times trekt een samenwerkingspartner zich terug uit de financiering van de bouw van een groot datacenter in Michigan voor Oracle. Eerder namen bij beleggers de zorgen al toe over de hoge kosten die Oracle maakt voor zijn groeiambities op het gebied van kunstmatige intelligentie.
14 uur geleden