Motorfietsen steeds populairder, toename autoverkoop zwakt af
BUNNIK (ANP) - Motorfietsen worden steeds populairder. Vooral Yamaha's, BMW's en Honda's worden veel verkocht. Auto's verkopen ook beter dan een jaar geleden, maar daar lijkt de toename van het aantal wagens dat op kenteken wordt gezet de laatste tijd wel af te zwakken. Veel Nederlanders zouden ook nog bang zijn voor de overstap naar elektrisch rijden.
Volgens brancheorganisaties BOVAG en de RAI Vereniging zijn er vorige maand 1434 nieuwe motoren geregistreerd. Dat zijn er 22 procent meer dan in augustus vorig jaar. Eerder bleek al dat de verkoop van motorfietsen in de eerste helft van dit jaar steeg tot het hoogste aantal in vijftien jaar.
"Anders dan de autobranche, waar een groot gedeelte van de nieuwverkoop nog bestaat uit nalevering van openstaande orders, gaat het bij motoren echt om een opwaartse trend in de nieuwverkoop", stellen BOVAG en de RAI Vereniging.
Al eerder besteld
De branche meldde vorige week al dat er in augustus 27.825 nieuwe personenauto's op kenteken waren gezet. Dat kwam neer een stijging van 18,6 procent ten opzichte van een jaar terug. Een maand eerder werd er nog bijna 31 procent groei gerapporteerd.
Volgens de organisaties waren die autocijfers erg vertekend. Er worden op dit moment namelijk niet zo veel nieuwe auto-orders genoteerd. De registraties betreffen voornamelijk leveringen van al eerder bestelde auto's.
Beperkte actieradius
"De laatste backorders worden ingehaald en de showrooms staan weer vol. Toch is de consument afwachtend", constateerden BOVAG en RAI Vereniging. Met name de keuze voor een elektrische wagen zou vaak worden uitgesteld tot er meer zekerheid is over toekomstige stimuleringsmaatregelen.
Dat laatste zien ook autowebsites Gaspedaal.nl en AutoTrack. Zij hebben een peiling gedaan onder 2000 benzinerijders. Ondanks subsidie, vrijstelling van wegenbelasting én de gestegen brandstofprijzen, zagen de meeste ondervraagden een overstap naar elektrisch rijden nog niet zitten. Als belangrijkste reden gaven ze de hoge aanschafprijs. Ook zouden er twijfels leven over bijvoorbeeld de beperkte actieradius van elektrische modellen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in november voor de vijfde maand op rij gestegen. Volgens de Europese autobrancheorganisatie ACEA steeg de verkoop met 2,1 procent in vergelijking met een jaar eerder, tot 887.491 nieuwe auto's.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Crisp verwacht deze maand voor het eerst winst te maken, wanneer wordt gecorrigeerd voor onder meer belastingen. Volgens de in 2018 opgezette boodschappenapp is die mijlpaal het resultaat van structurele verbeteringen in voorafgaande jaren.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
13 uur geleden