Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorexpert Formule 1-team Mercedes naar grote rivaal Red Bull

Motorexpert Formule 1-team Mercedes naar grote rivaal Red Bull

MILTON KEYNES (ANP) - Formule 1-team Mercedes staat een expert in motoren af aan grote rivaal Red Bull. De Duitse renstal maakte bekend dat het overeenstemming heeft bereikt met het team van wereldkampioen Max Verstappen over de overgang van Ben Hodgkinson. Deze Britse topingenieur wordt bij Red Bull technisch directeur bij de nieuw opgezette motorafdeling. Hij treedt volgens afspraak op 24 mei in dienst bij zijn nieuwe werkgever.

Hodgkinson werkt al vanaf 2001 bij Mercedes in het team dat de supersterke motor voor de Formule 1-bolide ontwikkelde. Die krachtige motor hield de renstal vorig jaar aan de achtste wereldtitel bij de constructeurs. De Brit Lewis Hamilton won de afgelopen jaren zeven keer de wereldtitel bij de coureurs. Hij raakte eind vorig jaar in de spraakmakende Grote Prijs van Abu Dhabi de wereldtitel kwijt aan Verstappen.

Red Bull heeft bij de thuisbasis in het Engelse Milton Keyes een afdeling opgezet waar het team zelf motoren gaat ontwikkelen. De renstal nam dat besluit omdat Honda vorig jaar voor het laatst leverancier van de krachtbron was en er geen andere motorbouwer te vinden om het over te nemen. Honda levert nog wel technische assistentie.

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

10 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

10 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

11 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

11 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

12 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

13 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

13 uur geleden