Motorexpert Formule 1-team Mercedes naar grote rivaal Red Bull
MILTON KEYNES (ANP) - Formule 1-team Mercedes staat een expert in motoren af aan grote rivaal Red Bull. De Duitse renstal maakte bekend dat het overeenstemming heeft bereikt met het team van wereldkampioen Max Verstappen over de overgang van Ben Hodgkinson. Deze Britse topingenieur wordt bij Red Bull technisch directeur bij de nieuw opgezette motorafdeling. Hij treedt volgens afspraak op 24 mei in dienst bij zijn nieuwe werkgever.
Hodgkinson werkt al vanaf 2001 bij Mercedes in het team dat de supersterke motor voor de Formule 1-bolide ontwikkelde. Die krachtige motor hield de renstal vorig jaar aan de achtste wereldtitel bij de constructeurs. De Brit Lewis Hamilton won de afgelopen jaren zeven keer de wereldtitel bij de coureurs. Hij raakte eind vorig jaar in de spraakmakende Grote Prijs van Abu Dhabi de wereldtitel kwijt aan Verstappen.
Red Bull heeft bij de thuisbasis in het Engelse Milton Keyes een afdeling opgezet waar het team zelf motoren gaat ontwikkelen. De renstal nam dat besluit omdat Honda vorig jaar voor het laatst leverancier van de krachtbron was en er geen andere motorbouwer te vinden om het over te nemen. Honda levert nog wel technische assistentie.
Meer uit Sport
AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
24 minuten geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
1 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
1 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
5 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
11 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
16 uur geleden