Motoren van F-35's kunnen naar Woensdrecht voor onderhoud
DEN HAAG (ANP) - Op vliegbasis Woensdrecht zijn vrijdag de gebouwen officieel geopend waar de motoren van alle Europese en Israëlische F-35 gevechtsvliegtuigen de komende decennia worden onderhouden. Ook is er een speciale faciliteit om deze motoren van de nieuwste generatie gevechtsvliegtuigen te testen.
Er zijn tientallen miljoen euro's geïnvesteerd in de nieuwe gebouwen. In het project werkt Defensie nauw samen met partners uit de luchtvaartindustrie. "We wisselen onderling ervaring, capaciteit en kennis uit: een efficiënte dynamiek tussen defensiebelangen en industriële expertise", aldus de commandant van de luchtmacht, luitenant-generaal Dennis Luyt bij de opening.
Nederland maakte deel uit van de landen die meedoen aan de ontwikkeling van de F-35 door de Amerikanen. De luchtmacht bestelde 46 van deze toestellen. In 2014 is besloten dat het motoronderhoud naar Nederland komt. Een tweede locatie voor motoronderhoud is in Noorwegen. De eerste motoren zijn al naar Woensdrecht gebracht voor reparatie, aldus een woordvoerster van het ministerie.
Meer uit Binnenland
OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand die sinds maandag in het Limburgse gebied Boschhuizenbergen bij Oostrum woedde, is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio woensdagmiddag. Het vuur is nog niet volledig uit. De brandweer blijft dan ook nog in het gebied, zodat eventuele oplaaiingen snel ontdekt en gestopt kunnen worden, aldus de veiligheidsregio.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele waterschappen in het zuiden en oosten van Nederland hebben geen maatregelen meer achter de hand om de droogte te bestrijden. Onder meer Brabantse Delta en Drents Overijsselse Delta zeggen alle mogelijke maatregelen te hebben genomen om het water op peil te houden.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Glastuinbouw Nederland is "diep teleurgesteld" dat er voorlopig geen oplossing komt voor de telers die getroffen worden door het sproeiverbod. De ondernemersorganisatie zegt dat het Hoogheemraadschap van Delfland niet wil meewerken aan alternatieven die de sector heeft aangedragen. Zoals gezuiverd rioolwater niet afvoeren naar de zee, maar toevoegen aan de sloten zodat de telers daarmee hun gewassen kunnen besproeien.
2 uur geledenDEURNINGEN (ANP) - In het Twentse Deurningen is woensdag een boerenprotestactie met trekkers tegen stikstofplannen van het kabinet. Volgens een gemeentewoordvoerder gaat het om zo'n honderdvijftig voertuigen die op de Vliegveldstraat verzameld staan. De brug over de A1 is daarmee geblokkeerd, maar eventuele fietsers en hulpdiensten zouden er wel langs kunnen, aldus de woordvoerder.
3 uur geledenTIEL (ANP) - Door de aanhoudende droogte rukt zout water vanuit het westen steeds verder landinwaarts op. In het rivierengebied in Midden-Nederland gebeurt dat met name via de Lek, de Nieuwe Merwede en de rivier de Noord tussen Dordrecht en Kinderdijk. Doordat er nu veel minder zoet water door de rivieren stroomt, wordt het zoute water minder goed teruggedrongen naar de Noordzee, meldt waterschap Rivierenland
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een team van zo'n tien tot vijftien mensen gaat zich op het Nederlandse commandofregat Zr.Ms. De Ruyter voorbereiden op een eventuele missie in de Straat van Hormuz. Dat meldt defensieminister Dilan Yesilgöz woensdag in een brief aan de Tweede Kamer.
4 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De brandweer krijgt bij het bestrijden van de grote natuurbrand in de buurt van het Limburgse Venray hulp uit België. Twee Belgische pelotons sluiten aan bij de Nederlandse brandweerlieden, meldt de veiligheidsregio. Woensdag worden ook speciale sproeisystemen geïnstalleerd om de grond nat te houden en de temperatuur in de bodem en vegetatie verder te verlagen.
4 uur geleden