Motorcrosser Seewer wint in Lombardije na straffen, Coldenhoff 2e
MANTOVA (ANP) - De Zwitserse motorcrosser Jeremy Seewer heeft de Grote Prijs van Lombardije gewonnen, nadat er na afloop diverse straffen zijn uitgedeeld door de wedstrijdleiding. De Spaanse motorcrosser Jorge Prado leek met twee tweede plaatsen de dagzege te hebben gegrepen, maar hij eindigde door straffen als derde. Glenn Coldenhoff eindigde overall als tweede.
De tweede manche werd gewonnen door wereldkampioen Tim Gajser. De eerste manche was een prooi geworden voor Seewer. De Zwitser schoof in de tweede manche door naar de derde plaats en eindigde daarom overall als eerste. Gajser was in de eerste manche als achtste gefinisht en werd met de zege in de tweede manche vierde.
De crossers Prado, Gautier Paulin en Romain Febvre kregen straffen omdat ze bij situaties met gele vlaggen toch waren doorgesprongen. Zij zakten daardoor in de uitslagen.
Tweede plaats
Coldenhoff reed in Mantova naar een vierde en tweede plaats en eindigde daarmee als tweede overall. Calvin Vlaanderen werd knap vijfde in de eerste manche en elfde in de tweede manche. Brian Bogers eindigde als twaalfde en dertiende.
Motorcrosser Jeffrey Herlings ontbrak nog in de Grote Prijs van Lombardije. De Brabander kwam anderhalve week geleden zwaar ten val en mist waarschijnlijk vier grands prix.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
21 minuten geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
22 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
1 dag geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
1 dag geleden