Motorcrosser Herlings twee jaar langer bij KTM
MUNDERFING (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft zijn contract met Red Bull KTM Factory Racing met twee jaar verlengd. De 28-jarige Brabander, tweevoudig wereldkampioen in de MXGP, ligt nu tot en met 2025 vast bij het in Oostenrijk gehuisveste team.
Herlings tekende zijn eerste contract bij KTM in 2009 en debuteerde in het jaar erop als 15-jarige in de MX2-klasse. Sinds die tijd was hij goed voor 99 grandprixoverwinningen in de diverse klassen, werd hij drie keer wereldkampioen in de MX2 en twee keer in de zwaarste categorie: in 2018 en 2021. Herlings miste het afgelopen seizoen volledig vanwege een gebroken linkerhiel en een daaropvolgende operatie.
Herlings is in voorbereiding op komend seizoen, dat op 12 maart begint in het Argentijnse Neuquen. "Ik ben nu wellicht de langst dienende atleet bij Red Bull KTM en er komen dus nog wat jaren bij. Ik werk al vijftien jaar goed samen met het team. We hebben allemaal dezelfde doelen. Het is ook mooi dat het team na zo'n donkere periode nog vertrouwen in me heeft", aldus Herlings.
Kampioen
Teammanager Tony Cairoli noemt Herlings "een grote ster, zowel voor ons als de sport" en heeft alle vertrouwen in een geslaagde rentree. "Hij heeft een moeilijke periode achter de rug, maar hij is zo'n kampioen dat ik zeker weet dat hij weer gaat winnen."
"We hebben een gepassioneerde en toegewijde jongen zien uitgroeien tot een van de beste motorcrossers ter wereld", zegt Pit Beirer, directeur van KTM Motorsports. "We gaan aan zijn succesverhaal zeker nog een paar hoofdstukken toevoegen."
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
44 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Alexander Zverev is de ATP Finals begonnen met een zege. De als derde geplaatste Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets: 6-3 7-6 (6).
18 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft met de zege in de Grote Prijs van São Paulo een grote stap naar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 gezet. De Britse coureur van McLaren kwam door de zeges in de grand prix en de sprintrace op 390 punten. Dat zijn er 24 meer dan zijn teamgenoot Oscar Piastri uit Australië en 49 meer dan titelverdediger Max Verstappen.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerkampster Anouk Vetter zet een punt achter haar atletiekcarrière. "Het is mooi geweest. Ik merk dat ik heel erg voldaan en tevreden ben en dat het vuurtje gewoon is gedoofd", zei Vetter tegen de NOS.
20 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen had niet gedacht dat hij op het podium zou eindigen in de Grote Prijs van São Paulo na een start vanuit de pitstraat. De wereldkampioen eindigde als derde achter winnaar Lando Norris uit Groot-Brittannië en Kimi Antonelli uit Italië. "Om op het podium te eindigen vanuit de pitstraat, dat had ik echt totaal niet verwacht", zei hij in het interview na afloop.
20 uur geleden