Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcrosser Herlings op jacht naar titel met fabrieksteam KTM

Motorcrosser Herlings op jacht naar titel met fabrieksteam KTM

MATTERLEY BASIN (ANP) - Viervoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings komt ook de komende drie jaar uit voor het fabrieksteam van het Oostenrijkse motorfietsenmerk KTM. De Brabander heeft zijn contract verlengd tot eind 2023, meldde het team aan de vooravond van het nieuwe seizoen. Het wereldkampioenschap opent zondag met de Grote Prijs van Groot-Brittannië in Matterley Basin.

De 25-jarige Herlings gaat dit jaar op jacht naar zijn tweede wereldtitel in de koningsklasse MXGP. Hij won zijn eerste in 2018, maar kon zijn titel door blessureleed afgelopen jaar niet prolongeren. Dit jaar staat hij er fysiek beduidend beter voor en kan hij het seizoen in goede conditie beginnen. Hij won deze maand twee voorbereidingswedstrijden.

Herlings crosst al sinds 2010 voor KTM. Hij won eerst drie keer de wereldtitel in de lichte klasse MX2 alvorens de overstap te maken naar de MXGP. De beste Nederlandse motorcrosser aller tijden heeft inmiddels 86 grandprixzeges. In 2018 veroverde hij de wereldtitel door 17 van de 19 GP's te winnen.

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

8 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

11 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

14 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

15 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

17 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

17 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

19 uur geleden