Motorcrosser Herlings derde in Grote Prijs van Zweden
UDDEVALLA (ANP) - Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zweden in de MXGP-klasse als derde geëindigd. De 29-jarige motorcrosser finishte op het circuit in Uddevalla in de twee races als vijfde en tweede, wat hem 38 punten opleverde. De zege in Zweden ging naar de Spanjaard Jorge Prado die beide manches won. Tim Gajser werd tweede.
Prado liep door de 50 punten iets in op Gajser. De Sloveen leidt nog steeds in het WK met 757 punten. Prado staat tweede met 740 punten en Herlings derde met 709 punten.
Calvin Vlaanderen werd zesde en vijfde en staat in het WK vierde. Glenn Coldenhoff was goed voor een negende en zesde plaats en staat zevende in de WK-stand.
MX2-klasse
De volgende race is de Grote Prijs van Nederland die over een week plaatsvindt in Arnhem. Daarna volgen nog vier raceweekenden.
Kay de Wolf zag concurrent Lucas Coenen dichterbij komen in de WK-stand van de MX2-klasse. De Belg won beide manches, terwijl de 19-jarige Brabander genoegen moest nemen met een zevende en vierde plaats. De Wolf heeft 725 punten. Coenen volgt met 676 punten.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
15 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
18 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
19 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
19 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
1 dag geleden