Motorcrosser Herlings derde in Grote Prijs van Zweden
UDDEVALLA (ANP) - Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zweden in de MXGP-klasse als derde geëindigd. De 29-jarige motorcrosser finishte op het circuit in Uddevalla in de twee races als vijfde en tweede, wat hem 38 punten opleverde. De zege in Zweden ging naar de Spanjaard Jorge Prado die beide manches won. Tim Gajser werd tweede.
Prado liep door de 50 punten iets in op Gajser. De Sloveen leidt nog steeds in het WK met 757 punten. Prado staat tweede met 740 punten en Herlings derde met 709 punten.
Calvin Vlaanderen werd zesde en vijfde en staat in het WK vierde. Glenn Coldenhoff was goed voor een negende en zesde plaats en staat zevende in de WK-stand.
MX2-klasse
De volgende race is de Grote Prijs van Nederland die over een week plaatsvindt in Arnhem. Daarna volgen nog vier raceweekenden.
Kay de Wolf zag concurrent Lucas Coenen dichterbij komen in de WK-stand van de MX2-klasse. De Belg won beide manches, terwijl de 19-jarige Brabander genoegen moest nemen met een zevende en vierde plaats. De Wolf heeft 725 punten. Coenen volgt met 676 punten.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
12 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden